Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   238 / 251
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Elvileg a VÁM benne van.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2022
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Okt 26, 2022 / 1
 
Az adó/vám költsége szerepel valahol? Meg kell kaparni, hogy a cég részt vesz-e az IOSS rendszerben!
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
A vám 150$ alatt nem számít. Az EU ÁFA a kulcs.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Kisbetűvel van.

vám_díj.jpg
    
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Okt 26, 2022 / 1
 
Ne érts félre, nem akadékoskodni akarok, de a szállítási költség is az ÁFA hatálya alá esik. Ha ez is szerepel a számlán, akkor nyerhetsz a bolton. Én szorítok.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Köszönöm.
Mindegy véletlen megrendeltem, amit beraktam. Rajta van a számlán. Majd kihozza valaki. Semmit nem lehet módosítani fix a szállítás.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2022
(#) sany hozzászólása Okt 27, 2022 /
 
Már el is indították az USA-ból. Landmark Global, esetleg ismeritek?
(#) Régi motoros hozzászólása Nov 14, 2022 / 1
 
Megjött mind a négy alis csomagom, tehát az "Aliexpress saver shipping" opció valóban működik.
ECSCCAxxxxxxxxxx csomagszámot kap, amit a 17track ugyan nem mindig talál meg automatikusan,
szóval néha próbálkozni kell és manuálisan kell kiválasztani a szállító vállalatot.
Egy nap alatt ment át a vámon, és egy szó nélkül hozta ki a posta, minden + költség nélkül.

Szóval úgy néz ki, végre megvan a megoldás a lehúzós mizériára.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2022
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Használhatod még:
https://parcelsapp.com/en
https://packageradar.com/ ha ezen regisztrálsz, emailban is kapsz értesítést. Szemetet/reklámot nem küld
Sajnos nem mindig opció a Aliexpress saver shipping, esetenként van hogy jóval drágább, mint amit a posta rátenne, ilyenkor van a szerencsejáték, a Cainiao hol így, hol úgy jön.
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Igen láttam olyat is, de ha keresgélsz tovább, akkor előbb utóbb, csak beleakadsz normál díjba is.
Legalább is én rátaláltam mindig.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Nov 16, 2022 /
 
Sziasztok,
Aliról rendelt cuccról kaptam a képen láthatót. Még sose rendeltem távol-keletről, mit jelent ez az infó? itt van a városban már és a postás fogja kihozni? Vagy ennyire még ne reménykedjek?

jön.jpg
    
(#) helektro válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Valószínűleg nem a posta fogja kivinni. Ha Bp. lenne azt írnám, hogy az expressone fogja vinni (bp. nekem ezeket eddig mindig ők hozták), de így passz. Lehet neked is ők visszik majd, vagy valami partnercége. Nézegesd az email-ed, oda szoktak írni a kézbesítéssel kapcsolatban.
(#) bbb válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 16, 2022 / 1
 
Ez csak annyit jelent, hogy ha a postához kerül (esélyes), akkor majd kapsz egy értesítést, hogy menj be érte, mert ők nem hozzák ki...
Legalábbis nekem az elmúlt hét alatt három rendelésemmel játszották el, hogy szerintük nem fér be a postaládába, ezért nem hozzák ki, hanem csak értesítenek, menjek el érte én. Egyre kevésbé vagyok megelégedve ezzel a sóhivatallal.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Megjött a véletlen termék, az USA-ból. Posta hozta.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Nov 21, 2022 /
 
Egy hét alatt nem történt semmi (kép).
Kezdjek izgulni vagy ez ilyen nehezen megy másnak is?

zzz.jpg
    
(#) erzsé válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Szia. Az utolsó ilyen volt nekem is. Kínából a vámig kevesebb idő telt el, mint a vámtól hozzám. S a csomag is fel volt szakítva, aztán leragasztva egy olyan cimkével, hogy nem vette át, mert : meghalt, elköltözött, megtagadta az átvételt... X nem volt egyik előtt sem, s a csomagban is megvolt minden
(#) lelkes amatőr válasza erzsé hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
A legnagyobb bizonytalanságom abban van, hogy azt se tudom, ki fogja ezt kiszállítani, kinél érdeklődjek, hova menjek érte.
(#) erzsé válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Nekem a posta másfél hét, expressone 2 nap.
(#) lelkes amatőr válasza erzsé hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Akkor előveszem a türelmesseb énemet, talán a jövő hét eredményt szül.
(#) sdrlab hozzászólása Nov 22, 2022 /
 
Már jó pár dolgot vettem Kínából eddig, de sosem kellett a vámkezeléshez dokumentumot küldeni a postának! Most először kérnek ilyet tőlem...
Van is egy azonosítószám a levélben UY...AZ formátumban..., csak éppen nem tudom hozzárendelni ezt a számot egyik alis rendelésemhez sem!
A https://parcelsapp.com weboldalon próbálkozok ilyenkor, hogy valahogy visszakövessem, melyik megrendeléshez tartozik az aktuális, posta által küldött szám, de ez nem minden esetben működik. Itt most a kb 10 aktuálisan futó vásárlásból max 8-at tudtam visszakövetni, de így még min kétesélyes a dolog.

A kérdésem: hogyan tudom egyértelműen visszakövetni, hogy a posta által küldött szám, mely megrendeléshez tartozik?? Ti hogy szoktátok ezt visszakeresni?
(#) Régi motoros válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Írj az eladónak, talán elírta a kódot amit feltöltött, vagy átcímkézték valahol, amiről esetleg tudhat...
(#) sdrlab válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 22, 2022 / 1
 
Nem írta el! Végül csak sikerült azonosítani..., de nem úgy, hogy beírtam a postai számot, és visszakaptam valahol az eredeti csomagszámot, hanem fordítva, végigpróbálgattam az eredeti csomagszámokat, míg az egyiknél egyezést nem adott ki a "Next tracking numbers"-nél a postai számmal!
Néhány csomag esetén még talán elmegy így keresgélni vissza..., de mi van, ha van vagy 30 futó rendelésem??!
Szóval a kérdésem továbbra is adott, ki hogyan szokta ezt csinálni?
(#) pipi válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Sajnos ez ilyen, én is sokáig nem tudtam beazonosítani az átcimkézés miatt. A parcelsapp packageradar 17track -en van hogy csak 1 hét múlva látszik(vagy nem) a váltás.
Ha fizetni kell akkor posta oldalán úgyis látszik a név, cím, hogy valóban az én csomagom...
Persze figyelni kell a kamu posta leveleket... most pl kaptam ilyen kamut, ez első mondatnál jól megijedtem, aztán láttam hogy kamu az egész...
Tisztelt Ügyfelünk,
Sajnálattal értesítjük, hogy 2022. november 18-án megérkezett csomagját visszaküldjük.
Új szállítást kell ütemeznie.
Ez akkor fordulhat elő, ha a cím helytelen. A csomag kézbesítéséhez kérjük töltse ki a weboldalunkon található űrlapot:
* Új szállítás ütemezése
Felhívjuk figyelmét, hogy csak 3 nap ingyenes tárhelyet kap, ezt követően pedig minden egyes tárolási napért 1490 Ft plusz díjat számítunk fel.

© 2022 Magyar Posta
(#) sdrlab válasza pipi hozzászólására (») Nov 22, 2022 / 1
 
Nem amiatt aggódok, hogy esetlegesen másét fizetném ki, hisz az látszik, hogy nekem szól az értesítő!
Ki is fizetem, zokszó nélkül..., ám ha mint most, kérnek is valamit a vásárlással kapcsolatban, akkor nyilván jó lenne pontosan tudni, melyik csomagról van szó, hisz nem mindegy minek az adatait kell megadnom?! És ez bosszant, hogy útközben változhat a csomag száma, és nehéz kideríteni, amit a posta kérdez, annak melyik vásárlás a megfelelője az alin?!
(#) Lamprologus válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Ne aggódj! A Posta nem kérdez semmit! Ha valami nem tiszta nekik, akkor kiszámolják rá az ÁFA-t még egyszer, meg fizettetik a magasabb vámügyintézési díjat, aztán Te csak fizess!
(#) Régi motoros válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Én még csak egyszer futottam bele ilyen változott csomagkövetési számba.
De jut eszembe, az aliexpress oldalon az is megváltozott, így már azonosítható volt a csomag.

Egyébként Lamprologusnak is nagymértékben igaza van. Míg áfa mentes volt, a posta papír alapú nyilatkozatot küldött (ha nagyobbacska csomagod jött), és ugyan úgy papír alapú nyilatkozatot kellett vissza küldened ha úgy gondolta, hogy a csomagod után fizetned kell(ene).

Mióta behozták, hogy minden után fizetni kell, azóta a kutya nem kérdi meg, mit mennyiért rendeltél, valaki valahol kitalál egy árat ami után kiszámlázzák az áfát és a szolgáltatási díjat.

Talán csak akkor keresnek meg, ha valami nagyobb dobozban jön, mint a bubis zacskó.
Lehet neked is olyan csomagra kéne gyanakodnod, nem tudom miket rendeltél.

Esetleg még kérheted őket, hogy küldjenek képet a csomagról, mert a szám alapján nem tudod azonosítani. Talán a méret alapján sikerülhet, ha nem a "filléres" bubizacskós tételről van szó.
(#) sdrlab hozzászólása Nov 23, 2022 /
 
Ez a posta egy kész katasztrófa....
Ugye dokumentumpótlásra szólított fel az egyik csomaggal kapcsolatban, ahol is számlát kér, valamint a fizetett összeget alátámasztó adatokat!
Namost, míg a számlát ugye le tudom tölteni, el is küldtem nekik..., addig a fizetésről nem tudok semmit se küldeni, mert kártyával fizettem, és egyszerre több vásárlás is volt, amit egyszerre von le a kártyáról is.
Erről hogy küldjek nekik bármit is, ahol azt fogják látni, igen, 1,5$-t fizettem a cuccért, nem pedig 1500$-at?!!
(#) sany válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Csak ötletnek. És ha bankod által kiadott számlával bizonyítanád, hogy valóban történt utalás? Lehet ott külön vannak. Igaz nem tudom, azt hogy elfogadják-e.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2022
(#) sdrlab válasza sany hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Sajnos nincs külön! Egy tétel, egy összegű levonás...csak a dátum van meg, meg hogy aliexpress..., hiszen ő kapta meg a teljes összeget, amit belül eloszt a külön vásárlásokra, és az eladónak átutal...
(#) Régi motoros válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
1.5$ ????? Ne viccelj már, hagyd a fenébe, mondd meg nekik, hogy kenjék a hajukra, és rendeld meg még egyszer KÜLÖN. Alin ha külön rendelésen van, nyithatsz egy vitát, hogy nem kaptad meg.
Egyébkén ha ezzel az opcióval rendelsz, 99%, hogy nincs újabb lehúzás.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2022
Következő: »»   238 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem