Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Síva pp1200
 
Témaindító: dpu390, idő: Dec 16, 2007
Lapozás: OK   1 / 4
(#) dpu390 hozzászólása Dec 16, 2007 /
 
Ha van valakinek tapasztalata vagy gondja akkor itt megoszthatja.
(#) dpu390 hozzászólása Dec 16, 2007 /
 
ha van valakinek kapcsolási rajza ehez az öreg to3 as csodához akkor azt nagyon meg köszönném!!!
dpu390@citromail.hu
(#) Tetye válasza dpu390 hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
hali!
ha valakinek van rajza nyugodtan felteheti ide is és nem szerresük a küld a rajzot mailban dolgokat azért forum hogy megosszuk egymással. vagy mindenki aki megnézné irja be a mail cimét? az hogy nézne ki?!
szal ha van rajz akkor ide..
(#) vallon7 hozzászólása Jan 28, 2008 /
 
Hali! Valakinek lenne egy SIVA PPA 800-as rajza? Igen megköszönném. Üdv.: VZs
(#) DjPeat hozzászólása Nov 15, 2008 /
 
Sziasztok.
Én is most szereztem egy ujjabb szériás Sivát.De nem boldogulok vele az egyik oldal már szól tökjól de a másik oldala még nem igazán tuti.Ha van valakinek valamilyen cucca hozzá PL:kapcs rajz , alkatrész lista vagy valami tapasztalat azt megköszönném.
(#) DjPeat hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
sziasztok, siva ppa1200 új fajta 2s tokozású erősitőhöz keresnék kapcsolást. Remélem tudtok segíteni , előre is köszönöm sziasztok
(#) Marty McFly hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
Íme a várva várt Síva kapcsolási rajz! Ezt használják a Castone erősítőknél is, minimális eltérések vannak csak! Kapcs rajz
(#) sound.man válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Nekem nem jön be a link.
(#) Marty McFly válasza sound.man hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
(#) sound.man válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Így már igen, de a síva az nem fetes? Vagy én tudom rosszul?
(#) Marty McFly válasza sound.man hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Felrakom a képet, ha minden húr szakad így már jónak kell lennie!

400w.jpg
    
(#) Marty McFly válasza sound.man hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
De jól emléxel, csak elfelejtettem hozzá tenni hogy a végfetek azok nem a gyáriak vannak ide rajzolva! Egyszer egy okos ember azt mondta nekem azért nem azzal rajzolták, mert a gyári kapcsolási rajz titkos vagy ilyesmi! Állítólag annyi hogy kinézed milyen van a gyáriba, és olyat veszel bele! Hogy a gyakorlatban hogy van azt nem tom, anyira mélyen nem folytam bele
(#) Marty McFly hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
Még anyi hogy volt a kezem alatt úgy 1 éve egy 800W os Síva takarítani kellett, kb 10-12 éves volt már, és abban mégcsak a tokozás is más volt mint az újakba, szóval fejlesztgetnek is az is lehet hogy nem mind fetes! Ebbe a régibe komplementer párba voltak, az újabbakban asszem nem, de ez nem biztos mert olyat még csak képről láttam!
(#) timmo hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Sziasztok

Nincs valakinek egy régi Siva PPA-800 kapcsolási rajza?

Köszönöm !
(#) kemenygolya hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
Sziasztok
Látom rég nem írt ebbe a topik-ba senki, de remélem kapok valami választ vagy segítséget.
Szükségem lenne egy Siva kapcsolási rajzra, ami lényeg lenne hogy 400W-tól felfele legyen. A széria nemlényeg.
Köszönöm előre is a segítségeteket
(#) LukiTomi válasza kemenygolya hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Szia!
Nekem egy PPA1600-as rajz van, ezt felteszem neked! Ez egy G osztályú erősítő!
Üdv.:Tamás
(#) kemenygolya válasza LukiTomi hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
szia
köszönöm szépen a segítséged
(#) kemenygolya hozzászólása Nov 25, 2010 /
 
még esetleg tudna nekem segíteni valaki hogy nyák rajzot és beültetési rajzot talált már valaki?
(#) kemenygolya válasza LukiTomi hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
áttanulmányoztam a rajzot amit adtál, és szerintem még hiányoznak belőle részek
pl. JP5 csatlakozási helye
JP1?
JP3 helyére mi csatlakozik?
ilyenekre gondolok
(#) LukiTomi válasza kemenygolya hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Szia!
JP5 (Q42) az erősítőhöz tartozó kimeneti védelemben vesz részt (koppanásgátló, hővédelem, relés kimeneti leválasztás), a hőfokot figyeli, Q42 a hűtőbordán van!
JP1 bemenet! Ezt azért illene felismerni, ha már erősítőt akarsz építeni! JP3- ban nem vagyok biztos, de azt hiszem ide van kötve a védelemnek egy figyelő része, ha nem kötöd be sincs semmi!
Üdv.:Tamás
(#) erikabanhidi hozzászólása Júl 31, 2012 /
 
Üdv minden SIVA rajongónak! Őtőle lehet kérdezni, sok jó cucca van és a SIVA tervezésben is részt-vett: sternum@kapos-net.hu - a Vaterán figibruno néven van fent!
(#) bencikusz hozzászólása Júl 5, 2013 /
 
Sziasztok!
A 2 ledes Síva ppa1200 hoz keresek kapcsolási rajzot, tudtok segíteni?
Előre is köszönöm! Üdv. B
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2013
(#) halasiakos hozzászólása Márc 10, 2014 /
 
Sziasztok! Szereztem 2db PPA-1200-at és egy PA-1200-at hibásan. Az egyik PPA-1200-al nem boldogulok. A jobb oldal védelme folyamatosan tilt, pedig a végfok panel tökéletesen működik, átmértem mindent rajta, kiforrasztgattam a tranzisztorokat is, semmi hiba, a kimeneten sincs egyenfesz. Ha kiiktatom a védelmet és kötök rá hangszórót tökéletesen szól is, tehát a végfokpanel jó. A védelem szivat, de sajnos rajzom nincs hozzá. Ez még régebbi szériás egyébként MJ15003/15004 tranyókkal. Amit megfigyeltem, hogy a védelem panelról a kimeneti csatlakozó aljzatra menő forrtüskén 6,3V egyenfesz van, de ez akkor is ott van ha a végfok le van kötve a védelemről és vélhetően ezért tilt. Néha kiold magától ha bekapcsolva hagyom pár percig. A védelemben már cseréltem a TL072-es ic-t, de nem oldotta meg a problémát. Forrasztási hibát sem látok. Ellenállások/diódák átmérve, elvileg minden jó. Mi lehet a bibi, hogyan tovább? Van benne egy marék BC tranyó. Dobáljam ki azokat? Esetleg valaki találkozott már ilyen hibával?
(#) LukiTomi válasza halasiakos hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Szia!
Egy párszor találkoztam már azzal a jelenséggel, hogy a végfokban minden jó, de mégsem működik rendesen. A panelon általában füstfolyadék maradék volt, amely így okozott "zárlatot" vagy hibát. Lemosás után rendben működött. Ugyan védelemnél ilyen jelenséggel még nem találkoztam, de itt is elképzelhető ugyan ez. Pont egy 1200-es sívánál volt egy hasonló jelenségem (az egyik oldali clip led halványan világított) lemosva a hiba megszűnt.
Egy próbát megér mindenesetre. Persze csak akkor, ha mindent átmértél és nincs rossz alkatrészed!
Üdv.
(#) halasiakos válasza LukiTomi hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Átmértem mindent, de nem találok semmi hibát. Ha kiiktatom a védelmet és kötök hangfalat közvetlenül a végfokpanelra szól is tökéletesen. Semmi egyenfesz nincs a kimeneten. A védelmi áramkör pedig az egyenfeszt figyeli, a kimeneti rövidzárat, meg a hőmérsékletet. Na most se rövidzár, se egyenfesz, se túlmelegedés nincs. Néha egyébként ha bekapcsolva hagyom kiold a védelem, de aztán elkezd pislákolni az előlapi protect led és újra tilt, majd kis idő múlva megint jó. Mértem már folyamatosan a kimenetet, de semmi feszültségváltozás nincs. 0,006V-ot mérek, ettől nem old le a védelem, a másik csatornán is ennyit mérek és ott nincs ilyen baj. Este kidobálom még azt a marék BC tranyót a védelemből, aztán meglátom lesz-e javulás. Jobb ötletem nincs. Esetleg még a hűtőbordán lévő BD tranyó is szivathat, ami a hőfokot figyeli.
(#) halasiakos válasza LukiTomi hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Még annyi kérdésem lenne, hogy mivel és hogyan mostad le a panelt? Csak mert nem szeretném, ha ebből kifolyólag keletkezne valami újabb hiba.
(#) Travolta válasza halasiakos hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
A panelt denaturált szesszel tudod lemosni, egy ecset segítségével. A védelmi áromkör kondenzátorait cseréld ki. A hidegítő nf-os kondikat is. Engem egyszer egy ilyen szivatott meg.
(#) LukiTomi válasza halasiakos hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Én féktisztítóval szoktam lemosni és meg is kefélem körömkefével jobb híján utána közvetlenül megszárítom hajszárítóval ügyelve arra, hogy a relékbe ne folyjon bele!
(#) halasiakos hozzászólása Márc 10, 2014 /
 
Na megpróbálom megpucolni akkor a védelem panelt, mert már az elkókat kicseréltem benne, meg kivettem a kis bc tranyókat is, átmértem, mind jó. Az most már 100%,h a védelem szivat, mert minden le van róla kötve, csak a tápot hagytam rajta és így is tilt a jobb oldal.
(#) halasiakos hozzászólása Márc 10, 2014 /
 
Na átmostam a védelem panelt denaturált szesszel, most már a másik oldal is sz..rakodik. Kezdem feladni.
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem