Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Soldano SLO 100 Előfok készítése
Lapozás: OK   3 / 3
(#) ZSozsóó hozzászólása Ápr 16, 2010 /
 
Látom nem nagy az aktivitás, kíváncsi lennék már arra a SLO-ra
Az enyém így áll, persze ez nem SLO klón:
Bővebben: Link


Zsolti
(#) NagyKrisz válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Valami Marshall klón amúgy? Bitang jól néz ki a doboz.. durva ...
(#) ZSozsóó válasza NagyKrisz hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Túlzás lenne azt mondani, hogy klón, nagyon át van variálva, de valóban a 68as 12XXX plexi ihletett. Bright csatorna modokkal plussz kapcsolható boost, ha nem lenne elég a gain, inkább azért, hogy sokféle jelszintű gitárhoz passzoljon ,meg az elég presence-s első gain (1M+4,7nF)poti-t alsó élesebb hangzásban is meg lehessen lökni twangosabb hangzáshoz.
(#) NagyKrisz válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Hangminta esetleg?
(#) ZSozsóó válasza NagyKrisz hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Hú, sajnos korrekt mintám nincs róla.
Mikrofonom is DIY, v30as 4X12-n nagyon bitangul szól. Itthon egy regent 15 NDK erősítő 12"os hsz-én hajtom, nyitott hátsóval.

Bővebben: Link

Szóval:
Epip.SGg400-erősítő-12"rft 1X12- diy elektrét miki+ elektronika (erősítés+némi frekimenet korrekciól) - lineIn - guitar rig 3ban rögzítés, reverb a végén kompresszor.

Sajna gitározni nem tudok, de valami hasonló brown szand volt a végcél

Zsolti
(#) ZSozsóó hozzászólása Ápr 17, 2010 /
 
Hali!

Ma voltam a hangmesteres csöves gitárerősítő építő találkozón, láttam jó pár szép slo-erősítőt. "Bajkeverő" Gábor meg is kergette őket keményen, csutig nyomta a hangerőt, a végcsövek búráját kék fátyol lengte be. Kegyetlen nagyot szólt a cucc, kegyetlen jó volt a gitáros! Volt szerencsém hallani egy másikat, az nagyon meggyőzött, annak a loop-jába volt bedugva egy utánépített EQ, azt hiszem a mesa mark IV esé, az nagyon bitang-brutál hangzás volt. Azt mondta a cucc, hogy : THUDD THUDD THUDD... kegyetlen, úgyhogy hajrá fiúk, nagyon jó kis erősítő ez

Zsolti
(#) fleta válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Szia Zsozsóó!
Gábor nagy spiller, engem Ő vitt bele a Slo világában.
Sajnálom hogy nem tudtam elmenni a találkozóra, igaz nem is tudtam róla, Gábor mindég hívott , de sohasem értem rá :no:
Különben Gábor néhány módosítást végzett a slo-n már nem is lehet slonak nevezni.
(#) ZSozsóó válasza fleta hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Igen, mesélt a modokról, nem semmi a tag. Kicsit hangosan gitározik, előre figyelmeztettek így vittem füldugót hála az istennek. Egy valami már biztos, hangosan jól játszani nem egyszerű dolog Ő azonban vérprofi, azt megmonom..
(#) fleta válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Tavaly voltam nála, mikor a BURABU volt, Onnan mentünk az Ő autájval, hát a vezetési stílusa megeggyezik a gitár játékstílusával. Padlógáz, kétkeréken kanyar stb.
Van neki egy gitárja, kínai PU van benne 1 voltot ad le, azzal zúzott a szobájában tökhangerőn csak 1 ládája volt akkor még, már kettő van. Képzelheted.
Nem merem elhívni hozzám mert panelban lakom,
(#) ZSozsóó válasza fleta hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
A szikrázó kimenetű gitárja nemsemmi. Most is ott volt nála, ha egyről beszélünk, 1 hangszedő, 4 tekercses, ha jól hallottam. Annak csak erősítő nélkül megpengetve is torz hangja van
Most full stacken nyomta, igazából volt egy szoba a "dühöngő", a másik a moderált hangerejű szoba
Klassz volt, ősszel gyere el, nagyon nagyon jó a társaság és nagyon szuper cuccok vannak!

Zsolti
(#) 187BodyGuard válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
Hát, sajnos most pénz és idő hiányában ott tartok, hogy van egy kibelezett RACK-em megvannak a foglalatok és a trafók meg kondik. Az összeszerelés szerintem nyárra várható mert az érettségi idő alatt egyszerűen levegőt nem kapok De amint itt a nyári szünet, egyből neki állok, meg egy kis munkával szerzek pízt a 12AX7-esekre.
(#) ZSozsóó válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
Szupi!

Jelentkezz, ha lesz valami, érdekelnek a fejlemények! Sok sikert az érettségire

Zsolti
(#) 187BodyGuard válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
Köszi szépen! Amint az megvan akkor csak a Soldano-ra koncentrálok!
(#) kdave hozzászólása Okt 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Én szeretnék építeni egy kb 50-60w-os gitár előfokot és igaz szinte semmit se értek hozzá és ezért segítséget kérnék az elinduláshoz
köszi szépen
(#) ZSozsóó válasza kdave hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
hello!

Előfokozat kell vagy végfokozat, vagy mindkettő és egy erősítő fej vagy egy gitár kombó? Az indulás mindig nehéz, először tisztázni kell ,mid van és mit szeretnél a meglévő cuccokhoz építeni! Szerintem sokan vagyunk ,akik szívesen segítenek, ha tudnak!!

Zsolti
(#) kdave válasza ZSozsóó hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
hát én gitár kombóra gondoltam. igazából semmim sincs pont azért mert nemtudom hogyan kéne elindulnom
és előre köszi a segítséget
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem