Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RS232 vétel AtTiny13-al
 
Témaindító: sargarigo, idő: Márc 18, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) sargarigo hozzászólása Márc 18, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítsetek légyszi, mert dobom el az agyam! Egy tiny13-ra kellene írnom egy programot, ami rs232 soros vonalon vesz egy bizonyos karaktert, amire kigyújt egy ledet.
Természetesen ez leegyszerűsített feladat, de a lényeg a soros vétel. Adni tudok szépen szoftveresen, de a vétel kicsit kemény falat. A sebesség nem kritikus, de azért egy 4800baud elkellene. Sajnos csak szoft megoldás jöhet szóba, mert mert nincs benne hw rs232.
Googli próbált segíteni, de valahogy nem az igazi.. Csinált már ilyet valaki???

Köszi előre is!
(#) Hp41C válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Szia!

Nézd meg ezt a lapot.

Szia
(#) sargarigo válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Nézem, nézem, de ez nem rs232, hanem rc5!
Ejj, nem gondoltam volna hogy ekkora ez a fa, amibe a fejszémet vágtam

Azért köszi!

u.i.: Ja, és C lenne az igazi, de ha asm van, azt is megeszem valahogy
(#) sargarigo válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Végülis meglett a megoldás azt hiszem.. Az AVR305 Application Note mondott nekem valamit erről, és mellékelt egy kódot is. Ebből nekem a .S kiterjesztésű a lényeg, ez asm-ben hozza a megoldást. Azt hiszem.


Köszi a segítséget!
(#) szkrep válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 18, 2010 / 4
 
AVR-el még nem kerültem közelebbi kapcsolatba, de >itt< van egy késznek tűnő megoldás C-ben.
(#) sargarigo válasza szkrep hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Igen, ezt megtaláltam én is köszi! Mindazonáltal ez csak adásra működik, a vételi oldalt nem csinálták meg: "There might be enough space left to implement software RX"
Fentebb már írtam, hogy milyen megoldást találtam, amint kimazsolázom belőle a lényeget, felteszem ide is közokulásra

Krisz
(#) sargarigo válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 30, 2010 / 1
 
Végülis amit fentebb linkeltem, az jó megoldás! Egyszerűen a makefile-ba bele kell írni hogy fordítsa be a .S állományt is, és simán lehet hivatkozni az eljárásokra. Az időket is szépen számolja, és tetszőlegesen lehet nyirbálni is ha nem kell a vétel csak az adás, vagy fordítva.

ps.: Most akkor magamnak adjam a pontot, vagy hogy működik ez??? Valaki admin szólhatna ezügyben...

Krisz
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem