Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1053 / 1119
(#) Régi motoros hozzászólása Feb 5, 2023 /
 
Nem tudom játékokban mennyire vagytok képben. Elkezdtem fordítani a transport fever 2 pc játékot.
Érdekesen indul, mert miután betölt, a kezdőképernyőn a szövegek kb 3-4mp -ig inaktívak
(ki vannak szürkítve), csak ez után lehet kiválasztani a kívánt opciót.
Ez vajon miért van? Az első rész azonnal ment, nem volt semmi késleltetés.
(#) levaitamas hozzászólása Feb 6, 2023 /
 
Sziasztok!
Nem tudom mennyire illik a témába, de itt szeretnék segítséget kérni.
Meglévő működő HDD-t szeretnék lecserélni SSD-re. Milyen módon lehet áttükrözni a jelenleg futó operációs rendszerrel együtt a rajta lévő adatokat?
(#) img válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 6, 2023 / 1
 
Üdv!

Macrium Reflect, Acronis True Image, stb.
(#) antikzsolt válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 6, 2023 / 1
 
Friss telepítést ajánlok. Az a legtisztább. Bár időigényes. Csinltam már ezt a klónozást. Végül mégis újra lett húzva. SDD telepítés pendrivról elég gyorsan megy
(#) levaitamas hozzászólása Feb 6, 2023 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a választ!
(#) Kari55 hozzászólása Feb 6, 2023 /
 
Sziasztok.
Adott Egy asztali számítógép (Asrock b75 M3 Pro, 8 GB memória, Intel i3 processzor) ami nem kapcsol be. Előtte való nap szabályosan le lett állítva a Windows és ma reggel csak.felvillan a HDD led és a Power led folyamatosan 5-10 másodpercenként, és ennyi.
Esetleg a tápegységgel lehet baj ?

Köszönöm a válaszokat.
(#) antiktelefon válasza Kari55 hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Valószínűleg nem. De ebből nehéz megmondani. Cmos reset, aztán mindent leszedni róla, ami nem kell.
De tápot tudod jumperrel indítani és beterhelni, akkor kiderül.
Inkább alaplap lesz amúgy vagy valami zárlatos esetleg.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2023
(#) Suba53 hozzászólása Feb 6, 2023 /
 
Sziasztok!

Nincs dedikált beszállító partnerünk PC beszerzésre. Eddig nem is nagyon kellett, mert nem volt olyan igény, hogy nagyobb tételben rendeljünk PC-ket. A win10 szinte mindenen korrektül elmuzsikált, viszont a gépeink túlnyomó része nem kompatibilis a win11-el így az átállás kapcsán elég sok gépet kellene majd lecserélnünk.

Milyen korrekt beszállítókat ismertek, akiktől érdemes árajánlatot kérni?
Brand gépeket szeretnénk, DELL, HP, vagy LENOVO.
(#) Kari55 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Azt elfelejtettem írni hogy szünetmentes tápról megy, de nem volt tartós áramszünet hogy lemerült volna Most próbáltam indítani pár másodpercre felpörgött és megállt, és újra...
(#) elektrorudi válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
AOMEI Partition Assistant.
Nem telepítettem újra a Win-t, mert legalább két nap lett volna, mire minden progit újra teszek, beállítok, stb. Egyébként nem fűztem az SSD-hez túlzottan nagy reményt a tesztek alapján. Ezzel szemben, legalább 10x gyorsabban bootol, mint a HDD-ről. Remélem, tartós lesz.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2023
(#) antiktelefon válasza Kari55 hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Irreleváns szerintem.
Cmos reset, aztán ah nem megy, mindent lehúzni róla, aztán táp jumperelés és tesztelés műterheléssel mondjuk. De 24 pinen is kimérheted, nincs-e valami zárlat esetleg.
(#) Kari55 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Köszönöm a segítségedet, de megoldódott a probléma, ugyanis a processzor hűtő ventilátorhoz hozzáért valami kábel azért úgy hallottam mintha CD rom keresné a lemezt.
(#) antiktelefon válasza Kari55 hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
De ennek mi köze ahhoz, hogy nem indult a gép?
(#) Gombszem válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 7, 2023 / 1
 
Ahogy már írták: Macrium Reflect

Tökéletesen ment, állít vissza. Évek óta ezt használom. Egy visszaállítás 2-4 perc. Ellentétben a több órás (napos) újratelepítéssel.
Mindenki úgy tolja el az idejét, ahogy akarja, de itt jelentős a különbség.
(#) SzilCsong hozzászólása Feb 8, 2023 /
 
Sziasztok
Az Advanced IP scannert , hogy kellene jól használni?
Keresek a hálózaton egy IP kamerát.
Lementem a képernyőképet, majd kihúzva újra lefuttatom a scannert és a képernyőkép alapján kimazsolázom, melyik IP szűnt meg.
Nos, erre nincs valami kevésbé elmebeteg megoldás?
(#) antiktelefon válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Miért nem elég ARP lekérdezés és MAC alapján megmondod belőle a kamera IPját?
(#) SzilCsong válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Nincs meg az a matrica amin a mac azonosító van, manuálisan kellene bepötyögnöm.
Működik is a dolog, csak hát kissé fapados.

Közbe rájöttem, hogy bullshit az egész, ha kihúzom, még több IP-s eszközt lát.
Szóval nem használható
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2023
(#) antiktelefon válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Elkülönített hálózat akkor, amin csak a kamera van meg egy pc?
(#) bbb válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
A normális eszközeid MAC címéből látszik milyen gyártó hálókártyája van benne (pl. egy lista: githubon). Amelyiket nem ismered fel, az a gyanús és úgy már csak sikerül megtalálni.
Vagy ugyan ez a MAC címes módszer csakhogy a routered ARP listájából nézed ki a csatlakozó eszközöket.
Vagy csak egy gépet meg a kamerát dugod egy külön routerre és úgy nézed ki belőle.
(#) SzilCsong válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Egy alhálózaton van
(#) antiktelefon válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 8, 2023 / 1
 
Ha fogsz egy routert, rádugod meg a géped is rádugod, akkor nem nagyon láthatsz több eszközt. Persze midenféle szűrővel lehet keresni, de ennél egyszerűbb talán nincs.
(#) SzilCsong válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Mármint, úgy érted, hogy lehúzom a routert a hálózatról gépestöl, mert egyébként nem nagyon kapna IP címet
Hogy ez eddig nem jutott eszembe
(#) Udvari Zsombor válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Pontosan, a gép és a kamera kivételével semmi se legyen a routerre kötve, így minden egyebet kiszűrtél, ami nem a kamerád.
(#) morgo hozzászólása Feb 14, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy PC-re telepített Chome OS Flex okoz némi fejtörést. Egy régi kétmagos Intell procis gépet használok tévéhez kapcsolva, netes műsorok nézéséhez. Eddig Linux Mint volt a gépen, most kipróbáltam a Crome OS-t. Ez jobban fut a pc-n. Viszont az a problémám vele, hogy minden bekapcsoláskor jelszót kér. Megkerülhető ez valahogy? A másik gond, hogy bár állítólag támogatja a play áruházból való appokat, nem tudom telepíteni azokat. A gép nem jelenik meg a listában ahova telepíthetem az appokat. Ha usb-ről bemásolok egy *.apk-t akkor azt írja, nem támogatott. Van erre valami megoldás?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2023
(#) img válasza morgo hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
Üdv!

Nem ismerem a COS Flex-et és sajnos azt gyanítom, hogy nincs is nagy követőtábora, így nem lesz, aki megválaszolja a kérdésedet.

Inkább próbáld ki a Tiny 11-et, mert 2 GB RAM-mal is megelégszik és 8 GB tárhellyel. Persze, csak akkor, ha nem félsz a magánszférádban való turkálástól, mert a fejlesztője Twitteren közzétette, hogy az OS által küldött telemetria adatokat először a saját szerverei dolgozzák fel, mielőtt a Microsoftnak továbbítaná őket.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2023
(#) morgo válasza img hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
Ez új, de megnézem mindenképpen. Köszi!
(#) bbb válasza morgo hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
Próbáld ki a libreelec rendszert! Kodi van benne, minimál linux az egész.
(#) morgo válasza bbb hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Köszi! Ha a Tiny11 sem jön be, megnézem ezt is.
(#) SzilCsong hozzászólása Feb 15, 2023 /
 
Sziasztok

Van egy autós kamerám, aminek az SD kártyája hibás, ill valószínűleg hibás szektor van rajta, ha a kamera formázását elindítom, akkor egy darabig dolgozik, majd, majd kb 1 óra használat után ismét kéri a formázást.

Ha a kártyát beteszem egy PC-be és nem gyors, hanem normál formázást választom, akkor jól gondolom, hogy megkeresi a hibás szektorokat, azokat megjelöli és a FAT táblán jelzi, hogy oda ne írjon, Ellentétbe a gyorsformázással, ami nem vizsgálja a szektorokat, hanem csak Újra írja a FAT táblát, abból kiindulva, hogy semmi baja?

A másik kérédsem, ha egy lefuttatott lassú formázás után, tilos lefuttatni a kamera saját formázását, mert akkor felülírja a már megjelölt szektorokat?

Bocsi már a fölösleges kérdéstől, de 32Gigás a kártya, eleve nem kevés idő a formázás, meg kidobni se akarom
(#) img válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 15, 2023 / 1
 
Üdv!

"Ha a kártyát beteszem egy PC-be és nem gyors, hanem normál formázást választom, akkor jól gondolom, hogy megkeresi a hibás szektorokat, azokat megjelöli és a FAT táblán jelzi, hogy oda ne írjon, Ellentétbe a gyorsformázással, ami nem vizsgálja a szektorokat, hanem csak Újra írja a FAT táblát, abból kiindulva, hogy semmi baja?"

Jól gondolod, csak nem a FAT táblában, hanem az ún. "G-listán", ami a kártya vezérlőjének a firmware-jének a része.

"A másik kérdésem, ha egy lefuttatott lassú formázás után, tilos lefuttatni a kamera saját formázását, mert akkor felülírja a már megjelölt szektorokat?"

Nem, nem semmi hatása nem lesz a már kizárt részekre, max. az "A-listáról" (bizonytalan szektorok) átminősít még párat a "G"-re.
Következő: »»   1053 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem