Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RS232 <-> USB nyomtató
 
Témaindító: nemo, idő: Aug 9, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) nemo hozzászólása Aug 9, 2007 /
 
Hali!

A kérdésem, hogy létezik-e Soros -> USB átalakító?

Illetve meg lehet-e egy ilyet csinálni?

A dolog ahhoz szükséges, hogy lehessen USB-s nyomtatóra nyomtatni soros portról (PLC). Azért lenne ez jó, mert a sima kis USB-s nyomik sokkal olcsóbbak, mint például egy Epson LX-300+ amin van soros port.
Gondolom a dolog aktív eszközt kíván külső táppal, mint pl a soros-párhuzamos átalakító...

Kérem akinek van ötlete a megoldásra ossza meg velem!

Köszi!
(#) k.mate válasza nemo hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
szia
itt van pl. ez:
Bővebben: Link
(#) vzoole válasza k.mate hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
De ez USB>>Soros átalakító, neki meg pont az ellentetje kell: Soros>>USB

De nekem nem tiszta a dolog... soros portról nyomtatni?
Azt nem párhuzamos porton szokás?

De szerintem nem létezik Soros>USB vagy akár Párhuzamos>USB átalakító...
A fordítottla igen, nekem is van...
(#) Stadi válasza nemo hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Ezt úgy tudod megoldani, hogy fogsz egy PC-t, odarakod a PLC mellé, átküldöd rá soros porton a nyomtatandó anyagot és a PC kinyomtatja USB-n. Elég hozzá egy P1-es, amiben van alaplapi USB vagy plusz USB kártya. Egy ilyen gépet már utánad dobnak, sztem még örülnek is, ha valaki elviszi. Billentyűzet, egér, monitor se kell rá. Persze a szoftvert Neked kell megírni hozzá, de az nem túl bonyolult.

Ha kicsi célhardverrel akarnád megoldani a feladatot, akkor olyan mikrokontrollerre lenne szükséged, ami tud USB host lenni, és ezen felül Neked kellene megírni a nyomtató meghajtószoftverét az adott uC-re. Ráadásul a sok patronár alatti tintasugaras csoda jó eséllyel Winprinter, magyarul egy buta műanyagdarab és az "észt" a szoftver adja neki. Magyarul mindent szoftveresen kell megoldani. Szerintem nem éri meg a fáradságot.

Ha esetleg van a PLC-n párhuzamos port, azzal sokkal jobban járnál... Esetleg soros -> párhuzamos átalakító. Ilyen tudtommal létezik, de után is lehet építeni. Aztán már csak egy hardveres nyomtatót kell beszerezned (célszerűen használtan, esetleg egy öreg HP lézert), és kész is vagy. Nekem ez tűnik a legelegánsabb megoldásnak, és talán időben és anyagilag sem jössz ki vele túl rosszul.
(#) nemo válasza Stadi hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Jelenleg én is a soros->párhuzamos átalakítót látom megoldhatónak.

Mellesleg létezik olyan nyomtató, amin van soror port pl Epson Lx-300+, de ez ~50.000 ezzel ellentétben, ha menne az USB dolog, akkor ~5.000 ért vennék valami tintasugaras vacakot, és annyi.
Esetleg megkeresem a PLC gyártóját, hátha van valami moduljuk hozzá...

A +PC megoldást elvetem, az csak újabb hibaforrás, fogyasztó, meg effélék...

k.mate:
Ez a fordítottja, mint ami nekem kell, ilyenem van is a notebookhoz, mert azon nincs soros port

vzoole:
párhuzamoson szokás nyomtatni, de soroson is lehet, és az eszközön csak soros port van.
(#) Stadi válasza nemo hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Tudom. Egy új mátrixnyomtatóért horror összegeket kérnek. Használtan meg tudod venni tizedannyiért. Mondjuk a soros port kérdéses...

Most jut eszembe! A HP nagy dromedár lézernyomtatóin, mint pl. LaserJet 4 meg 4+, van soros port gyárilag. Esetleg a kisebbeken is lehet találni. Egy ilyet 10e Ft alatt megvehetsz használtan, a toner 7-9e Ft utángyártottban és ezzel 6-10000 oldalt nyomtatsz. Ha elromlik a nyomtató, az egyszerűbb alkatrészeket meg lehet hozzá venni olcsón újonan, ha meg vmi drágább alkatrész megy tönkre, akkor veszel egy másik nyomtatót. Hidd el, ennél olcsóbb és egyszerűbb megoldást nem fogsz találni.
(#) masi1 válasza Stadi hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
MIlyen PLC-ét akarsz olvasi?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem