Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   4 / 93
(#) vtsoftware válasza Dzsoni hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Állati rendesek vagytok köszi szépen
Én egy sztereó cuccosra gondoltam 8Ω-os hangszórókkal...
Isten ments de ha egy kapcsrajzzal megdobnátok nagyon hálás lennék.
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
Olyan 35W-os lehet most.

+/-45V az OK, de csereld le a biztonsag kedveert a BC547-eket a bemeneti resznel BC182B-kre vagy BC546B-kre. Igy majd 120W-os lesz 4 Ohm-on es 80W-os 8 Ohm-on.
En kuldtem +/-55V-rol is, igaz teljesen mas tranyokeszlettel. 200W RMS megvolt 4 Ohmon. APX-100-as trafojat hasznaltam.
(#) Peti_85 válasza Dzsoni hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
35 W lehet, csak most??? Pffff
Hát akkor gyorasan megyek és áttekercseltetema trafómat, mert van egy bivaj, 250 VA-es hiperszilem! És akkor már lesz mit a tejbe aprítania!!!
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
(#) cooler15 válasza Gery hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Köszi a rajzot!
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 28, 2007 /
 
LINK

Az altalam feljebb megadott anyagokkal kell megepiteni.
(#) cooler15 válasza Dzsoni hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
És neked is köszönöm a részletes választ.
(#) vtsoftware hozzászólása Okt 29, 2007 /
 
Dzsoni ilyenre gondoltam, mint ami a Linken van (#136293) de ha +-40V-ot szeretnék akkor mekkora elkókat, trafót tegyek a 4700µF-es elkók és a 25V-os trafó helyett?
(#) vtsoftware válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Senki?
Van itthon jónéhány 10.000µF 16V-os elkóm...
Az jó lenne-e hozzá, ha igen hány db?
(#) maTaKee válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Üdv!
Ha neked 40V kell akkor 2×27VAC trafó kell! Azok a 10000ľF 16V-os elkó -k nem jók a volt számuk miatt!
(#) vtsoftware hozzászólása Okt 29, 2007 /
 
Nagyon köszönöm.
Akkor hány V-os elkó kell beléje?
(#) maTaKee válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Hát én 63V -sat tennék bele, de csak azért, mert én (majdnem) mindenhova akkorát teszek.
(#) vtsoftware válasza maTaKee hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 


Oké, nagyon köszönöm.
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 29, 2007 /
 
Szevasztok,

Sixtek oldalan ugy emlexem fentvannak a tapegyseg alkatreszertekei. De azert leirom en mit ajanlok:

Monohoz (egy csatorna): 100-150W-os trafo 2*28V-os szekunderrel (terhelt ertek a 2*28V, uresjaratban ez kb. 2*30V), tapagenkent 10.000µF (vagy 2*4700uF) 50V-os (vagy 63V-os) elkok, es 10A/200V-os diodahid
Sztereohoz (ket csatorna): 200-300W-os trafo szinten 2*28V-os (terhelt) szekunderrel, tapagenkent 2db 10.000µF (vagy 4db 4700uF) 50/63V-os elko, es 25A-es diodahid

Remelkem igy mar minden tiszta es tudtam segiteni!

Jo epitgetest, udv!
(#) Kovidivi válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
ha olyan nagyon sok 16 voltos kondid van, akkor köss sorba kettőt, és akkor már 32voltot is elbírják, vagy 3-at, akkor 48voltot, esetleg 4-et, akkor pedig 64voltot is lazán!
(#) vtsoftware válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Tegnap egy teszkószacskónyit kaptam, egy DVD lejátszójavításért egy barátomtól, kiderült egy befőttesgumi megoldotta a problémát a gyári ki volt nyúlva ami a tálcát tolja ki/be.
Így jó lesz-e? (csatoltam)
Má' megint nyákkészítés tudom, de sztem ide tartozik

+-40Vtap.PNG
    
(#) Kovidivi válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Sztem így csináld (kondikat sorosan összeadódik a feszültségtűrésük).

hetáp.jpg
    
(#) vtsoftware válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Csatoltam, és ha minden igaz sorba is kötöttem...
(#) Kovidivi válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
itt valami nagyon nem jó!
ha jól látod, az én rajzomon a kondik negatív lába egy felé néz (lefelé)! a tied pedig a föld felé néz! és a kondik után pedig a földbe vezeted mindkét tápágat! Hát megnézném, hogy mekkorát robban és füstöl ez a nyák, mikor bedugod a konnektorba
Viszont pozitívum, hogy most tényleg sorba vannak kötve
Terezd újra!

szerk:nem lehet a kondit elfordítani 90fokkal? úgy sokkal egyszerűbb és átláthatóbb lenne a nyák.
(#) vtsoftware válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Csatoltam
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 29, 2007 / 1
 
Kellenek 220Ohm/5W-os ellenallasok a kondikkal parhuzamosan, igy nem lesz jo vege!
Ja es parhuzamosan is kellenek meg kondik, vagyis osszesen 18db kell!
Amit te rajzoltal be az csak 3300µF-ot ad, de nekunk 10.000µF kell! Ezt ugy ered el ha harom darabot parhuzamosan kotsz, es ezt a harmat pedig "egymasrateszed" 3-szor.
A feszultsegoszto ellenallasok ekkor is kellenek majd!

Ja es a trafot meg a diodahidat torold sztem a nyakrol, ugyis 10-szer nagyobbak a valosagban!

Ja es tul vekonyak a vezetosavok, ne felejtsd el hogy 10A-nel nagyobb csucsaramok is rohangalnak ott!
(#) vtsoftware válasza Dzsoni hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Húú, na ezt most nem értem
Egy kutyafuttás kapcsrajzot tudsz mutatni?
Ez nekem már nagyon magas...
az első mondat oké, a második null, a harmadik is oké, utána semmi
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 29, 2007 /
 
A kondik huzalozasa MINDENKEPPEN ilyen legyen!
A kekkel jelolt pottyokhoz kell bekotni a 270 Ohm 5W-os huzalellenallasokat, pl. a panel alatt hogy ne futsek a kondikat.

st151_tap.JPG
    
(#) vtsoftware válasza Dzsoni hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Ahogy elképzelem a kész tápot olyasmi lehet mint egy tűzijáték rakéta indító kütyülék...
Csatoltam, a trafó és az erősítőre kimenet csak szimbólikus, majd simán kábellel kötöm rá a kész verziót.
Az ellenállásokat kábellel a "csomópontokhoz" köthetem? Annyira nem szeretném a panel alá tenni.
(#) Peti_85 válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Háát ez nagyon pöpec!
Amúgy épp akartam mondani, csak megelőztetek, hogy soros kondiknál az eredő-kapacitás a egyes kapacitások reciprokösszege lesz :yes: Ha párhuzamosan kötötd, akkor pedig összeadódnak, pont fordítva, mint az ellenállásoknál.
De amúgy jó néz majd ki.
Fotót is kérünk, ha elkészül!!!
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 29, 2007 /
 
Jo ez a rajz, de ne csak a foldfolia hanem a +/- vezetosav is 5mm-es szelessegu legyen ugy, ahogy az en rajzomon is szerepel.
Az ellenallasokat vegulis bekotheted kabelekkel is... De a kabelek mindenkeppen a csomopontokba erkezzenek! Osszesen 6db ellenallas kell majd.

Az ellenallasok erteke nem kritikus, lehet 220 Ohm vagy 270 Ohm. Magasabb ertekkel nem lesz hatekony a feszultsegelosztas, alacsonyabbal pedig tul magas lenne a disszipacio az ellenallason.
Az fontos hogy 5W-os keramiaba agyazott huzalellenallasok legyenek.

Fotot az en is mondom hogy kerunk mert varhatoan eleg zoral lesz a vegeredmen
(#) vtsoftware válasza Dzsoni hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Oké, képeket 80%-ra igérek
Hát szerintem sem lesz semmi Hogy kössem be a 6 db 220R 5W-os ellenállást?, egyik vége a "csomópontokhoz", de a másik?
(#) vtsoftware válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Nem szóltam, csa már nem lehet a hsz-t módosítani, pedig jó lenne. Minden csomóponthoz 2 ellenállás vége jut... Valahogy így (csatoltam, szimbólikus)

tap.JPG
    
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 29, 2007 /
 
Igen, pontosan!
(#) Dzsoni hozzászólása Nov 6, 2007 /
 
Na hogy állsz Vtsoftware?
Következő: »»   4 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem