Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   757 / 1121
(#) vladcepes hozzászólása Feb 20, 2018 /
 
Sziasztok! Frissen telepitett Windows 7 nél az Explorert megnyitva ez fogad. Aztán majd leszedve nagy nehezen a Firefoxot ott is fura oldal tárul elém. Ezt miért csinálja?
Válaszokat köszönöm!
(#) KTobi válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Gyere a jelenbe a múltból.
(#) Gabó válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Állítsd be az időt
(#) Ragathol válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Szia.
A dátumot és időt állítsd be. Az a baja hogy a géped szerint 2005 van.
(#) RoliNyh válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
És cserélj egy CMOS elemet is...
(#) vladcepes hozzászólása Feb 20, 2018 /
 
Köszönöm az infókat ! Már csinálom is. A tegnap alaplapot cseréltem a laptopba,beállítottam az időt,dátumot,most nem is szúrt szemet hogy átállt már cserélem is az elemet.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Hát tényleg jobban szereti a jelent,mint a múltat
Kösszi a válaszokat!
(#) nedudgi hozzászólása Feb 20, 2018 /
 
Office 2003, Excel. Hiperhivatkozást engedélyez ugyan beszúrni, de akárhogy próbálom megadni, mindíg relatívvá alakítja ("..\..\stb\"). Van arra lehetőség, hogy abszolút címzést adjak meg a saját fájlrendszeren belül, amit nem változtat meg?
Valami hasonlóra gondolok, mint a $ jel cellahivatkozásoknál.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2018
(#) D Wye hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Sziasztok!

Nem hibáról van szó, csak egy egyszerű kérdés.
De mielőtt teljes elmeháborodottnak vélnétek miatta, szeretném tisztázni, hogy tudom hogyan működnek a rendszerek.
Lényeg, hogy adott egy laptop, melyben 2 egymástól független és más rendszert futtató SSD van. A rendszerek jó része RAM-ba töltődik be, tudom, itt adott 2x8 GB. A kérdés az, hogy létre lehet-e hozni valamilyen úton-módon, hogy a két rendszer egyszerre legyen aktív?
Régebben volt olyan kütyüm, amibe 2 gép bele volt dugva és egy adott billentyű lenyomásával váltottam a gépek között, közös volt a monitor, az egér és a billentyűzet. Gyakorlatilag ezt szeretném ismét csak 1 gépben. Lehetséges valahogy? Vagy marad a hibernálás, úgy gyorsabban felélednek (nem mintha panasz lenne, Win7 22 mp, Linux 7 mp.)
(#) RoliNyh válasza D Wye hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Én ilyet még nem láttam, natívan egy hardveren két rendszer képtelen futni.
Ezt maximum virtualizációval oldhatnád meg, de akkor megy "gyenge" lesz a virtuális oprendszer...
Sőt a hibernálást nem tudom hogy érted, de amíg az egyik rendszer aktív, és amíg hibernálva van, addig bizony aktív, még ha nem is úgy tűnik, a másik rendszerrel nem tudsz BOOT -olni sem...
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2018
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Ha van boot menü, ahol kiválaszthatod, melyik rendszer induljon, akkor a hibernálással szét lehet választani a kettőt. Ugye mikor hibernálsz, áramtalanítod is a gépet, tehát kikapcsol teljesen. A következő induláskor úgy bootol a gép, hogy mindent újra betölt. Ha ez a folyamat előtt van egy boot menüd, akkor tudsz indítani másik op.rendszert simán, és legközelebb, ha a hibernált rendszert engeded bootolni, akkor rendesen el fog indulni.
(#) D Wye válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Pontosan ezt csinálom. Linux-al hoztam létre egy BOOT menüt és csak hibernálgatok.
RoliNyh: Magam sem láttam/hallottam még ilyet, de gondoltam, hátha
(#) RoliNyh válasza D Wye hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Ja márhogy BOOT menü, akkor értem. Erre nem gondoltam...
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
Nem probléma hanem tanácsot kérnék!
UPC ConectBOX mögé keresnék egy jó wifi-s routert repeated üzemmodra
Most egy Linksys wrt54gl-t nyuzok DD-WRT sw-vel de lassu is a No-IP t sem frissíti pedig azt írja hogy frissült, meg a "térerrje" is egy kicsit karcsú!

Ha szépen összeállna egy jó repeater a No ip vel együtt akkor utánna jönne a NAS...
(#) ROBESTON válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Szia!
Próbálj egy TP-Link routert, elég jól bírják a terhelést, No-Ip nél is rendesen küldi az ip címet, és frissül.
(#) Fülöp Ferenc 49 hozzászólása Feb 28, 2018 /
 
Segitségetekre és tanácsotokra szorulnék . Az Avast vírus progit használom évek óta , egy évre mindig meghosszabbították a jogosságot , (ingyenes), az email cím elküldése után , de most sehol sem találom ezt a lehetőséget , pár nap múlva lejár az év és jelzi is. Ha tudja valaki a választ és él még ez a lehetőség , kérem ossza meg velem , előre is köszönöm.
(#) KTobi válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Az ingyenes verzió továbbra is van, elméletileg feldobja a hosszabbítást. Lehetséges, hogy újabb verziót kell feltelepítened.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza KTobi hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Nagyon köszönöm , közben megtaláltam a megoldást , ide is teszem más is lássa
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 28, 2018 /
 
Sziasztok!

NAS-nak egy
DELL Optiplex 380-as
Core Duo 2x 3 Ghz
4 GB Ram
250 GB Festplatte
1 GB Ethernet
CD/DVD-Brenner
Intel G41 Express Chipset
szerintetek jó lenne? Mondjuk a winyó kicsi de ez ilyen hozzámvágós kategória lenne, vagy inkább egy Raspberry Pi3?
(#) BEMcorp válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Jónak jó (mert ellátja a feladatát), de az áramszámlán látszani fog a különbség.
Hogy a Pi3 hogy használható NAS-nak nem tudom, de tuti tört részét fogyasztaná.
(#) eSDi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
A Pi3 kevés hozzá, egy USB csatornán osztozik a LAN (igen az SoC-ben nincs alapból) és a 4 USB port. Bele fog fulladni, a nagy adatátvitelbe.
(#) Firefighter1 válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Igen ebbe énis biztos voltam.... sajnos
(#) Firefighter1 válasza eSDi hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Akkor el kell felejteni hogy arrol streemeljek mondjuk egy HD filmet!
Akkor csak csak nem olyan jo megoldás az a Pi erre a célra!?

Akkor célszerűbb asztalai pc-t vagy miniasztalai pc-t összerakni?!
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 1, 2018 /
 
Most esik le... hiába van lan csatlakozója az mégis az USB csatornát használja???
(#) eSDi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Bizony, bizony.

A normális NAS-okban elég komoly HW van, el is kérik az árát. Én pl az Asrock J3455 alaplapját használom a HTPC-ben. Nem egy Pi fogyasztású, de sok vizet nem zavar 24/7-ben megy. Ez mellett jó a teljesítménye is. Esetleg még a LattePanda szóba jöhetne neked, ezek Intel Atom procis lapok kb Pi méretben. Sajna ezen sincs SATA csati, de USB3 viszont igen.
(#) Firefighter1 válasza eSDi hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Igazság szerint nem a méret a számottevő, mert van helyem, sőt ha egy kicsit búg a venti az se gond mert külön szobába lenne!
Csak azért gondoltam ilyen kisebb "olcsobb" dolgokra kezdésnek hogy egyáltalán megnézzem tudom e használni, hogy tudom használni és mennyire épülne bele a mindennapjaimba, annak megfelelően fektetnék bele a későbbiekbe!

Első körben, lehet hogy akkor marad valami használt pc OMV programmal!

Egy jobb gépet használtan itt már 70-100 Chf ért lehet kapni... annyit még megér hogy teszteljem, plussz kell egy jó "erős" router mert a UPC Connect BOX nem a barátom..
(#) vladcepes hozzászólása Márc 4, 2018 /
 
Sziasztok! Csak félig meddig számítógépes a dolog.
Rendeltem egy 2.5" Sata külső házat amibe belerakjak vincsesztert. Bővebben: Link
Bele tettem egy 160Gb-osat egyből fel is ismerte a gép.
Viszont ami a kérdés,:most szedtem ki egy másikat egy 750 Gb-osat egy Laptopból (teljesen jól működik-működött) ,beraktam ebbe a házba de a laptopom nem ismeri fel vagyis nem jelenik meg mint meghajtó. Viszont lent az óránál az ikon megjelenik a "hardver biztonságos eltávolítása" ikon.
Hogy bírjam rá hogy felismerje? Néztem az eszközkezelőbe de ott sem látja.
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) eSDi válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Üdv!

Az ilyen olcsóságok többnyire 500GB-ig képesek kezelni a HDD-t.
(#) vladcepes válasza eSDi hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Üdv! Köszönöm! akkor ne is kínlódjak?
(#) vladcepes válasza eSDi hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
És melyik az amelyik ezt is felismeri? esetleg egy link? Köszönöm!
Következő: »»   757 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem