Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   239 / 250
(#) sdrlab válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Most már 2,5...mert ugye a vámkezelés díját előre kérik el("véletlenül"), s csak utána kezdtek el kekeckedni a dokumentumpótlással....
Ha nem kellene az alkatrész, én is hagynám...! De kell..., és azért kíváncsi is vagyok, mégis mi ilyenkor a megoldás??
(#) sany válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Tehát így lehet nem hozza ki a posta.
(#) Régi motoros válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Küldd vissza nekik a vásárlási igazolást, amin maga a tétel és az ára szerepel, ne csak a számlát,
amint az egy összegű fizetés szerepel, azt még lehet megeszik, ha szerencséd van.
(#) sdrlab válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Szerintem azt küldtem.... egy Tax Invoice nevű pdf-et tudtam letölteni. Abban minden benne van..., de nekik kell az, hogy tényleg 2$ fizettem e...avagy pult alatt valójában 1000$-t fizettem egy drága termékért... Jelzem, 10db TO252 tokozású tranyó, ami biztos, hogy lapos pufis borítékban jön....
(#) sany válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Csak elfogadják.
(#) Régi motoros válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Nem a letölthető pdf számlára gondoltam. Az aliexpesses visszaigazolásról, amit a rendelt tételeidnél a megrendelt árunál az "Order details" -ra kattintva láthatsz a weboldalon.
Arról az oldalról csinálj egy mentést pdf formátumba (vagy lehet *.jpg is), látszódjon rajta a tétel neve, összege, és szállítási összege, azt küldd vissza.
Kis összegnél még azt is elfogadják talán...

Ha a letöltött PDF invoice -ban 150$ szerepel, nyilvánvaló, hogy az után akarnak majd áfáztatni...
(#) sdrlab válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Szerintem ugyanezek az adatok vannak benne abban a pdf-ben is, amit a download invoice gombra kattintva letölthetsz az általad mutatott képnél! Én azt küldtem el nekik. Abban világosan látszik, mibe került az árú, mennyi volt a szállítás...stb...
(#) Régi motoros válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Ha két dokumentummal igazolod, talán jobban elhiszik.
Aztán nekik is elmagyarázhatod, hogy bankszámla kivonatot azért nem tudsz küldeni mert...

Egyébként esetedben meg csak marad a balhé kiverése. Akár még azt is megemlítheted, hogy az áfát vásárláskor megfizetted, szóval hagyják abba a jogtalan ismételt áfa fizetés kikényszerítését.
Mást én már nem tudok ajánlani. Vagy marad mégis a visszaküldetés, alin pénz visszaigénylés, újrarendelés, és egy hónap várakozás.

És legyen ez tanulópénz neked, meg másoknak is, hogy soha semmit nem érdemes összevontan fizetni, mert utána az igazolással már csak a baj van, ha mégis kérnek valamit.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2022
(#) sdrlab válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Elmagyaráztam! Szép, ízletes nyelvjárásban, ahogy szoktam

Ez is vicces volt, mert gondoltam a banki(összesített) kivonat mellé megjegyzésben odaírom, hogy mi a gond... Csakhogy nem lehet megjegyzést küldeni mellé, csak dokumentumokat csatolni! Ok, word megnyit, doc megír, becsatol, elküld....
Visszaigazoláskor derült csak ki, hogy ugyan figyelmeztetést nem ad, de doc filet nem lehet ám csatolni! Mondjuk nincs is felsorolva..., de elég fucsa, hogy semmi jelzés, hagyta hogy elküldjem, mintha rendben lenne...


Egyébként itt nem az áfát fizetjük meg, hanem a vámkezelési díjat! Mert nagyvonalúan levámkezeli a posta nekünk
(#) Régi motoros válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Nos akkor már nem tudlak követni. Ha egyszer már fizettél, akkor nem értem mit szőröznek még. Eddig az én tapasztalatom, hogy ha valamit fizetni kell, azt egy füst alatt kérték, tipikusan az általuk gondolt áfa, és a szolgáltatás díj az +400Ft ha kártyával fizeted két napon belül. De ismétlem,
ekkor már automatikusan kérik az általuk gondolt áfa díjat is. Olyan még nem volt,
hogy fizessem meg a szolgáltatási díjat, aztán később meg azzal kerestek volna, hogy fizessek áfát is.

Nem értem, hogy estél ebbe a csapdába. Ez az új módi vagy mi? Csak, hogy legyen kit ba...gatni?
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2022
(#) Rosszmáj hozzászólása Nov 27, 2022 /
 
Lehúzási kísérletek:
#1: A +49 178 ... telefonszámról, egy kamu DHL oldalra küld (ami egy blogspotos oldal). Csupán hétszázvalahány forint vámkezelési költséget kérnek. Valamint az összes bankkártya adatot.
#2: A +33 634 telefonról. Ezt elcseszték, mert halott a link.

A kérdés csak az, honnan tudják, hogy van egy Alis rendelésem, ami már átesett a vámon és a szállításra várok?
(#) Régi motoros válasza Rosszmáj hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Valószínűleg sehonnan, csak bepróbálkoznak egy telszámlista alapján...
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Megjött a csomag, hiába izgultam.
Valami furcsa, magyar csomagolásban jött, gondolom a vámon újracsomagolják.
(#) tursaba válasza Rosszmáj hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Ilyen jött nekem is.
Kérdeztem tőlük, valami pontosabb infót, de valami automata lehetett.
Ismételten ugyan azt küldte naponta.
Ámbár lehetett 1 csomagom vámon, ami azóta sem jött meg ?!
(#) sany válasza Rosszmáj hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Ilyet én is kaptam e-mailben a kamu a Magyar Posta nevében, de persze átverés volt. Ne foglalkozz vele! Azzal ettetek, hogy visszaküldik a csomagomat, de amíg nem ér vissza addig tárolják naponta 1500 Ft-ot kellene fizetni, stb., a bankkártya adataimat kérték, stb. bla-bla. Nem szabad bedőlni.
(#) Régi motoros hozzászólása Nov 27, 2022 /
 
Innen rendelt már valaki?
Valóban ilyen hosszú a beszerzés, mint ahogy írják?
A szürkére február 15-öt a fehérre meg áprilist ír.
20 rugó felett ingyen szállítás van, de ha tudtok jobbat vagy gyorsabbat, megnézném.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2022
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
én itt szoktam vásárolni, még nem csalódtam
https://variometrum.hu/
(#) uniman hozzászólása Nov 29, 2022 /
 
Az Aliexpressen több helyen is találhatók jó áron, gyors szállítással cuccok...de úgy látom, hogy nem engedi a Paypal fizetést.
...vagy csak akkor mutatja majd a Paypal-t, ha rákattintok a "Place order"-re?
(#) bbb válasza uniman hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
Amikor a fizetési módot kiválasztod a place order után, akkor tudod kiválasztani hogy szeretnél fizetni, paypal is akkor választható.
(#) uniman válasza bbb hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
Sajnos csakis kártyát akar...

Card.jpg
    
(#) uniman válasza bbb hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
Közben találtam Paypal-os opciót is, de sajnos csak hosszú szállítási idővel...
Ezek szerint nem mindenért lehet Paypal-la fizetni és ez csak a kosárba "pottyantás" után derül ki.
Vagy lehetne úgy is keresni, hogy csak a Paypalos cuccokat dobja fel?

Paypal.jpg
    
(#) bbb válasza uniman hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
Ilyen keresést én még nem láttam. Elfogadás szerintem az eladótól függ.
(#) Bell hozzászólása Dec 7, 2022 /
 
Az eddigi csúcs 10 nap! November 28- december7-ig.
Mi történt? Mostanában nem vásároltam.
Bővebben: Link
(#) Massawa válasza Bell hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Csak meg tudom erösiteni. Én is ma megkaptam a nagy csomagot. Igaz 2 cikk még hiányzik, de maradék 6 héttel a jelzett idöpont elött ért ide.
(#) Elektro.on hozzászólása Dec 13, 2022 /
 
Sziasztok!
A Farnell -től rendelt már valaki? Van itthoni raktára vagy mindenképpen UK -ból jön a cucc?
Tartok tőle, hogy karácsonyra nem jön meg a rendelésem, ha onnan rendelék.
(#) mcc válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
www.fdh.hu
(#) matheattila válasza Bell hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Én is csak megerősíteni tudom, rég nem rendeltem már én se és az idei első rendelésem ali-ról kevesebb mint egy hét alatt ide ért (Romániába) futár szolgálattal december elején.
Az utána következő csomagok egy részét szintén futár hozta többi meg postán jött kb 3 heten belül. Kellemeset csalódtam az Ali-ban, mert eddig legalább 2 hónap kellett onnan, mst viszont az e-bay tűnik túl drágának mert tt még külön kell ÁFÁ-t fizetni és a szállítás is lasabb.
(#) tursaba hozzászólása Jan 3, 2023 /
 
Sziasztok!
Aliexpresses rendelésemre kaptam a postától:
Értesítjük, hogy UA--------48AE azonosítószámú nemzetközi küldeménye vámkezeléséhez adatpótlás szükséges, melyhez kérjük az alábbi dokumentum(ok) feltöltését:

Dokumentum feltöltése: www.posta.hu/vam/dokumentumpotlas

A gondom az, hogy az eladótól kapott visszaigazolásban nem szerepel, így nem tudom, hogy éppen a valószínűsíthető aktuális, 2 db megrendelés közül, ugyan melyiket küldjem?
Meg lehet találni valahol a megrendeléshez a postai azonosítóját, mert én nem tudom?
A eladótól kapott visszaigazolás a csatolt file, talán ez....

Köszönettel:

USB_lampe.jpg
    
(#) sdrlab válasza tursaba hozzászólására (») Jan 3, 2023 /
 
A konkrét tétel nyomkövetésénél próbálkozhatsz összerendelni a postától kapott számmal!
És persze segítség ehhez ez az oldal is....
(#) pipi válasza tursaba hozzászólására (») Jan 3, 2023 /
 
Alin a nyomkövetésnél milyen kódokat látsz? Próbáld sdrlab linkjén megnézni, és ott lehet látszik hogy új nyomkövetési számot látsz.
Mindkét megrendelésed az országban van már? ha nem akkor egyértelmű...
Következő: »»   239 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem