Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Soldano SLO 100 Előfok készítése
Lapozás: OK   1 / 3
(#) 187BodyGuard hozzászólása Feb 25, 2010 /
 
Sziasztok! Szeretnék után építeni egy bizonyos Soldano SLO 100-as Gitárerősítő előfokot. A gondot számomra az okozza, hogy az erősítő bizonyos részein vannak LDR jelzésű alkatrészek. Arra már rájöttem, hogy ez egy LED dióda + fotóellenállás egy tokba téve. Elvileg ezekkel tudom az erősítőt lábkapcsolóval vezérelni. Az a baj hogy nem írták oda a típus számát. és mivel nem mindegy milyen értékű alkatrész kell, szeretném a segítségeteket kérni ebben. Esetleg ha van olyan megoldási lehetőség hogy működik normálisan az erősítő ezek nélkül is tiszta és overdrive üzemmódban, akkor arra is nyitott vagyok. Feltöltöttem a rajzokat, és bekarikáztam a problémás alkatrészeket.
(#) hadnagyakos válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Sznte milyen, hogy milyen tipust raksz be.
Már ha itt optocsatolótól van szó.
(#) 187BodyGuard válasza hadnagyakos hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Szerintem, nem mindegy mit teszek oda, mert ha megnézed, akkor értelmetlen lesöntölni a cső bemenetét egy 0Ω-os ellenállásal. Mert itt valószínüleg arról van szó, hogy alapból van X Ω-os ellenállása, és fényre változik Y-ra. Csak nem tudom milyen típus jó ide.
(#) NagyKrisz válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 25, 2010 / 4
 
Hey!

Ezt lesd meg szerintem...
http://sloclone.yesterdaysrevolt.com/
Regisztrálj és ott van, hogy VTL5C1 az LDR típusa
(#) 187BodyGuard válasza NagyKrisz hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Köszi szépen! Meglesem a boltban hogy lehet-e kapni. És az alábbi képen is látszik hogy valóban ilyen az opto kinézete.
(#) NagyKrisz válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
VTL5C4 is lehet benne. Vactrol gyártja amúgy.
(#) EcoPityu válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Szia!
Azok valóban analóg optocsatolók, pont olyanok, mint amilyeneket az optocsatolós compressor/limiter-ekben használnak... látsd: DOD280.
Én a DOD-ban , mivel nem találtam VTL5C2-őt, egy piros LED-et egymásnak fordítottam egy fotoellenállással, és 2 réteg fekete zsugorcsővel betokoztam. Nagyon jól működik!

DOD

Az meg, hogy a cső gate-jét "söntöli" az abszolute nem probléma, az némítani van a fokozatra nézve...
Itt abszolute kontaktmentes bemenetváltásra van használva az összes opto, full kinyithatod mindet, nem kell ott munkapontokkal bajlódni, mert értelmetlen. Az én általam "gyártott" optó 2Mohm és 2kohm között volt változtatható!
(#) NagyKrisz válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Igen ezek így működnek. Amit mutattam fórumot, teljes után építési leírás ott van. PCB, turret, kapcs. rajz akármi.
Szerintem nem érdemes ezeket kisajnálni belőle. Kell bele talán vagy 4-5db
(#) 187BodyGuard válasza NagyKrisz hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Nem is fogom, ez lesz életem legjobb erősítője! Most tervezem a Sasszí elrendezését. Remélem, jó lesz majd. Mert sok munka lesz a furkálás mert nincs 22-es meg 18-as fúrószáram, így ki kell "ügyeskedni" a lukat 10-es ről 18-ra meg 22-re. Ezt inkább nem mondom el hogy oldom meg mert égnek állna a hajatok!

DSCN0233.JPG
    
(#) NagyKrisz válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Ezeket az alkatrészeket akarod beépíteni bele? Ez lesz az első csöves erősítőd? 18as meg 22es lépcsős fúróval lehet szépen kialakítani....
Trafók szerintem kicsik lesznek. Kimenő miből van? Fojtót terveztél bele?
Én javaslom először valami klón rajzból indulj ki.
(#) 187BodyGuard válasza NagyKrisz hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Nem ez az első csöves cuccom, ez már a sokadik A trafó az elég lesz kimenőnek mert EL84 PP lesz és az bőven megeléxik az EI84-el . Ami a kondikat illeti, azt használom, ami van, mert nincs pénzem újra, de ezek is tökéletesen üzemelnek. Így is a csövek lesznek 17000Ft környéke (12AX7/ECC83). Amik a képen vannak azok csak ilyen bemutatócélt szolgáló PCC189 meg PCF80. AZ EL84-ek viszont valósak.
(#) NagyKrisz válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Amúgy miért nem a Soldano XR88at építed és mögé olyan végfokot teszel amit jónak látsz?
(#) 187BodyGuard válasza NagyKrisz hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Nem tudom, valahogy minthogyha az SLO100 jobban bejött volna. De végül is nem lesz nagy módosítás itt nálam, mert csak annyi lesz hogy a végfok EL84PP lesz azt kész
(#) NagyKrisz válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Effektkör vagy a fázisfordító előtt vágod el a gyári kapcsolást?
(#) Cavalier válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Ne rakd be azokat a sz@r kondikat! Lomexben 50-100Ft-ért kapsz rendes 400-550V-os kondikat amik kisebbek is, és legalább jók. Fotoellenállást is találsz itt talán, vagy ha nem, a hqvideo-nál biztos van többféle. Próbálkozni kell, mert valamelyik lassúúú, és sokára váltja a csatit. A vactec-ek gyorsak, csak qdrágák, ezervalamennyi darabja. Illetve lehet helyettük kicsi reléket is rakni, csak azt érdemes külön táplálni, szűrni.
(#) 187BodyGuard válasza Cavalier hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Igen, rájöttem, ma voltam boltban és közölte az eladó hogy az a típus ami nekem kell 1200Ft/db úgyhogy majdnem hanyatt estem Ami a kondikat illeti, szerintem semmi baj velük, mert már használtam ilyet több helyre és megállják a helyüket. Nekem tesszenek, és fel is kell őket használni valahova a robbantáson kívül.
(#) 187BodyGuard válasza NagyKrisz hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
A fázisfordító elött vágom le, teljesen új végfok lesz EL84PP ben. Persze azért figyelek az illesztésre
(#) NagyKrisz válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Javaslom mérd ki a kondikat kapacitás és ESR szerint, mert kb 20 évesnek néznek ki. Bonts PC tápból azok biztos jó lesznek neked is.
Sok sikert az építéshez.

Én úgy gondolom, ha tényleg az SLO igazi hangját akarod, az EL84 ellenütemű nem fogja hozni, ami még fontos, hogy a kimenő is résztvesz a torzításban a'la marshall jmp széria kráncs hangzása, a modern high gain csak a 12AX7/ECC83 és 6L6 csövekkel hozható ki tisztességesen. Pl Mesa Rectifier széria. Volt szerencsém ilyeneken játszani, hát hogyis mondjam a lelkük a jól méretezett alkatrészbázis.
(#) 187BodyGuard válasza NagyKrisz hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Kimértem a kondikat, mindegyik pont jó amik bekövesedtek azokat kidobáltam rég...

Szerintem az EL84 PP is elég jó lesz hozzá. 6L6-ot nem véletlen nem akarok bele, drága, és kimenőt is nehéz készíteni hozzá. EL34 ugyan így. Ami még szóba jött volna a PL500-504-509 csak ezeket meg hogy cserélem ha kikopik? Nem lehet kapni. Ezért maradtam az EL84 nél, olcsó és elég hangos.
(#) NagyKrisz válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
PL50xet gyorsan felejtsd el. Nem lesz belőle igazi gitárerősítő soha! EL84 is pentóda lásd EL34, de a 6L6 az tetróda ugyebár. Magadnak tekered a EI84/42 kimenőt?
Anódfesz? 300V? vagy szénné hajtod majd 400V-tal? Én építettem annak idején El84essel 50Wos végfokot forszírozott léghűtéssel, de nem jött ki belőle a várt hang, meg maradt a naturális hangzás.
Kész van tegyél fel hangmintát, bár igazi egy AB teszt lenne.
(#) 187BodyGuard válasza NagyKrisz hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
A PL50X-et el felejtettem már, mert nehéz lenne pótolni. Ami pedig az EL84 PP-t illeti, 250-300V-al lesz hajtva. Azt is megfigyeltem, hogy a hangképbe, nemcsak a cső szól bele, hanem a hangfal is. Nekem a 4X8"-os hangszóróim bőven adják azt amit elvárok tőlük. Közben megszületett a végleges alkatrész elrendezés. Az egész RACK egy szép fadobozba fog kerülni majd. Azon gondolkozom még, hogy az az LDR = VTL5C1 az marha drága, lehetne-e helyette kapcsolót használni esetleg? Most +/- egy kapcsoló nem számít a dobozon, így is van elég hely!
(#) NagyKrisz válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Igen a hangfal is beleszól, pontosan dampf faktora van azaz csillapítás, hangszórótekercs és a szekunder alkot egy párhuzamos kört.
Ponttól pontig huzalozást választod, szerelőlapon, csőszegecsekkel vagy nyomtatottpanel és kábelek?
Farnellnál 4€ darabja a vtl5c1nek pl. de tehetsz oda relét is. Nézd meg a VTL5Cxből melyik kell bele, szed le az adatlapját, majd lesd ki, hogy mennyi a vezető állásban az ellenállás, kösd sorba a záróérintkezőivel és lehet jó lesz, ívkioltásra is figyelj. Peavey, Hughes-Kettner rajzokon van relés megoldás, nézd meg hogyan oldják meg a kérdést. Nem kell oda ldr, látom ilyen spórolósba tolod. 2db hálózati trafód van?

PL50xek 27Vos fűtőfeszültségű EL50xeknek felelnek meg. EL50x sorozatot ma is gyártják beszerezhető, de nem AF pentóda, hanem TV sorcső.
(#) 187BodyGuard válasza NagyKrisz hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Nyomtatott lapra készül majd el az erősítő. Azért van 2db trafó, mert az egyik az 230V/12V,12V,6.3V a másik az 12V/180V az az, az lesz az anódtáp. Így nem kell egy trafóra rászenvedni sok menetet. És nagyon jól látod, spórolósban nyomom, mert nem vagyok egy gazdag Rocker. Azért EL84-re és ECC83-ra építkezek, mert ezeket szinte a világvégig gyártják amíg vannak csöves gitárerősítők. És EL84-ből van is itthon nekem elfekvőben. Az ECC83-kat kel majd venni meg a foglalatokat, az az így is ott tartok, hogy: Foglalat: 6500Ft az előfokcsövek meg: 16500. Szóval, egy darabig nem tudom majd tesztelni. Vagy esetleg ECC85-el helyettesítem addig.
(#) NagyKrisz válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Én a helyedben megnézném melyik hány VAes, és rátekernék egy normális tekercs szekundert úgy emlékszem valami 200-230V kell EL84nek. Vegyél orosz 6n2PI-t az ECC83 helyett valami 1500ft darabja a neten. Különbség hogy csak 6,3Vtal lehet fűteni, míg az ECC83at lehet 12.6tal is. Novál kerámia foglalot gugliz egész olcsón van kb 800ft/db. És mindjárt marad pénz egy két kisebb kondira.

Na cső veled!
(#) ZSozsóó válasza NagyKrisz hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Hello!

Kondi kérdésben én is egyetértenék! Javítsatok ki, ha tévednék, de azoknak a fém házas régi kondiknak nincs kinn véletlenül a negatív fegyverzete a házon? Csak mert, ha 2-t sorba kötsz, ahogy a táp rajzon van, akkor ott vigyorog több száz V! Sasszitól sem utolsó dolog ilyenkor jól elszigetelni, ha nem akar az ember füstgépet építeni, meg életvédelmileg sem jó a dolog. Bár gondolom 2 EL84- hez nem kell akkora delej, hogy 2 kondit kéne sorba kötni a feszültség miatt.

Zsolti
(#) 187BodyGuard válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Ne aggódj, tök más lesz a tápegységem. nem így lesz megoldva. Amit építettem CSŐ+TDA párost, a Neten is van róla videó, azon is a testen ott vigyorog a 125 egyenfesz GND-je. Semmi gond nincs vele. Igaz az érintésvédelme -5 Osztályú, de itthonra teljesen jó. A Soldano SLO-t máshogy fogom csinálni, az szép rendezett lesz majd.

DSCN0229.JPG
    
(#) ZSozsóó válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Bocs Király!!
Várom a fejleményeket! Mikrofonozásra mit szoktál használni?

Zsolti
(#) 187BodyGuard válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Egyelőre semmit, de lesz majd egy csöves előfok, mert gyenge a mikinek a jelszintje. És most őszintén, miből áll egy olyat összerakni? Kell egy ECC85 és 3 ellenállás + 2 csatoló kondi
(#) NagyKrisz válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Még némi csatlakozó, és persze rézdrót vasmaggal
(#) 187BodyGuard válasza NagyKrisz hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Igen, ez is beleértendő, habár kikisérleteztem egy csöves előfokot ECC85-el ami 12V tápfesszel működik, és tényleg jól üzemel
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem