Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SPL Dynamics MT-502 átalakítása
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Lacq hozzászólása Júl 27, 2013 /
 
Üdv!

Van egy ilyen MT-502-es erősítőm a kocsiba azonban kicsit eldurrant a táp része. Nekem IRFZ44N fetek voltak/vannak benne és egy vezérlő ic amit szintén cserés lehet viszont ez sehol nem találom. KIA949AP típusú, mivel lehet ezt helyettesíteni? Esetleg milyen N csatis FETEKET lenne érdemes beletenni? IRFZ68N?
Előre is köszönöm a segítséget
(#) sprofan válasza Lacq hozzászólására (») Júl 27, 2013 / 1
 
Szia!
A KIA949 ugyan az mint a TL494, beteheted helyette azt. Tudtommal olyan hogy IRFZ68 nem létezik. Olyan viszont hogy IRFZ48 van. Ha csak nincs ebből elfekvőben a fiókodban akkor értelmetlen a csere. Nem hoz annyi javulást mint amennyivel többe kerülne.
üdv
(#) Lacq válasza sprofan hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
köszönöm a gyors válaszod! Igazad van a fettel kapcsolatban sajnos elírtam a típust. IRFZ48N szerettem volna írni helyesítésnek. Nem várok csodát tőle csak én a vezető ülés alatt helyeztem el az erősítőt. Hűti egy ventilátor is de azonban így is sikerült "megsütnöm". Előző hsz-ben olvastam hogy sikerült valamennyire kompenzálni a hőleadást nagyobb teljesítményű fetekkel. Teljesítménnyel nincs problémám, bőven elég, egyedül azzal h hosszabb üzem után nagyon melegszik.
(#) sprofan válasza Lacq hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Ebben az esetben ezt tudom ajánlani: STP60NF06
De ha nagyon melege van akkor csodát sajos ettől sem várhatunk. Valahogy meg kellene oldani a jobb hűtést. Azzal többet nyersz mint a FET nagyobbra cseréjével.
(#) Lacq válasza sprofan hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Ennél jobb hűtése csak a kocsi hűtőjénél lenne. Sajnos ha megyek akkor is tűz a nap és simán van a kocsiba is 40fok, ha 40 fokos levegővel hűtőm nagyon sok kell belőle. Klíma nincs a kocsiba. Van benne hővédelem, működik is, de átgondoltam a dolgot és inkább kreálok rá egy hőmérséklet figyelőt ezzel én az indító bemenetét kacsolnám ki és be az erősítő hőmérsékletének arányosan. Jobb ha nem szól és inkább lehűl mint ha elfüstölne Nagyobb FET-től se várok csodát, csak szeretek mindent a lehető legjobban megcsinálni. Ha megveszem hozzá az alkatrészeket nem sokkal többe van bele a nagyobb FET. Egyedül az ic-től "féltem" kicsit mert ha nincs helyettesítő akkor fújhatom az egészet. Holnap nekiállok beszerezni az alkatrészeket, remélem nem lesz gond mással. Ha elakadok kérdezősködöm tovább
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2013
(#) Lacq hozzászólása Júl 29, 2013 /
 
Sajnos egyelőre nem lesznek meg egy ideig a fetek. De tudtam szerezni bele "hasonlót"
F1310n használtam.(kedves boltos 1100Ft kínálta az irfz44n darabját, ez fet jelentősen olcsóbb volt 0Ft!) TL494 (600Ft ezt még kifizettem) re cseréltem a régi ic-t illetve jó pár kondit is cseréltem ami kicsit megsült. Első meglepetés, miután összeraktam a táp nem indul :\ CT bemenet rendben megkapja a jelet csak Kifelé nem jön semmi. Holnap keresek valami trafót és csinálok egy +- tápot hogy egyáltalán a végfok túlélte a dolgot. A kérdés az lenne mit kellene leellenőriznem vagy kb mit kellene mérnem az ic,-n, magyarán valami kiindulási pont nagyon jól jönne :$ Van egy olyan érzésem lesz még benne probléma.
(#) Lacq hozzászólása Júl 30, 2013 /
 
és újra itt elnézést a 3. hsz-hez zsinórba de nem engedte szerkeszteni az előzőt!
Végül is mégiscsak elindult az erősítő. Külön lepróbáltam a végfokot ami jó volt. (kapott egy +- tápot) Egy kontakt hiba miatt volt az egész. Szépen átforrasztom és mehet vissza a burkolatba estefelé pedig próba lesz Külön köszönet sprofan-nak, nélküle még mindig egy helyben topognék! Ha nem jelentkezek akkor nem volt több gond
I Love Hobbielektronikapöttyhú
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2013
(#) sprofan válasza Lacq hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Örülök hogy sikerült. Mindenkinek meg kell élnie valamiből, de azért a 44-est közel 8x-os áron adni már kissé pofátlanság
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2013
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem