Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   791 / 1121
(#) xitibi válasza fecameca hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Szia. Tedd külön ide kábelra , és mind a kettőt tedd masternak. A régi vinyók nem mindegyike tűrte meg egymást. ( nekem is volt olyan Samsungom ami nem szerette a többi vinyót)
(#) vargaf válasza fecameca hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Ha van két csatlakozásod és külön kábellel kötöd be őket akkor a jumperolástól függetlenül mindkettőt látnia kell a gépnek. Ha nem látod akkor hibás lehet a merevlemez, a bekötő kábel, végső esetben az alaplapi IDE csatoló is.
(#) Inhouse válasza coyote55 hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Ezekre az igényekre talán már jobb megoldás manapság egy emulátor, pl. egy Virtual Box, amiben a fő, modern gépeden futtatsz egy Win98-at. De régi játékokhoz van más megoldás is, ha jól rémlik Linux alapú live CD.
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 29, 2018 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.... egy kis ötletelés!

Ma szó szerint elém pottyant egy monitor! A szomszéd költözött és egy szép 24 colos HP monitort előttem vágtak földhöz!
Mivel ő nem hisz a halál utáni életbe , ezért le is mondott róla! nekem gyanús volt hogy vagy 4-et pattant és nem esett darabokra. Gondoltam csak szétkapom!
A képe gyönyörű szépen működik! csak az alsó élvilágítás eltört benne! Dupla csöves világítás van benne!
Kb nem nagyon találtam darabra 24 coloshoz csöves világítást csak ledeset!


Ti mit javasoltok? tegyek bele ledeset? De akkor az nem mehet az eredeti meghajtásról tehát monitorsleep meg fényerő kilőve ugye?

esetleg ötlet hogy hol találok csövet?

ezek azonos teljesítményüek?
(#) erbe válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Idézet:
„tehát monitorsleep meg fényerő kilőve ugye?”

Kissé át kell alakítani. Van rá fórum. LED-esítés
(#) RoliNyh hozzászólása Szept 30, 2018 /
 
Segítsetek, mert lassan berosálok.
Szóval van ez a PCIe port hosszíbbító.

Létezik ennek olyan változata, ami USB 3.0 kábellel van összekötve.

De sajnos én az USB kábeles verzióból már három napja nem találok olyat,
aminek mind a két végén csak az x1 -es csatlakozó van. Nem létezik olyan??? Nem tudom elhinni...

Igazából a szalagkábeles verzió is jó lenne, de abból meg nem találok olyat, ami legalább 40cm hosszú, gondolom mert nem árnyékolt...

Végső megoldásként az is szóba jöhet, ha az alaplapon található PCIe x1 -es csatlakozót mutattok nekem, mert én igazából azt sem találok megvehetőt...
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2018
(#) BEMcorp válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Több oldalon körülnéztem, de ilyen hosszút én sem láttam 1x -1x fajtában.
Tudom kötekedés, de miért nem rakod a 16x -es végébe az 1x -es perifériádat? Működik úgy is, nem? Vagy nem fér el a 16x -es végpont?
(#) RoliNyh válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Igen működne abban is, csak sajnos szűk helyre kellene betenni...
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Okt 3, 2018 /
 
Mitől lehet az hogy a legtöbb esetben (majdem mindig) megakadnak a torrentek? Emiatt sajnos képtelen vagyok valamit letölteni ha végre megtalálom...
(#) qvasz2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Nálam nincs ilyen gond. Illetve az sem mindegy, hogy honnan akarsz tölteni!
(regisztrálj egy NORMÁLIS oldalra, és onnan neked is menni fog)
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2018
(#) Udvari Zsombor válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
qBittorrent program van telepítve, azon keresztül intézném a torrent átviteleket, ha működne...
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Arra még nem gondoltál, hogy egy megbízható kliensprogramot tegyél fel és azzal torrentezzél? Sok éve fut hibátlanul az uTorrent.
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Az jobb mint a qBittorrent? Azt is hasonlóan könnyű használni?
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 3, 2018 / 2
 
Azt, hogy Neked milyen könnyű használni egy magyar nyelvű programot azt nem tudom, Te az arab nyelvet szereted. Én könnyen kezelhetőnek és megbízhatónak tartom és ezért azt használom.
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Na jó, feltettem az uTorrentet, viszont az első keresésnél azonnal ez ugrott fel a böngészőmben eredményként:
Idézet:
„Could not find a service for search”
Kérdem én hogy most akkor mi van vagy mit kellene beállítanom?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2018
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
A uTorrent már éve óta nem ajánlott. Került bele bányászvírus, zaklatóreklám, talán keylogger is.. Kerüld el.
(#) coyote55 válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
Lehet használni a régi verziókat (2.xx), azok nagyon jók.
Nem szabad hagyni, hogy frissítse magát!
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2018
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
Nem ti ajánlottátok?? Na mindegy. Amúgy pedig miért
Idézet:
„Could not find a service for search”
az eredmény ha a beépített keresőjét próbálom használni?
(#) RoliNyh hozzászólása Okt 4, 2018 /
 
Próbált már valaki CF memóriakártyáról WinXp -t futtatni? Nekem van egy alap 4Gb -os kártyám, de az nem ilyen nagy sebességű sajnos. Ment róla, de nem igazán volt gyorsabb a sima HDD -nél.
Egy régi PIII gépbe IDE portra gondoltam vennék egy 266x -os kártyát, ha megérné.
SSD -t viszont azért nem akarok venni, mert annak az árát már túlzásnak tartom rákölteni.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2018
(#) Gombszem válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 5, 2018 / 1
 
Ne használj újabb uTorrenteket. Tele vannak mindenféle gonddal, nem véletlenül írják itt is. Bár nagy kínnal talán be lehet állítgatni, de nincs értelme.
Ezt használd, nem lesz gondod vele: uTorrent 2.2.1 B25302
(#) Kovidivi válasza Gombszem hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Neki az kell, hogy a utorrentbe beírja az alkalmazás nevét, és azonnal jön is le a program, vírus nélkül, a lehető leggyorsabban. Ez a utorrenttől független probléma, és irreális elvárás a részéről, sosem működött normálisan ez a fajta keresés...
(#) coyote55 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Tévedés ne essék, a korai példányok még mindig nagyon jól szuperálnak, ajánlottak is!
(#) attika hozzászólása Okt 5, 2018 /
 
Sziasztok.
Windows 10-el lenne egy kis problémám, állandóan kék halál volt azzal a hibával, hogy Memory management.
Kiszedtem belőle a kb 3hónapja vásárolt 4 gigás ramot és most meg ez a hiba jön elő állandóan.
Erre rákerestem és hdd vezérlőt írnak rá vagy magát a HDD-t.
Hd sentinel S.M.A.R.T adatoknál egy felkiáltó jel van.
Reallocated Sectors count küszöb 10
Érték 99
Legrosszabb 99
Státusz OK

kék.jpg
    
(#) zsa hozzászólása Okt 6, 2018 /
 
Sziasztok. Tanácsotok kellene ,adott 2db régi pc xp-s gép. Proci 2 ghz memoria 512 . Mühely gépnek megfelelne csak doksikra pdf re használom joformán. A gond vele az internet böngészés iszonyat lassú , lassan tölti be a weblapokat. Chrome és az internet böngésző egyarant lassu. Másik régi xp-s gép is igy viselkedik , op rendszer frissen telepitett. Valakinek tanácsa ? Vagy ezek a gépek már internetre se jók?
(#) Tomi111 válasza zsa hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Szia! Az utolsó mondatoddal kell, hogy egyet értsek. Ill. jók, de türelem kell hozzá, lassú. Két oldal között egy kávé Na de a tréfát félretéve, nagyon kevés az a RAM is, legalább kellene 1,5 - 2 GB bele, meg a videókártyáról nem tudunk semmit, lehet, hogy integrált?
(#) Ktulu válasza zsa hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Pakolj még bele memóriát.
(#) Ktulu válasza attika hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Én kicserélném a HDD-et, az már haldoklik.
(#) zsa válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Köszönom akkor tolok bele memoriát, bár nem igazán vágom egy egyszerű pl google keresőhöz vagy jellen esetben hobbielektronika lapjához minek 1gb fölötti memoria. Anno azt hiszem ha már xp-n 512 ram volt az jó gép volt internetre adminisztrácios feladatokra.Videokártya alaplapi de tudomásom szerint az csak az oldalakon görgetősávjában okoz szaggatást. Maga az oldalak közötti lépkedést nem befolyásolja.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2018
(#) KTobi válasza zsa hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Persze, akkor jó volt. Ha felraksz egy alap operációs rendszert (XP), mellé egy 10 éves böngészőt, akkor elég lesz. De az nem fogja megnyitni a mai oldalakat. Akkori antivírus nem megy a mai frissítésekkel, ha mait felraksz, akkor pedig megöli a gépet, mert több az igénye, ahogy egy mai böngészőnek is. Fura ez a mai világ, de nem lehet tolatni az időben.
(#) fecameca válasza zsa hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Szia, miért nem próbálsz ki rajta valamilyen Linuxot? Bár az a memória mindenképp kevés, hisz én ebben a pillanatban is 850 MB-ot használok a rendelkezésemre álló 2 GB memóriámból. (Firefox jelenleg) de a Chrome sem takarékos az erőforrásokkal, és úgy tudom, már csak 64 bites gépekre lehet feltenni. Vannak szerényebb erőforrás igényű böngészők, főleg Linuxra, de azt hiszem, majdnem mindegyiknek van választéka mindenféle op. rendszerhez. Ilyenekkel lehetne próbálkozni, mint a Midori, Epiphany, PaleMoon, ez a legutolsó a Firefoxnak forkolt változata, de gyenge gépen valamivel gyorsabb, az első kettő más motorral megy, de a Midorit nem fogadja el a Facebook, az Epiphany meg kimondottan Linuxos (Gnome) fejlesztés, de szeretem mert gyors, viszont videók nézéséhez valami mást kell használni, mert ebben nincsenek meg az ahhoz szükséges kódekek, vagy bővítmények.
Következő: »»   791 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem