Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   792 / 1117
(#) fecameca válasza zsa hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Tessék Epiphany böngészővel ugyanaz, ami Firefoxszal 850 MB-ot igényelt, már csak 450 MB kell neki. SM tube-bal nézve a Youtube szintén szerény, olyan 350 MB körüli RAM használattal el van. Próbálgatni kellene ezeket a dolgokat. Sokan mondják hogy egy kb tíz év körüli gép a szemétre való, de amikkel a gépemet én használom, szinte soha nem lépi túl az 1 GB memória használatot. Persze, amióta az XP nem támogatott, Linuxot használok. A játékokon kívül szinte mindenre találni ott közel azonos, vagy jobb alternatívákat, mint Windowsban.
(#) Udvari Zsombor válasza Gombszem hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Legyalultam a friss uTorrentet és feltettem amit írsz, azaz uTorrent 2.2.1 B25302 van most már fent.
Átadtam a programnak a mágnes linket, egyenlőre még nem talált peer(eke)t, bár még csak 5 perce aktív, de bizakodó vagyok...
A frissítését biztos ami biztos alapon kikapcsoltam, nehogy felfrissítse magát...
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2018
(#) Udvari Zsombor válasza fecameca hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Át lehet valahol állítani az SM tube kezdőoldalát? Mert nem a YouTube jön be alapértelmezetten!
(#) fecameca válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Nem tudom, de van olyan is, hogy Minitube. Annak a végtelenített hírolyama jobban tetszik, a lejátszója nem. Akad, ugrik,ha beletekerek. Az SM tube keresője jó,, de a kezdőlapot nem tudom beállítani.
(#) Gombszem válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Ha a Magnet linken nem tölt le, az nem a uTorrent hibája, hanem az aktív seederek hiánya.

Azért ezt az öreg uTorrenttet is illik rendesen beállítani. Ha érdekel, elküldöm.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Okt 9, 2018 /
 
Feltettem a Garry's Mod-ot és teljes képernyőn konkrétan nem látom a kurzoromat, így rohadt nehéz akár csak a menüben navigálni! Ráadásul nem bírom rávenni hogy ablakban fusson! Hiába állítom át, nem történik semmi, ekkor kilépek, újra indítom és "runtime error" után újra teljes képernyőn van!
Tudja valaki hogy mi a fene lelte azt a kiváló játékot?!
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Okt 10, 2018 /
 
Üdv!
A régi laptopomra tettem régebben egy XP-t, most pedig egy Windows 7-et. A régi windows el van mentve egy windows.old nevű mappába. Lehetséges, hogy visszaállítom az XP-t?
Ha igen, hogyan?
Előre is köszönöm!
(#) Ktulu válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Instalálj rá egy friss XP-t, és a mappából belemásolod a fontosabb dolgokat. (desktop tartalom, my documents stb)
A helyes út, a teljes partíció mentés lett volna.
(#) krauszkrisztian14 válasza Ktulu hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Most már mindegy.
Köszönöm!
(#) antikzsolt hozzászólása Okt 11, 2018 /
 
Ssd van a frissen teleoitett win 10 en
Miket kell tennem hogy rendesen müködjön sokáig?
Miket kell kikapcsolnom?
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Semmit.
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Érzékelte hogy ssd van és kikapcsolja az automata karbantartást stb?
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Felismeri, semmit se kell tenned.
(#) D Wye hozzászólása Okt 12, 2018 /
 
Sziasztok!

Remélem helye van itt az én kérdésemnek is;
Gamer laptopon szoktam játszani, eddig Xbox, most Steam kontrollerrel. Elkezdtem ismét játszani egyik kedvenc sorozatommal, a C.o.D.-al és abba a kellemetlen helyzetbe kerültem, hogy nem működik a játék kontrollerrel. Eddig a szériát Xbox-on játszottam, ezért fel sem merült bennem, hogy lehetséges a probléma.
Az volna a kérdésem, van-e olyan program, ami mondjuk fel tudja a kontrollert ruházni gombonként egy egy karakterrel (w,a,s,d, stb), illetve egy analógot vagy trackpad-et az egér funkcióival?
Régebben volt egy sima USB-s joystick-om, ahhoz volt egy CD és az is képes volt rá. Azért gondolom, hogy létezik egy univerzális is
(#) antikzsolt hozzászólása Okt 12, 2018 /
 
Üdv.
win 10 friss telepítítés ssd lemezzel. A Windows 10 1803 verzió frissités mindig hibával megáll. Nem lenne baj de mindigig le is tölti. És nem korlátlan a netem. Hibakód nincs. Van valami megoldás?
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Ennyit ír ki.

Nem sikerült telepíteni a frissítéseket, de később újból próbálkozunk. Ha nem szűnik meg a hiba, és megoldást keresne az interneten vagy az ügyfélszolgálathoz szeretne fordulni segítségért, a hibakódnak ((0x800705b4)) hasznát veheti.
(#) bbb válasza D Wye hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Létezik ilyen program. joytokey. Én kb. 8 éve használtam utoljára, akkor még működött
(#) eSDi válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Google első találata: Bővebben: Link
(#) D Wye válasza bbb hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Köszönöm, kipróbálom
(#) RoliNyh hozzászólása Okt 14, 2018 /
 
Helóka!

Szokott nálatok olyan lenni, hogy a pirosfehér videomegosztó gondol egyet, és átvált más nyelvűre?
Most csinálja másodszor. Kezdőlapon még magyar, de ha a csatornámon ügyködök, pl ha a "Videók" -ra kattintok, nyelvet vált minden kérdés nélkül, pl most németre, ha jól látom.
Előzőleg már volt ilyen korábban, akkor nem is tudom melyík nyelv ment, aztán helyreállt.
Egyébként folyamatosan be vagyok lépve, tehát ahoz semmi köze...
(#) Firefighter1 válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Szia!

Nem használsz valamilyen VPN szolgáltatót?
Én 1 hétig szentségeltem, mire rájöttem, hogy az ip-cimem alapján nézi az országot, az alapján pedig a nyelvet!
(#) RoliNyh válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Nincs VPN -em, sima upc -s fehérdobozos modem és net van...
De mondom, most csinálja másodszor, eddig jó volt mindig.
Az előző nyelvváltás is vagy fél éve volt, addig is, és azután is rendesen magyar volt.
Akkor is egyik napról a másikra váltott át, aztán pár nap mulva meg vissza...

A szép az egészben, hogy nyelvi beállítást meg sehol nem találok, hogy visszaállítsam egyáltalán...
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2018
(#) nagym6 hozzászólása Okt 14, 2018 /
 
Egyik gépemen két külön partíción van WinXP, másikon Win7. Hogyan tudom a Win7-et eltávolítani? Köszönöm.
(#) RoliNyh válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Tudni kellene, melyík rendszert telepítetted először, és az indításnál milyen módon váltasz köztük?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2018
(#) nagym6 válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Először az XP-t, utána a win7-et telepítettem. Bekapcsoláskor bejön a menü, ahol válsztok a két oprendszer között. Alaphelyzetben a win7 indulna 30s várakozás után ha addig nem nyomok gombot.
(#) RoliNyh válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 14, 2018 / 1
 
Akkor elvileg az Xp boot menüje indítja a gépet. Indítsd el az XP rendszert,
és keresd meg a "Boot.ini" fájlt, az Xp -s partícció gyökérmappájában lesz.

De mivel rendszer és rejtett előbb le kell venni róla az attribútumokat,
hogy láthatóvá tedd és szerkeszteni tudd.

Indíts el egy parancssort rendszergazda módban és gépeld be a következőket:

attrib C:\boot.ini -s -h -r

Ez után láthatod a fájlt, és a tartalmát is.
A tartalmát másold be ide.
(#) nagym6 válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Csatoltam.

itt.txt
    
(#) RoliNyh válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Ezt be is másolhattad volna idézetbe, nem kellett volna egy fájlba tenni.

Szóval az a baj, hogy ebben a Win7 indítómenüje nincs benne sajnos.
Úgyhogy attól tartok, hogy a W7 BOOT menüje fut le először, és csak utánna a W Xp BOOT menüje.
Szóval ha legyalulod a W7 BOOT menüt, akkor el sem fog indulni a géped.

Nézzünk még meg egy dolgot, indítsd el a gépen a W7 -et, és a Start menü keresőbe írd be,
hogy "Msconfig" ott lesz egy "Rendszerindítás" fül, csinálj róla egy képernyőmentést és másold be ide.
(#) nagym6 válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Idézet:
„Windows7(c:\Windows):Jelenlegi operációs rendszer; Alapértelmezett operációs rendszer”
Képet nem tudok feltölteni, pedig csak 40kB. Bemásoltam, ez van oda írva.
(#) RoliNyh válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 14, 2018 / 1
 
Ha csak ennyi van ott, akkor Xp indítás után elvileg ki lehet törölni W7 -hez tartozó mappákat a W7 partícción.
Viszont a BOOT mappát (rejtett) és a bootmgr és a BOOTSECT.BAK fájlokat (szintén rejtett) hagyd rajta, mert ha letörlöd, nem biztos hogy be fog indulni az Xp -d.

Ezért meg kellene tudni, jelenleg melyík partíció az aktív. Ha az, amin az Xp van, akkor elvileg nem lesz gond az újraindítással, viszont ha az, amelyíken a W7 van, akkor át kellene állítani azt a partíciót aktívra, amelyíken az Xp van. Ha úgy beindul, akkor rendben van.

Ha az ntfs jogosultságok miatt nem engedi törölni a win7 mappákat fájlokat, akkor próbáld valamilyen linux live CD indítása után linuxból törölni pl SLAX.

De legvégső esetben, ha sehogy se tudod törölni, akkor egy formázást nyomhatsz a W7 -es partícióra, de ezt mindenképp csak akkor ajánlanám, ha az Xp el tud indulni a saját partíciójáról, tehát az Xp -s partíció az aktív.

Egyébként meg nem ártana, ha volna a közeledben valaki aki ért hozzá, mert ha gajjra vágod a betöltőszektort a formázással, akkor lehet hogy az Xp -se fog beindulni, csak javítás után. Ami abból áll, hogy helyre kell állítani az MBR -t az Xp -s partícción, amit a W7 telepítéskor valószinűleg felülírt a saját betöltőszektorával...
Következő: »»   792 / 1117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem