Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   3 / 93
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Ja még annyit hogy gondolkodtam PA hangszóróba is de
1. az 8ohmos
2. Nemakarok hülyeséget mondani de asszem Dióda(ha nem ő akkor bocs) mondta hogy kocsiba inkább kocsiba való mélynyomóval próbálkozzak!

Akkor jó ez vagy mégis mást ajánlasz/ajánlotok?
(#) lamalas válasza Gery hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Kezdhetted volna ezzel is es akkor megsporolsz nekem par perc gepelest Egyebkent nagyon keves adatot adtak meg hozza, de legalabb vannak doboztervek. Azt hogy jo lenne-e az st151-hez nem tudom megmondani, soha nem foglalkoztam ilyen hangszorokkal, nem ismerem oket. Teljesitmenye alapjan talan elmegy, de nem csak az szamit hanem mas parameterek is amiket nem tett kozze a gyar
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Hmmm.... Hát most nemlettem sokkal okosabb Amúgy Wolkens írt még arrol hogy melyek azok a hangszórók amit érdemes megvenni adatok alapján és pl a qts értéke ez alapján pont jó
Nah mind1 ezt csak mellékesen írtam azért kösz ezis vmi, majd még utánnajárogatok
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Ja, mellesleg ha már itt vagy csak mondom hogy már van rendes borda is a végfokon. Itt már van róla két kép. Az L-idomot kicsit vékonynak találom de majd kiderül hogy elég-e
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Közbe találtam a surányi oldalon találtam egy külön mélynyomó topikot és mindenki dicsérte az audio systemet szal ez egy jó pont
Nah mind1 ez még később lesz addig is az eredeti téma: st151
(#) Bejó válasza Gery hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Szia!
Az Audio System hangszórók paramétereit itt tudod letölteni:
Audio System paraméterek
(#) Gery válasza Bejó hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Köszi, de már megvannak
(#) toroid hozzászólása Okt 24, 2007 /
 
Valaki hozzaértő szerint, hol helyes a P1 bekötése?
A kapcsolási, vagy a beültetési rajzon?
(#) vzoole válasza toroid hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
nincs különbség
(#) Istike88 válasza vzoole hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
szerintem mondd valamit toroid mert ha jól megnézed akkor a beültetésen a poti összekötött lábaihoz csatlakozik a 820 Ohm, a kapcsolási rajzon pedig a szabadon lévő lábhoz!
ha nem így van akkor javítsatok ki!
de egyébként teljesen mindegy!
(#) vzoole válasza Istike88 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Igen ezt én is láttam, de ez nem különbség... olyan mintha egy ellenálláson filóznál, hogy így, vagy fordítva.
(#) Peti_85 válasza toroid hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Tényleg máshogy van. De teljesen mindegy! Ahol neked kényelmesebb!
Amúgy én az alkatrészoldalra tettem és működik.
(#) toroid hozzászólása Okt 25, 2007 /
 
Az erősítő +/- 40V-ról működik, ha tekercseltetek egy 2x28v-os trafót, egyenirányítás és simítás után a veszteséget leszámolva meglesz a 40v?
Szóval elég ez a 2x28V?
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 25, 2007 /
 
Figyelj mar, nem ertem miert teszel fel feleslegesen kerdeseket!
Ha mar Sixtek vette a faradsagot es megcsinalta azt a r*hadt oldalt akkor nem lehetne legalabb egyszer atolvasni?
ST151
Ott vilagosan ott van a valasz a kerdesedre!
Idézet:
„Tápfeszültség: +/-40V”

Idézet:
„150VA-es, 2*28V-os hálózati trafó (sztereóhoz 300VA)”

Ebbol meg a hulye szamara is vilagos hogy 2*28V-os trafo kell ami egyeniranyitas es simitas utan +/-40V-DC-t ad!
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 25, 2007 /
 
Egyebkent 28*1.05...1.1*1.4-2=40V
Sokan azt mondanak itt a forumon (pl. akik nem hallottak meg a trafo uresjarati es terhelt feszultsegertekeinek kulonbsegerol vagy a diodakon eso feszultsegrol es egyebekrol...) sajnos hogy 28*1.41=40V miatt 40V az a 40V.
De nincsen igazuk a fenti keplet a helyes.
(#) KeserűCukor hozzászólása Okt 26, 2007 /
 
Hali!
Nekem a táppal lenne gondom... amúgy a kapcsi nagyon bejön
Nos ha 4ohm-mal hajtom, akkor is elég neki 150W-os trafo?
Nem lehetne megoldani a tápot pc-táo átalakításával, hiszen az sokkal olcsóbb, kisebb, könnyebb /súlyra/...
Láttam már az oldalon 3 verziót is, nem tudom követitek-e a többi témát, valameliyk nem lenne jó esetleg hozzá?

1http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_134798.html?highligh...8[/url3


Az uccsóról láttam ppt-t is, csak a terhelhetőséget nem részletezi :S

ELőre is kössz:
ZoLi
(#) KeserűCukor válasza KeserűCukor hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
csek nem jött össze...
itt a harmadik is
(#) cooler15 hozzászólása Okt 26, 2007 /
 
Sziasztok!
ST151-et szeretnék csinálni az elektromos gitáromhoz végfoknak.
nagy gond lenne ha nem 10000u hanem csak 4700u lenne a tápágakba kötve? Esetleg 2×4700u áganként?
Nah de nem is ezért írok én.. hanem a hangszóró miatt!
Bővebben: Link
Ezt néztem ki, mert olcsó
A véleményetekre lennék kíváncsi.
Érvek / ellenérvek...

köszi
üdv.
cooler
(#) Gery válasza cooler15 hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Hát én megadnám neki a 10000µF-ot, de fog müködni a kevesebbel is csak nagyobb baszusoknál könnyeben elhal.
Ezt a hangszórót én nemismerem, de egyáltalán mennyibe kerül hogy olcsó? És ez az összes adatod róla mert ha igen sztem felejtsd el.
Üdv.
(#) cooler15 válasza Gery hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Szia.

Hát akkor majd marad a 10000µF :yes:

A hangszóró meg az Arwill Elektronikában kapható, ára 3317.- Ft+ÁFA
Több adatom nincs róla... de hétfőn személyesen megyek pestre és veszem meg... ott esetleg megtudok kérdezni néhány másik adatot is róla (ha megveszem)
Ha tudtok jobbat amit Hétfőíg be tudok szerezni akkor az is jó nekem... csak lehessen rajta gitározni nekem ez a lényeg, na meg az olcsóság

köszi
üdv.
cooler
(#) Gery válasza cooler15 hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
4000Ft télleg jó ár érte. Sajnos gitárhoz nemigen tok mondani hangszórókat (végülis a PA hangszórók jók, de azok drágák, bár mnc-nek van ocsó is), de ha nincsenek meg a pontos paraméterei a hangszórónak nemtudsz hozzá dobozt csinálni. :no: Ebben az esetben két megoldás marad: vagy te leméred (sztem ez felejtős) a másik ha szerzel hozzá kész doboztervet.
(#) cooler15 válasza Gery hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Értem...Köszi

Nincs esetleg Sprint Layoutos nyákterved az ST151-hez?
Mer ez nekem nem jó...
Mert fotózok... és ha innen nyomtatom pdf-ből akkor ilyen fakó színe van... sprint layout-ból meg szép fekete...

köszi
üdv.
cooler
(#) Gery válasza cooler15 hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Én az eredetit csináltam szal nyáktervem másik/külön nincs hozzá. Bár adobeben is lelehet valahogy tükrözni, hogy hogy azt sajnos nemtom de paintbe le lehet :yes: Itt le is tükröztem neked csakugye a méretarányok változhatnak. Itt elvileg jó de mindenképp nyomtasd ki hogy jó-e, ha nem állítasz a lapméreten és megint nyomtatsz hogy jó-e. Jobb ötletem nincs rá hacsak vki nemmond mást

névtelen.rar
    
(#) vtsoftware hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
Sziasztok

Én is megépíteném ezt az erőlködőt csak a tápot nem tudom úm. megoldani.
Valahol találtam egy DBase-től való táp kapcsrajzot de nem tudom jó lenne-e hozzá.
220-al meg nem szeretek játszani ezért akarok biztosra menni.
Szóval, ha valaki tud és akar is nekem segíteni megdobna egy privát üzivel, mert nem sokat tudok a tápkészítésről

Köszi szépen
(#) Gery válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Mert sima tápod van? Az nem a legjobb mert nagy lesz a brumm és sok sok puffer kell. Különben hány voltot ad le?
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
Coooler 15,

Mivel 8 Ohm-os a hangszorod:
- eleg egy 50...100VA-es trafo
- eleg 4700µF tapagankent
- egy vegtranyopar eleg, szoval a masik ket vegtranyo es a hozzajuk tartozo 0.33 Ohm 5W-os ellenallasok elhagyhatoak

Ha szeretned hogy kesobb 4 Ohm-ot is koshess ra:

- minden marad az eredetiben, 100...200W-os trafo, 10000µF puffer/tapag (2*4700µF tokeletesen megfelel, sot elmeletileg jobb is! (alacsonyabb ESR)), es az eredeti 2 vegtranyopar...
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
Vsoftware,

Az a DBase-fele rajzot felejsd el erositohoz az nagy marhasag...
(#) vtsoftware hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
Húú emberek köszi mert már éppen beleringattam magam hogy csak jó lesz az
Tudnátok kapcsrajzot mutatni milyen tápot építsek hozzá amivel télleg' jól menne?
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
Sixtek oldalan fennvannak az adatok.
2*28V-os trafo kell, egy nagyaramu (10-20A-es) graetz hid es 4700uF...10.000µF puffer.
A trafo teljesitmenye es a szukseges pufferkapacitas attol fugg hogy mono vagy sztereo vegfokot epitesz es hogy mekkora a terheloimpedancia.
Szoval ird le mit szeretnel pontosan es segitunk
(#) Peti_85 hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
Hali!

Ki mennyi feszültséggel küldte már az ST151-et?
Mert többel is meg akarom hajtani
A tranyók bírnák elvileg! Nem sokkal többre gondoltam: Kb. 45 V...
Na mit szóltok (mit szólna hozzá a végfok?)


Szerk.: Jaah és most +/-30 van rajta! úgy kb. hány százalákon ját? Hány Wattot adhat 8 ohmon?
Következő: »»   3 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem