Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   462 / 1127
(#) didyman válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
És ESD védett környezetben szerelted ki és be? Mechanikailag is tud feszülni, forrasz repedni egy ki-berakás alkalmával. Így aztán akár baja is lehet. Bár a packet scheduler betegsége nem a kártya bajára utal, az állandóan világító LED mégsem jó jel. Az ADMtek egy régebben ismert gyártó volt, sok, egyedi megoldása is létezett, aztán mióta az Infineon megvette pont tíz éve, már rég elveszett a süllyesztőben a támogatása. Én is lecserélném valami út szélén talált Realtek 8139-re, PC-bontóban egy csokiért adnak ilyeneket, minden Windows felismeri, kezeli.
(#) didyman válasza cherrycoke hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Beteg lesz az a lemez. Tippelek: WD, BEVS végződéssel? Amúgy nagyon régen, úgy 20 éve még amikor a HDD-hez lehetett viszonylag közvetlenül hozzáférni DOS alól, létezett olyan "vírus", amivel lehetett lemezt tönkrevágni, de azóta ennek lehetőségét mechanikailag, és elektronikailag is kizárták a lemezen és programozásügyileg is szoftveroldalról. Mai lemezekkel ez kizárt, logikailag el tud barmolni sokmindent egy féreg, de fizikailag teljesen kizárt.
(#) KTobi válasza cherrycoke hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Mi a baja a gyorsformázásnak?
(#) cherrycoke hozzászólása Ápr 29, 2014 /
 
Az van hogy telepítéskor ha gyorsformázok kiírja hogy valamiért nem sikerült a formázás, lehet sérült a lemez. és csak a hagyományos formatálást fogadta el és telepítette utána a op. rendszert abból is csak az xp-t. de ha kíváncsi vagy az előzményre az első kiírásnál próbáltam mindent leírni.
(#) cherrycoke hozzászólása Ápr 29, 2014 /
 
na feltettem a hdd sentinelt: teljesítmény: 100% kiváló
kondicíó: 0% meghibásodás várható
(#) pittti válasza cherrycoke hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Idézet:
„...kondicíó: 0% meghibásodás várható”


Ez pontosan azt jelenti, hogy nyugodtan vehetsz egy másikat.
(#) Gombszem válasza pittti hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Ez biztos? Mert szvsz pont fordítva van. Akkor a "100% meghibásodás várható" mit jelenthet?
(#) mikrokapcsolo válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Ez nem így van. Nem tudom, láttál-e már HD Sentinelt, de ott van egy felirat, Kondícó: utána egy vonal, hogy hány %, utána pedig egy szöveg. Tehát, helyesen: Kondíció:0%, meghibásodás várható.Bővebben: Link
(#) didyman válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Ha látsz ilyen kiírást a Sentinelben, akkor légyszíves fotózd le.
(#) johncutter válasza cherrycoke hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Hali, én a vinyóvásárlással egybekötnék egy tápcserét is, mert igen valószínű, hogy az küldi a másvilágra a gépedet. Leírhatnád ide a pontos típusát. Nem ártana megnézni amúgy a memóriák állapotát sem, Memtest86+ a barátod(több órán keresztül futtasd, ha hibáznak a RAM-ok, az is csereérett).
Ha tényleg új tápot veszel, akkor Chieftec CTG/GPA vagy FSP Hexa-t (kb. 10-12k) vegyél, mert a gagyi tápok szétküldik a gépet rendesen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) didyman válasza johncutter hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Laptopja van. Amúgy egy HDD hibája alapján kétlem, hogy ez valószínű lenne. A memóriahibát meg ezesetben semmi sem valószínűsíti.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) golem hozzászólása Máj 1, 2014 /
 
Sziasztok!
Azt mért csinálja a gép hogy mikor ki kapcsolom akkor ujra indul kék képernyő 1038 hiba kód
enyit ir ki. Win 7 oprendszer azóta csinálja mióta telepitetem a skypot meg a webkamerát.
(#) didyman válasza golem hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
A 1038 véletlenül nem a területbeállítás azonosítója? Lesz ott egy bccode nevű változó is, az a hiba, azt írd le. A webkamera tiltásával változik valami? "Skype-ot"
(#) Kari55 hozzászólása Máj 1, 2014 /
 
Szevasztok.

Mi a hiba a, ha nem megy alvó állapotba a számítógép, csak a monitor kapcsol ki? Be van állítva a merevlemez kikapcsolása is és mégsem működik, csak ha a ""SLEEP" billentyűvel kezdeményezem a készenlétet.

Operációs rendszer: Win7 pro, Monitor: LG 19"-os LCD.

Köszönöm
(#) Szabi1 válasza Kari55 hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Valami driver (ACPI, Chipset) hiányozhat, vagy nem megfelelő illetve, nézd meg a BIOS-t ACPI settingsnél vagy hasonló, ha a géped nem támogatja az S2/S3 módot, akkor nem fog menni sehogy, (S1 mód mikor sleepbe rakod de a ventilátorok nem kapcsolnak ki).
(#) Kari55 válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Köszi, azt hiszem támogatja az S2/S3-at, de holnap megnézem.

Ez arra is vonatkozik,hogy önmagától, a beállított időben nem megy "aludni"?
(#) Kari55 válasza Kari55 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Szia, az S3-at támogatja, de azzal sem megy aludni.
(#) belfi2 válasza Kari55 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Szia!

Az energia gazdálkodásnál is be kell állítani az "Alvó állapot kezdeményezése" opciót. De ha a hibernálás ki van kapcsolva akkor sem megy aludni.(Legalább is az enyém nem.)
(#) Szabi1 válasza Kari55 hozzászólására (») Máj 3, 2014 / 1
 
Nyiss egy parancssort (Start menube begepelve: cmd) és üsd be: powercfg /a
Ki kell írja hogy milyen módokat támogat a windows. Ajánlom nézz utánna az alaplapodnak és keress hozzá windows 7 hez ACPi drivert- mert lehet amiatt nem megy.

További pontosabb beállításokat nézd át: Parancssorba írd be: control powercfg.cpl,,1
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Máj 3, 2014 /
 
Sziasztok!
Összeraktam egy gépet, olyan netezős, gyengébb játékokra valót az itthon talált alkatrészekből. Egy j&w g3 lap és egy C2D proci ment bele. (Vga nélkül, az kuka lett egy másik gépben, mikor kölcsön adtam valakinek.)
Első indítás, minden ok, mehet a win7 rá. A baj, hogy itthon csak olyan win7 telepítőm van, ami valahogy szerintem rosszul van kiírva, (nem én csináltam) mert nem enged boot-ból telepíteni. Eddig már vagy 20x telepítettem vele, úgy, hogy először feltettem egy xp-t, az megvan eredetiben, azzal baj sosem volt, és utána áthúztam win7-tel. Igen ám, de most nem indul a telepítés, valamilyen dll hibát ad, meg az autorunt okolja, ha a lemezt megnyitom és úgy akarom a setupot indítani, megint dll hibát ad. Már újra raktam az xp-t is, de ugyanez. Mi lehet a probláma?
Eddig jó volt a win7 is, de ha valaki tudna adni egy forrást, hogy honnan lehet beszerezni egy olyan win7-et, ami nem csak os alól indul, már ha van ilyen, akkor az is jó lenne.
Előre is köszi.
(#) pittti válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Idézet:
„...de ha valaki tudna adni egy forrást, hogy honnan lehet beszerezni egy olyan win7-et, ami nem csak os alól indul, már ha van ilyen”

Minden eredeti, gyári Win7 telepítőlemez ilyen.
Be kell menni egy számtech boltba, és vásárolni egyet...
(#) mikrokapcsolo válasza pittti hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Azt gondoltam, hogy az eredeti az jó, de nincs 35-6-7 ezer forintom win7 telepítőre. Valami alternatíva?
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
(#) Gabó válasza pittti hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Nem feltétlen kell megvenni a telepítőt, mert pl MS-MSDNről is beszerezhetőek pl.
mikrokapcsolo: Rokon, barátok, ismerősöktől kérsz kölcsön.

Persze serial key nincs!
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2014
(#) pittti válasza Gabó hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Ez is egy megoldás...
(#) bodnar00 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Szia! Nekem ez oldotta meg a problémámat. Itt egy leírás, nálam ez volt a gond, bár nekem nem volt dll probléma , csak nem bootolt.
(#) golem hozzászólása Máj 4, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy gépem MSI 6533ge típusú lap van benne mikor bekapcsolom akkor csak hosszan sípol
már próbáltam sok fé le képen indítani de semmi.
Mi lehet a baja?
(#) antikzsolt válasza golem hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Helló. Memóriahibára gyanakszom.
(#) golem válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Ha ki veszem a memóriát akkor is hosszan sípol.
(#) Bakman válasza golem hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
A memória hiánya is memóriahibaként jelentkezik, sípol.
(#) antikzsolt válasza golem hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Igen mert akkor nem érzékeli. És ezért jelzi hogy nincs vagy rossz.
Egy kicsit felfrissítettem a tudásomat: Folyamatos sípolás : memória vagy videokártya probléma.

Próbálj meg cserealkatrészt szerezni és úgy megtudni mi halálozott el.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
Következő: »»   462 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem