Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1203 / 1203
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») 17:53 /
 
Bár igazad lenne, akkor elég lett volna a felhasználót még egyszer végigzavarni az évente kötelezően ismételendő információbiztonsági oktatáson, de sajnos ez nem így volt.
A firefox elég liberális a javascriptek terén - by design, s tök véletlenül napi szinten frissítve is van nálunk (a mikéntjének leírását megtalálod a honlapomon). Itt az történt, hogy egy legitim weboldalra ment fel, amit korábban megtörtek régi pluginek sebezhetőségét kihasználva. Nem látszott semmi, a felhasználónak nem jelent meg semmi, mikor felment az oldalra. Sokkal komolyabb elemzéseknek vetették alá a kiberbiztonságiak a fertőzött gépet, mint, gondolnád, ebből is tudjuk, hogy a felhasználónak semmilyen tudomása nem volt a dologról, a böngészőben se volt mit leokéznia, ahogy írod.
Többet nem fogok írni a dologról, majd ha egyszer kijön a hivatalos verzió a történtekről, akkor azt azt talán az nki honlapján el lehet majd olvasni, de elárulom, hogy olasz, spanyol és lengyel állami szerveket is betámadtak ugyanekkor ugyanezzel...
Következő: »»   1203 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem