Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Siemens Logo 230 RCo
 
Témaindító: szaboolcs, idő: Szept 22, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) szaboolcs hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Most ismerkedek a Siemens Logo rendszerekkel, konkrétan a Siemens Logo 230RCo-val. A kérdésem az lenne hogy a hozzá tartozó adatkábel és szoftveren kívül van e valamire szükség a használatához, és hogy amire használni szeretném arra lehet e.

Amire használni szeretném:

Kirakatvilágításnál a különböző világítások közötti automatikus kapcsolgatás megoldása.

Van hozzá leírásom, + programozási leírásom, csak mielőtt megvenném szeretnék tájékozódni. Ha van valami amit feltétlenül tudni érdemes kérlek jelezzétek.

A válaszokat előre is köszönöm, Szabolcs.

3142840.jpg
    
(#) ludus válasza szaboolcs hozzászólására (») Szept 22, 2011 / 4
 
Szia!
Ezek sima programozható relék (4db/modul) amit a meglévő adakábel és pc-n futó software segítségével előre meghatározott feladatra programozhatsz és utána futtadhatod a programot. Tehát a kirakatvilágítás vezérlése gyerekjáték. Ahogy írod mindened megvan hozzá, csak a megfelelő programot kell megírnod.
Üdv:
ludus
(#) szaboolcs válasza ludus hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Köszönöm válaszod, még annyit kérdeznék hogy ez tipusú LOGO akkor 230bemenettel és 230 kimenettel rendelkezik, nem kell transzformálni meg semmi ?

+ ahogy nézem adok neki 230-at és ezen modullal 4 különböző világítástechnikát vezérelhetek tetszés szerint.

Javíts ki ha tévedek.

üdv.: Szabolcs
(#) ludus válasza szaboolcs hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Az adatlapja szerint igen: Bővebben: Link
(#) madazg77 válasza szaboolcs hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Hello!

Jól látom hogy ez
AC 115V-os változat?
(#) szaboolcs válasza madazg77 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Hello!

A képen látható LOGO-k eladóak, igen ezt szeretném megvenni. Jó hogy észrevetted, én nem vettem észre.
(#) ludus válasza madazg77 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Az linkelt adatlap szerint a bemeneti/tápfesz a LOGO! 230RCo típusnál AC/DC 115/240V. Tényleg érdekes hogy erre meg AC 115/120V van írva!
Csak ez azért is érdekes mert a katalógus szerint a típusszám a tápfeszre is utal az meg ugye itt 230...
(#) szaboolcs válasza ludus hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Beszéltem az eladóval, ő azt mondja a képen nem látszik de rávan írva a 240 is, majd mikor idekerül hozzám kiderül, ha nem lesz jó visszakérem az árát úgy is.

Köszönöm az eddigi segítségeket.
(#) ludus válasza szaboolcs hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Így a legjobb!
(#) Action2K válasza szaboolcs hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Megtudhatjuk mennyiért árulja? Nehogy drágáért sózza rád.
(#) szaboolcs válasza Action2K hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
10 000 Ft Ad hozzá szoftvert és kábelt is. 39 újjonan a Conrad-ba. Vaterán 12-15 környékén árulják
(#) ludus válasza szaboolcs hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Ha ki tudod próbálni akkor nem pénz érte!
(#) madazg77 válasza szaboolcs hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Szerintem mond neki, hogy csináljon felülről is képet róluk. A bal oldali LOGO!-nak a típús szám vége eltér a többitől.

Üdv.
(#) szaboolcs válasza ludus hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Úgyis mindent megnézek rajta, ha valami nem jó vissza minden. Az az igazság hogy nem én veszem én csak a programozója meg beépítője leszek, én elmondtam neki mindent amit tudni érdemes róla, majd mikor ottl eszek személyesen kiderül minden.

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkitől.
(#) Last_Scout hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Üdv!

Van nekem egy utángyártott USB-s programozókábel ehhez a csodához. Ami történetesen nem működik. Már szét is bontottam, és elkezdtem méregetni, hogy hol mi van összekötve, és mi nem... És sajnos úgy tűnik, hogy jól van bekötve, RX-TX helyesen fel van cserélve, és hasonlók, és ÁLLÍTÓLAG a kínai gyártó ebből többet is ad el. A drivert tekintve ugyan az mint a gyári kábel, gondolom ugyanaz az usb/uart bridge van benne. Meg van még benne optikai leválasztás, elég érdekesen van megoldva, de azzal sem kéne gond legyen. Illetve ha lenne, azt a béna tescos multiméteremmel is látnám. Viszont érdekes volt, hogy amikor feszültséget mértem az optocsatoló lábán, akkor más hibaüzenetet kaptam a logosoft-ban. Viszont sajnos nincsen oscilloscope-om, és nem is férek hozzá ilyen műszerhez, hogy meg tudjam nézni, hogy megy az adat, milyen a jelalak, és ilyesmik.

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek valami ötlete. Illetve, hogy tudja-e valaki hogy néz ki az eredeti kábel belülről.

Eredeti soros kábellel próbáltam a logot, és a logosoftot, beszélgetnek, tudok programot beletlöteni, van is benne...

Ja és láttam a neten kapcsolást a soros verzióhoz, és ott vannak benne inverterek, azt miért? ebbe is lehet, hogy kéne? Akkor viszont ekkorát kamázik a gyártó?

Egyébként a képen látható belülről a szerkezet. Az is látszik, hogy az optocsatolót kettétörték, hogy ne kelljen annyit bajlódni a kötözgetéssel...

DSC_4505.JPG
    
(#) Last_Scout válasza Last_Scout hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Ja lehet, hogy kicsit a hiba jelenségek leírásánál ledérkedtem...
Szóval amit észrevettem, hogy az adatforgalmat jelző led mindkét irányba villog, először a logo felé vezető oldalon, aztán a vissza oldalon, ami jó is lenne, de aztán kapok egy üzenetet, hogy a logo nem válaszolt..
És amikor én a vissza oldalon (a bridge, és az optocsatoló közt feszültséget mértem, akkor azt a hibaüzenetet kaptam, hogy az adat fejléce hibás volt.) Ez nekem azt sugallja, hogy a jelszintekkel van gond, de mint mondtam csak egy tesco-s multiméterem van...
(#) baloghzoli1 válasza Last_Scout hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Szia
Itt is van egy rajz a soros kábelröl hátha segit.
(#) Last_Scout válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Pontosan ez a rajz van meg nekem is, és ebben az RX TX vonalak invertálva vannak a 3-as IC-vel, ami viszont nincsen ebben az áramkörben ami nekem van.

Sőt igazából nekem a LOGO RX lába direktben az optotranzisztor kollektorára van kötve, az emitter pedig a földre ahogy a rajzban is. És így nincsen invertálva a jel, nem tudom, hogy ez miért kell, vagy kell-e, vagy a CP2102, ami az én áramkörömben van, az eleve invertált jelet ad, nem úgy mint a MAX232. De mondjuk azt sem hiszem, hogy ennyire el lenne cseszve az áramkör, annyira azért nem néz ki gagyinak.
(#) Magorh hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem volna, hogy mennyi modul csatolható hozzá? Kellene nekem PT100 bemeneti, analóg kimeneti, DI/DO modul... Van korlátja?
(#) Magorh hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Bár ez nem 230RC0 CPU, de azért megkérdem itt.

Mennyire életképes ez a kivitel:

Tápegység (24V/2,5A)
+ CPU (12/24RCo)
+ Modul (8Di/8Do)
+ Modul (2xPT100)
+ Modul (2xPT100)
+ Modul (2xAo)
+ Modul (2xAo)
+ Kijelző (Logo! TD)

+ Memória

Megvalósítható ebben a formában, vagy ez már butaság? Most először foglalkoznék Logoval...

Köszönöm.
(#) baloghzoli1 válasza Magorh hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Szia
Itta Logo kézikönyve igaz hogy OBA-5 de a 18.oldalon a válasz
(#) Magorh válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Köszönöm!

Akkor ha jól értelmezem, ez a megoldás nem jöhet szóba...
(#) boros000 hozzászólása Okt 17, 2012 /
 
Hello mindenkinek,

egy olyan problemaba utkoztem, hogy szeretnek merni 200 fok folott a LOGO AM2 RTD modullal, ami sajnos technikailag nem lehetseges.
Kerdesem az lenne, hogy hogyan tudnak kicselezni a hardvert?
(#) baloghzoli1 válasza boros000 hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Szia
Analóg értéken 0-10v-ot elfogadja arra kell egy távadó.De a modulodat a 230-as tipusok nem tudják csak a dc változatok.Hány fokot akarsz mérni?
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2012
(#) boros000 hozzászólása Okt 17, 2012 /
 
Udv,
230 fokot szerettem volna merni, de megoldottam.
Parhuzamosan a PT100-al bekotottem 2 drb 1 kilos ellenallast es igy a maximum hataromat skalazassal kibovitettem 230-ra.
Egyszoval, a PT100tol jovo erteket lecsokkentettem 30 foknak megfelelo ellenallas eretekre.
Ajanlom mindenkinek ezt a megoldast. Nagyon hasznos ha ki a akarod boviteni a mereshatarodat 200 fokon tulra.

Jo Logozast mindenkinek.
(#) yocc6 hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Valakinek megvan véletlen a LOGO softrere ami nem DEMO mert a demo progiban nem lehet menteni.

Segítségeket előre is köszönöm !
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2014
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem