Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   813 / 1121
(#) lelkes amatőr válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 7, 2019 / 1
 
Nyisd meg az üzenetszabályt, amit beállítottál és ott a feladó sort nézd meg, hogy mi van benne.
Valami hasonlót kell látnod mint a képen. A címzett helyett a feladó szerepeljen.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2019

leveles.jpg
    
(#) zsa hozzászólása Feb 8, 2019 /
 
Sziasztok. Kaptam egy dell optiplex 740 gépet de sajna nem indúl. Előlapon bekapcsoló gomb zöld, 3-4 es led világít zölden. Kép nincs billentyü nem villagit , nincs csippanás. Tápkábelt bedugom azonnal indul a gép és csak hosszan nyomva kapcsol ki powegombal. Köszönök minden tanácsot.
(#) Gabó válasza zsa hozzászólására (») Feb 8, 2019 / 1
 
Szia! Innen kikeresed a hibakódot: Bővebben: Link
(#) zsa válasza Gabó hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Köszönöm . Memória modulok voltak oxidálódva.
(#) Bluger hozzászólása Feb 9, 2019 /
 
Sziasztok
Lenne egy olyan hiba ami annyira nem hiba de idegesítő már. Bekapcsolásnál a gombot hosszan kell nyomni, hogy elinduljon a gép. Néha 2-3mp de olykor 10-15mp is szokot lenne, kikapcsolt állapot eltelt időtől függetlenűl. Tápegysép vagy alaplap okozhatja?
(#) KTobi válasza Bluger hozzászólására (») Feb 9, 2019 / 1
 
Ha van reset a gépen, kösd be azt bekapcsolónak, ha nem, akkor próbáld meg kézileg valamivel rövidre zárni a kapcsoló tüskéit (csak egy pillanatra). Ezzel lehet tesztelni a kapcsolót. Másik lépés, lila szálon meg van-e kikapcsolt állapotban az 5V?
(#) Bluger válasza KTobi hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Időm engedi meglesem.
Köszönöm
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Feb 11, 2019 /
 
Total Commanderben el tudom-e valahogyan menteni a jobb és baloldalon keletkezett füleket (hasonlóan a Firefox könyvjelzőinek mentéséhez)? Ugyanis szeretnék a legújabb verzióra áttérni...
(#) antikzsolt hozzászólása Feb 11, 2019 /
 
Üdv

Okozhat problémákat ha a 12V ágon csak 11.5V található? Terheléskor még lemegy 11.4 V ig.
Videokártya lekapcsol hang nincs. Induláskor a bios kiírja hogy mennyi ram van aztán nem lép tovább. Random videokártyahiba miatt összeomlik egy népszerű netes tankos játék.
(#) Udvari Zsombor válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Az a táp nekem gyengülőnek tűnik, és lehet hogy esetleg a videokártyának már nem tetszik a feszültség esés... Ha van másik azonos teljesítményű táp akkor először próbáld meg azzal...
(#) antikzsolt válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Sajnos nincs több tápom kéznél.
Mit lehet vele tenni. Kondenzátorok kicserélése? Megéri ráfordítást?
Chieftec 80+ 500w
MN: CTG 500 80P
5V 4,8V
12V 11,3V
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2019
(#) eSDi válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Hali!

Rákerestem erre a tápra, hogy mi is van benne valójában. Siralmas! Felépítése kb mint egy évekkel ezelőtti 275-350W leadására képes tápé, sőt talán ugyan az.
Nem! Nem éri meg javítani. Legalábbis én nem tenném. Ha jót akarsz magadnak, akkor veszel egy jobb minőségűt.
10eFt és 20eFt közötti árkategóriában már lehet kapni FSP-t, azzal biztosan jobban jársz.
A mondás még mindig érvényes. A tápon nem szabad spórolni és nem a ráírt wattok a lényeg. Nekem kacagva elviszi az i7-es gépet a gyári dell 290W-os táp (80+ Gold), úgy hogy kapott egy K2000-es Quadro kártyát is.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2019
(#) antikzsolt válasza eSDi hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Hát nem egy mai tápegység az biztos. De kérlek írd le mi az ami benne van és mi az ami nincs benne?
(#) eSDi válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Ez egy minimalista táp, csak a feltétlenül szükséges dolgok vannak benne.
- Minimális védelem.
- Nincs normális hűtés.
- Nem néztem meg túlzottan, de a szekunder oldali szűrés sem az igazi így első ránézésre.
- PFC sem igazán van.
Én nem bíznám rá a gépem.
(#) Gabó válasza eSDi hozzászólására (») Feb 12, 2019 / 1
 
Már a Chieftec is így leócskult...?!
Nekem van egy régi 450es Chieftec tápom, de abba van anyag rendesen! Ebbe amit mutattál, még a fele sincs benne!
(#) antikzsolt válasza eSDi hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
És erről mit tudsz mondani? Ebben minden benne van?

tp.jpg
    
(#) eSDi válasza Gabó hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Úgy néz ki. Nekem valami GPS-500 volt, nem emlékszem már pontosan. Az tele volt pakolva, jó nehéz is volt. Eladtam, mert a P4 Prescott ideje lejárt és felesleges volt. De ezzal is volt bajom, kis terhelésnél nagyon zavaróan sípolt. Hideg indításnál, meg akkora áramot vett fel, hogy lenyomta a kismegszakítót.
(#) Gabó válasza eSDi hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Szerintem egy szériáról beszélünk... Az is meg volt pakolva rendesen, és teljesítményt is bírta! Mostani gépembe is egy normális 650es van, de ez se reccsent még meg soha, pedig van mit hajtania.
Emlékszem ismerős szólt annó, hogy nem megy a gépe, mert vett bele valami új vga-t. Pedig valami erős tápja van... Ja mint kiderült, valami noname, azt hiszem ez az npowa csoda, vagy mi volt, 600W körül, de átvittem neki az én 450es Chieftec tápom, mondom teszteljük le mi is a helyzet, azzal pöccröff ment
Visszatéve a régi VGA-t, az npowa is ment Gyorsan le is cserélte egy normálisra.
(#) eSDi válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Ez ugyan az ránézésre.
(#) antikzsolt válasza eSDi hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
A 20.000Ft alatti kategóriában még az FSP nél is csak ezt találod. Ki tudja hogy meddig.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2019
(#) eSDi válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Éppen el kezdtem nézegetni én is. Nem tudom mi történt mostanában. Ha így nézzük egyikre sem bíznám a gépem. Talán új vezérlők jelentek és nagyobb frekvencián is dolgoznak, nem tudom mi az oka. Én a HTPC-be vettem egy rossz 300W-os FSP-t (500Ft ), abban több cucc van. A kondikat kellet kicserélnem és azóta megy 24/7-ben kisebb megszakításokkal, kb 4 éve.
(#) eSDi válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Azért az FSP HEXA 85+ 550W egy elég szép példány. Nincs benne sok minden, de a trafó és pufferkondik méretéből ítélve jóval nagyobb a kapcsolófreki, mint a mezei példányoknál. Szép letisztult panel, a panel másik fele biztos tele van szórva zizivel.
(#) antikzsolt válasza eSDi hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Sajna mostanában 30.000ft alatt már nem talál megbízható minőségi tápot az ember.
FSP Hydro G 650W Gold 30.000Ft+ árával már sajna elriaszt engem. Az egész gépem nem ér annyit. Hiába van benne 4 merevlemez és egy ssd. Összességében 1 T helyem van.
A lap is 6 magig bővíthető bár jelenleg csak egy 2 magos amd dolgozik benne.
(#) xxxyyy válasza eSDi hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
A legolcsóbb szériájú FSP táp már nem javallott (pl HEXA 400+). Néhány hónap után zörög a ventije. Több db-al is besz**tam. Szerintem a Corsair jobb választás.
(#) vision61 válasza eSDi hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Szia!
Ha már a rajzát is feltetted, akkor legalább ne írnál ilyeneket:
"- Minimális védelem.
- PFC sem igazán van. "
Igaz, nem az ismertebb félvezetőkkel, de van alacsony és magas kimeneti feszültség védelem (HY510), van aktív PFC, ennek a FET-je a baloldali bordán.
Attól, hogy kisebb a transzformátor, mint pl. a TL494 és változatainál, ne tévesszen meg, a működési frekvencia is magasabb.
Nekem is van még egy ilyen, igaz már volt átkondizva (kb. 1000 Ft), semmi baj nincs a kimeneti feszültségekkel, és a terhelhetőséggel.

antikzsolt
Ha nem akarsz a gépedre sokat költeni, cseréld ki azt a néhány elektrolit kondit, és néhány évig megint jó lesz.
(#) antikzsolt válasza vision61 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Pár nap és szétszedem. Leírom a listát és leadom megrendelésbe.
(#) eSDi válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Elképzelhető a dolog. Már régóta nem szórakozok gépösszerakással, így nem vagyok naprakész a témában.
(#) eSDi válasza vision61 hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Mint írtam, nem néztem meg alaposan, nem volt rá idő. Ránézésre nem tűnt egy nagy eresztésnek. A PFC-n átsiklott a tekintetem, tényleg van benne. Viszont az a Supervisor IC nem fogja megfogni, ha valami félresiklik. Ha van rá ideje, és le tudja még kapcsolni, akkor lekapcsolja a vezérlést.
Én még mindig azt mondom, ez egy alap felépítés és sok terhet nem kell rábízni.
(#) antikzsolt válasza eSDi hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Nem lesz túlterhelve az biztos. Max 200w amit kiszolgál ha le van terhelve. A hűtése is megfelelőnek ítélem meg ha tiszta. A 12cm venti szépen teszi a dolgát.
(#) vision61 válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Ez egy FSP Hexa 500.
Régebben, de szerintem ma is a közel azonos teljesítményű tápok belsejét ugyanaz a gyártó készítette, pl. a Delta.
A külső változott, változik, attól függően, hogy mit talál ki az Asus, Gigabyte, Chieftec, FSP stb. termék managere.
Következő: »»   813 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem