Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   142 / 244
(#) mraulajos hozzászólása Okt 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Ha egy mono jelet viszek be egy sztereó végfokba úgy, hogy párhuzamosan csatlakoztatom a két bemenetet, az úgy oké.?
(#) bankimajki válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Persze, és dual monóban fog működni.

Üdv.: Miki
(#) mraulajos válasza bankimajki hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Igen, ezt értem, tehát semmi jel kavarodás bugás stb. nem jöhet közbe? Ez egy természetes kapcsolás.?
(#) Action2K válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Igen, ez természetes.
(#) bankimajki válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Általában 2 teljesen egyforma végfok van a sztereó erősítőkben, amelyek csak tápban egyeznek meg. Az alacsony szintű jel pedig AC csatolással kerül a végerősítőbe. Tehát zárt hurok nem alakulhat ki DC szempontból. És egyébként sokszor a sztereó jel is majdnem megegyező jellel vezérli a végfokokat.

Üdv.: Miki
(#) AD Razglas C.S.S hozzászólása Okt 8, 2012 /
 
Sziasztok kerdezek en tolletek(profiktol) valamit kerdezni ,hogy hany embert lehet hangositani, vagyis hany emberre eleg a kovetkezo technika
szubok JBL JRX118S-kopia dobozban vannak,
2 darab kinai jbl 2240-hangszoro 18" 600w 98 decibel 4" tekercs
2 darab Martin Wisman 18" 300w rms - 98 decibel 3" tekercs
2 darab tolcseres kozepmagas hangdoboz, jbl Bullet Tweeter model 2402/075-magassal, es eminence kappa pro 10" kozeppel,97 decibel 500watt 3" tekercs
vegerositok
szubokra -yamaha 2x 1000w rms
kozepmagas- t-amp 800as
Ezer ember re szamoltam en... szerintetek?
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2012
(#) AD Razglas C.S.S hozzászólása Okt 11, 2012 1 /
 
Valaki volna szives valaszolni?
(#) Alkotó válasza AD Razglas C.S.S hozzászólására (») Okt 11, 2012 1 /
 
Erre nem lehet válaszolni. Mintha úgy próbálnád meghatározni egy tartály térfogatát, hány ember bírja azt meginni.
Ha egy hangos buliban 1 ember van, attól az még lehet nagyon is hangos. Pontosan nem könnyű a hangosságot jellemezni.
(#) bencikusz válasza AD Razglas C.S.S hozzászólására (») Okt 11, 2012 1 /
 
Ráadásul az erősítő mindig és mindig témában szintén feltetted ezt a kérdést, és ott meg is válaszolták.
(#) AD Razglas C.S.S hozzászólása Okt 12, 2012 2 /
 
ugy valaszoltak ra ahogy tik.. szolwal sehogy...latszik menyire ert "itt" walaki is walamihez. egyszeru kerdesre nem tudjatok a valaszt...
(#) zolika60 válasza AD Razglas C.S.S hozzászólására (») Okt 12, 2012 1 /
 
Ha magyarul írnál jobban értenék mit szeretnél és talán válaszolni is könnyebb lenne.
(#) Massawa válasza AD Razglas C.S.S hozzászólására (») Okt 12, 2012 1 /
 
Nézd, ha mindenkinek kiosztasz egy nagyothallo készüléket, akár 100000-s stadiont is ki tudsz hangositani...


(#) pucuka válasza AD Razglas C.S.S hozzászólására (») Okt 12, 2012 1 /
 
Az, hogy kérdésedet "egyszerűnek" ítéled, mutatja hozzáértésed szintjét. Egy 1000 fős rendezvény hangosítása egyébként sem hobbi kategória. Különben nem "embereket" hangosítunk, hanem teret. Nagyon nem mindegy a hangosítandó tér milyensége. Az emberek számát, mint csillapítási tényezőt kell figyelembe venni.
Ha ebben a szakmában kívánsz hivatásszerűen tevékenykedni, szíveskedjél akusztikai szakkönyveket beszerezni, és alaposan tanulmányozni. Hobbi szinten pedig ekkora rendezvényt ne vállalj, legalábbis tapasztalatok nélkül ne.
És szíveskedjél megtisztelni a fórum tagjait hogy normális hozzászólást írsz, és nem türelmetlenkedsz. És olvasd el a másik topikban írt választ is, és ha van további kérdésed, normális keretek között tedd fel. Azzal hogy így és ezt írtad, csak magadat minősíted.
(#) AD Razglas C.S.S hozzászólása Okt 12, 2012 3 /
 
Mit nem lehet erteni a kerdesemen?! Leirtam a ponos adatokat a cuccomrol, aki ert hozza az meg tudja mondani hogy mekkora teret lehet ezel hangositani...
(#) szamóca válasza AD Razglas C.S.S hozzászólására (») Okt 12, 2012 1 /
 
452 ember, plusz Pistike meg a nagyanyja, egy 187.6m2-es müv.házban.
Mégis milyen választ vársz? Egy m2-re 1-10W körül szokás számolni, a terem kialakításától, utánazengési idejétől függően. Javaslom elolvasni a CS. Kádár Péter féle Bibliát, a Diszkónikát, a 125. oldaltól. Miután ezt megtetted, gyere vissza, és kérj elnézést.
Ha pedig még egyszer f*szbúkos lesz a stílus, honorálom.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2012
(#) Szabi1 válasza AD Razglas C.S.S hozzászólására (») Okt 12, 2012 1 /
 
Nos egy valamit jegyezz meg fizikából. Elég sok mindent ki lehet számolni képlettel de az nem olyan mintha lemérnéd, mert nagyon sok tényezőt el szoktunk hanyagolni az elvi számításban. Sokan azt hiszik hogyha egy PA rendszer xy teljesítményű és zr érzékenységű akkor abból kiszámolják az elvi hangnyomást és azt hiszik hogy jól számoltak, de mikor hallják a rendszert pofára esnek mert:
- Egy rendszer hangnyomását normális mérő ezközzel lehet lemérni pontosan
- A rendszerben kell legyen tartalék
- Az erősítő és hangszóró jól bemelegedett állapotában kell mérni a hangnyomást mert az alá nem nagyon fog menni.
- A hangnyomás függ:
az időjárási viszonyoktól legfőképpen a széltől,
meg a hely földrajzi tulajdonságaitól.
Másik dolog sokan azt hiszik ha a hangnyomás minél nagyobb annál többen fogják hallgatni. Ez nem igaz mert az emberi fül megutálja a nagy hangnyomást bizonyos időegység után. És a mellékelt táblázatot be kéne tartani ez a napi megengedett átlag hangnyomás egy ember számára.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2012

Capture.JPG
    
(#) Massawa válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 12, 2012 / 1
 
Ehhez csak annyit, hogy pályafutásom kezdetén egy rockkoncertre talán 2-3000W-nyi cuccot cipeltünk (több nem volt- az is volt egy kis teherautó) - 20 évvel késöbb amikor abbahagytam ugyanarra a helyre 3 nagy teherauto hangcuccot vittünk vagy 40000 W-nyi erölködöt meg hangládát. (Pedig közben azok mérete a hajdaniak 1/4-ére zsugorodott)
A zenekar is majdnem ugyanaz volt.......és kb. ugyanannyi ember fért be.

Ebböl állapitsa meg a kolléga, hogy mennyi kell egy nézöre....
(#) AD Razglas C.S.S válasza Massawa hozzászólására (») Okt 12, 2012 2 /
 
Errol beszelek...
(#) Massawa válasza AD Razglas C.S.S hozzászólására (») Okt 12, 2012 / 1
 
Lehet, hogy erre gondolsz, de nem erröl beszélsz.

Lásd az elöttem szolokat.
(#) soos csaba válasza szamóca hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Szevasz szamóca, engem is érdekelne az a CS. Kádár Péter féle Biblia!, ha meg kérlek nem teszel fel ide egy linket vagy valamit ahonnan el tudnánk olvasni ezt a könyvet?. Előre is köszönöm!
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Szia! Egy ezzel kapcsolatos élményem. A szombati Hangfoglaláson kicsit megkergették a Martin Audio-t. Az nem gatyarázóan volt hangos, hanem egyenesen húzta szőrt az ember karján a lábdob hanghulláma. Ennek ellenére nem volt benne semmi fület sértő, viszont adott az adrenalin szintnek rendesen. Még visszaemlékezve is kellemes borzongással tölt el. Egy ilyen muzsikálás megmarad az emlékezetben.
A másik két színpadról annyi dereng, tán QSC volt az egyik, a másik pedig ... egészen könnyen felejthető.
(#) szamóca válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Szia! Nekem megvan, igaz rongyosra olvastam már, de elektronikus formában nem tudom hol lelehető fel. A guglival talán rá lehet akadni valahol. A vaterán van egyébként, és pont ott van nyitva!
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2012
(#) ptesza válasza szamóca hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
A könyv is ott nyílik, ahol a legtöbbet használják!

Ez nagyon illett ide!
(#) pucuka válasza szamóca hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Sok évig voltunk kollégák a m. kir. rádióban, javítgattam, állítgattam a veznélk mikrofonjait. Akkor még fiatalok voltunk, és bohók, még nem írogattunk könyveket.
(#) szamóca válasza pucuka hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Te ismered Cs Kádárt?
(#) pucuka válasza szamóca hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Ő produkálta életem egyik legnagyobb zenei élményét úgy 72´-ben. Szólt, hogy jöjjünk már le a 2 -es lehallgatójába (ez volt az első sztereó stúdió), mutat valamit. Lementünk, hááát, ledöbbentünk. Mindent csúcsrahúzott. Iszonyat nagyot szólt, pedig nem esett le a gatyánk a hangnyomástól.
(#) soos csaba válasza szamóca hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Oké, köszi szépen, ha lesz lóvém meg is veszem!
(#) bajtaig hozzászólása Okt 13, 2012 /
 

Nekem megvan a Diszkónika, 10,2 Mb méretű, Dejavu formátumú, feltenném ide,akit érdekel letöltheti.
(#) isti95 válasza bajtaig hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Engem érdekelne
(#) bajtaig válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
10 mega nem megy fel!
Következő: »»   142 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem