Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1052 / 1121
(#) kala1982a válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 31, 2023 / 1
 
Jobb egér gomb, futtatás rendszergazdaként?
(#) nagym6 hozzászólása Jan 31, 2023 /
 
dolargaan
kala1982a
Már oké rendben települt, ez volt a hiba amit írtatok. Köszönöm.
(#) Gombszem válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
De hát ott volt a képernyőn: Log on as an administrator and then retry this installation.

Elolvastad?
(#) nagym6 válasza Gombszem hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Igen, de a rendszergazda "varázsszó" nekem magas, nem tudtam hogy jelentkezzek be.
(#) Doky586 válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Lehet nem mindenkinek van jobb oldali egérgombja, csak két bal...
(#) xxxyyy válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Próbáltad már az USB szelektív felfüggesztését is kikapcsolni? (Energiaséma > Speciális energiaellátási beállítások)
(#) Ge Lee válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Az is le van tiltva, de a helyzet változatlan. Nem tudom eldönteni, hogy ez az alaplap sajátossága-e vagy a win csinálja ezt. Most megnéztem újra, csak akkor van 5V az USB csatikon ha érzékeli hogy rá van dugva valami eszköz. Ha csak az USB 5V-jára teszek egy ledet az felvillan egy pillanatra és utána nincs ott fesz (gondolom kisül egy elkó).
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Feb 1, 2023 /
 
Word 2019 magyar helyesírás ellenőrzéssel. Egy magyar dokumentumba lett bemásolva egy részlet egy másik magyar dokumentumból, de mindent aláhúz pirossal, ami a másik helyről lett beillesztve, még bezárás és újra megnyitás után is! A dokumentum eredeti részeit rendben lévőnek találja. Miért érzékel mindent hibásnak, ami be lett másolva?
(#) user1914 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Szevasz!
Bal alsó részen ahol az oldalszámot írja, az aláhúzott részbe belekattintva mit ír ki nyelvet? Magyar?
Üdv. M.
(#) villanyipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Karakter kódolás egyezik gondolom, át nézted hogy mennyi plusz ékezet stílus extra szóköz és egyéb huncutság van e benne, OKJ Alap képzésen ezeket mind tanították.
(#) Udvari Zsombor válasza user1914 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Jogos, ezzel meg is oldódott, valamiért azt a beillesztést angolként rakta be annak ellenére, hogy magyarul volt. A bepirosozott beillesztést kijelölve és a nyelvet átállítva már jól érzékeli. De vajon miért illesztett be kérdés nélkül angolként?
(#) Udvari Zsombor válasza villanyipi hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Mindkét dokumentumot ugyanaz az ember írta ugyanazon a gépen, így elvileg egyforma kódolásúak.
(#) xxxyyy válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
A telepítésük óta megvan ez a probléma mindkét gépen?
(#) Skori válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Esetleg nincs valami BIOS beállítás, ami erre vonatkozik?
Ha elindítod a PC-t pendrájvról, mondjuk egy live linux-al, akkor meg lehetne nézni, hogy akkor is ezt csinálja-e, és kiderülne, hogy windows probléma, vagy alaplap, (esetleg BIOS beállítás).
(#) Ge Lee hozzászólása Feb 1, 2023 /
 
Nem emlékszem mióta van a hiba, úgy jött elő, hogy amikor újból rá akartam dugni a gépre valamit akkor nem látta, illetve akartam közvetlen az előlapi USB2-es csatiról egy 1 ledes billentyűzet világítást csinálni hogy félhomályban ne kelljen villany hanem tudjak olyankor is gépelni. Régebben mintha ment volna pár percig és csak aztán kapcsolt volna ki, de most a led már csak felvillan és nem megy tovább. Most alvó módból felkeltve a gépet és pendrive-ot dugva az USB2-be az eszközkezelőben sárga felkiáltójel van. Látja hogy ott az eszköz de nem tud vele kezdeni semmit, és ezek a hibaüzenetek. De csak itt látja, a fájlkezelőben már nincs ott. Az USB3-as csatiban is ugyanez a helyzet.

USB hiba.jpg
    
(#) Udvari Zsombor válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
És ha újraindítod a gépet? Nálam volt már, hogy menet közben "megkergült" az USB vezérlő:
● ami már rá volt dugva az ment, de csak addig míg ki nem húztam
● ha valami újat dugtam rá vagy valamit kihúztam-visszadugtam akkor nem ment
Újraindítás mindig segített.
(#) Doky586 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Gyakori hiba ha be van kapcsolva a gyorsindítás.
Javasolt kikapcsolni. Bővebben: Link
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
A link hibás.
(#) Doky586 válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
(#) Ge Lee válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Az nálam alapból ki van kapcsolva, nem az a baj. De akkor újra leírom. Működik az USB, de csak egyszer használatos! Ha már egyszer használtam (bármire) onnantól nem működik többé, csak ha újra indítom a gépet. Az a hibaüzenet amit mutattam, ott a rádugott eszköz az eszközkezelőben csak sárga felkiáltójellel és nem működik. És ami a gond, hogy nincs folyamatos 5V a csatlakozón, pedig lennie kéne. A bios-ban sincs erre semmilyen egyéb opció, csak annyi, hogy bekapcsolom az adott USB portokat vagy sem. De 5V már bootolás után közvetlenül sincs a portokon csak ha érzékeli hogy rádugok valamit. És nem időfüggő, teljesen mindegy hogy 1 perce vagy 1 órája megy a gép, az első USB használat működik a következő már nem. Agyrém...
(#) Doky586 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Annyi biztos hogy ez a működés nem alapértelmezett beállítás sem a biosban sem a windowsban mert akkor rengetegen panaszkodnának. Valamit te állíthattál el valahol.
(#) img válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
(#) Ge Lee válasza img hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Mármint mi? Túlfesz vagy túláram? Azok biztosan nem, 5,04V az 5V és a terhelés a csatlakozón nulla. Eszközillesztő? Az alaplap saját legfrissebb chipset drivere van fent, a win szerint is a legjobb van feltelepítve ha frissíteni próbálnám. És működik is tökéletesen, az első alkalommal.
(#) xxxyyy válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
- BIOS frissítve 4.30-ra?
- A chipset driveren kívül az alaplapi "Intel Management Engine driver ver:11.8.65.3606_ME_SW_DCH" is telepítve van?
- BIOS: Advanced/USB configuration belül Legacy USB Support mire van állítva?
- BIOS beállítások: gyári alapértéken vannak, vagy történt tuningolás/optimalizálás?
(#) Ge Lee válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Ne vicclejünk már... Miért kéne frissíteni? A 4.20 van rajta, ezzel adták ki, de az usbnek a legrégebbi verzióval is menni kéne. Megy is, csak nem úgy ahogy kéne. De a frissítéssel sem lenne jobb, ugyanis az sem tartalmaz erre vonatkozóan javítást, sőt nem is ajánlja a gyártó sem a frissítést. A legacy természetesen be van kapcsolva, ha kikapcsolom ugrik a billentyűzet, és bootoláskor be sem tudok lépni a bios-ba emiatt csak ha resetelem azt. Semmit nem variáltam a bios alap beállításain, csak le van tiltva az alaplapi hálókártya mivel azt nem használom, meg adtam több ramot az igp-nek meg át van állítva a cpu hűtő management-je és ennyi.
(#) bbb válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Egyik gyártó se ajánlja a BIOS frissítést, mégis kiadják az újabb verziókat, amikben javítanak egyes funkciók működésén. Könnyen előfordulhat, hogy olyan hibát is kijavít az új verzió, ami nincs benne a változáslistában (tapasztalat).

Azt pedig igazán jó lenne kipróbálnod, amit Skori javasolt pár napja, azaz indítsd be a géped egy akármilyen mostani live linux rendszerrel (nem kell telepíteni semmit, pendrájvot kell feláldoznod hozzá egy próba erejéig) és nézd meg, hogy akkor is fennáll-e a hiba. Ha igen -> hardverhiba, ami lehet BIOS, vagy gyártási hiba is, hiszen mindkét egyforma lapodon tapasztalod, s gondolom ezeket egyszerre vetted. Ha nem -> akkor illesztőprogram hiba lesz nagy eséllyel, ekkor pedig kell keresni olyan kombinációt, amivel jól működik, s nem feltétlen a legújabb lesz a nyerő. Előfordulhat, hogy a gyártó honlapjáról kell leszedni a laphoz való illesztőket, de az is, hogy az Inteltől érdemes. S nem csak az USB vezérlőhöz, hanem az alaplapi chipkészlethez is.
(#) img válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Pl. valami miatt meghalt az alaplapodon a túláram védelem, és ha kell ha nem letilt. Ez is egy lehetőség, még ha vadnak tűnik is.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2023
(#) Ge Lee válasza img hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Igen. És akkor hogy másolok át rajta 1,5 terányi adatot? Ha rádugom a külső dokkolóval a 3 terás HDD-t az is tökéletesen működik, megy mint a rakéta, de ugyanúgy tökéletesen másolok telefonról vagy handycam-ról is. Ha fizikai hiba van akkor az vagy működik vagy nem, olyan nincs hogy órákon át működik aztán újbóli használatkor meg már nem. Ráadásul a billentyűzet és az egér is USB-s amik folyamatosan rajta vannak a portokon és azok gond nélkül működnek folyamatosan, mivel ezek sosincsenek leválasztva. A gond, bármi is legyen az, akkor keletkezik amikor egy eszköz le van választva, mert aztán jön csak a hiba. Ha nem választom le, akkor akár egész nap működik ami rá van dugva, és teljesen mindegy mi van rádugva. Ja, USB-s csatolós külső antennás wifi stick-kel netezek, az is folyamatosan megy gond nélkül, még csak sebességcsökkenés sincs.
Itt az oprendszerrel lesz valami nyűg, csak nincs most üres HDD-m hogy kipróbáljak rajta valami mást vagy egy régebbi 10-et.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2023
(#) Ge Lee hozzászólása Feb 3, 2023 /
 
Úgy néz ki, hogy tudja ő maga is hogy mi a hiba, mivel ki is írja, csak épp megoldani nem tudja. Lehet hogy a laphoz kiadott USB illesztő nem jó, másoknál meg azért nem jelentkezett ilyen hiba, mert nem találtam a neten, mert fel sem telepítették hozzá a chipset drivert. Lehet hogy megpróbálom majd leszedni, csak félek hogy akkor meg egyáltalán nem fog menni.
(#) img válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Érdemes lenne csinálnod Macriummal vagy Acronissal egy lemezkép mentést mielőtt leradírozod, mert akkor ha valami gond van vissza tudod állítani a leszedése előtti állapotra.
Következő: »»   1052 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem