Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   823 / 1121
(#) Ge Lee válasza pittti hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Szerintem meg akkor biztosan nem csinál ilyet, ugyanis az NTC vagy megszakad vagy működik, rövidülni ok nélkül nem tud, legalábbis ilyennel még soha nem találkoztam. Tehát szakad, viszont akkor el sem indul a táp. Ha meg netán megnyúlna (olyat sem láttam még), akkor meg pláne nem verhetné le a megszakítót.
(#) pittti válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
„...rövidülni ok nélkül nem tud, legalábbis ilyennel még soha nem találkoztam”

Ha te is ezer vagy még több hibás tápot javítottál volna, akkor nem mondanál ilyet. Nem azt mondom hogy gyakori hiba, de az NTC igenis át tud ütni (ekkor az ellenállása természetesen nulla!) - becsapós hiba, mert általában nem okoz látható gondot, kivéve az ilyen eseteket. Évekkel ezelőtt az FSP-nek volt egy szériája, ami hozzám került kivétel nélkül NTC-t kellett benne cserélni.

Persze ettől függetlenül lehet hogy a kolléga tápjának más a baja, de ezt már csak műszeres kiméréssel lehetne eldönteni
(#) Ge Lee válasza pittti hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Ezret biztos nem, de úgy 3-400 szerintem megfordult a kezeim között, de mint írtam, ilyennel én sosem találkoztam, csak olyannal ami megszakadt, vagy szétnyílt.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Ápr 30, 2019 /
 
Helló,
Nosztalgiáztam kicsit, előszedtem az első írt CD-t 1995-ből. (simán olvasható)
Viszont semmit se tudtam elindítani róla természetesen.
A legtöbb program DOS-5 alatt futna.
Tudtok valami lehetőséget, hogy Win7 alatt illetve egy viszonylag modern gépen életre keltsem némelyik programot?
Próbáltam a kompatibilis mód beállításokat de ott WIN95 a legrégebbi kiválasztható lehetőség.
(#) antikzsolt válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
dosbox?
(#) lelkes amatőr válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Épp most töröltem le, felvillan a dos ablak program indításkor, majd ki is lép.
Ezek a régi programok még 16 bitesek, talán az zavar be,
Még keresem a megoldást.
(#) Tomi20 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Szia

Tényleg lelkes amatőr vagy jó értelemben persze. Virtualboxot telepíts, Win 98-al, ez egy virtuális gép, a Win7 alatt is fut, és teljesen olyan lesz bármilyen programnak, mintha 20 éves gépen menne.
(#) lelkes amatőr válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Sajnos már van egy WinXp emulátor a gépemen, az Outlook Express miatt, szerintem nem fogja szeretni a Win98-at is mellé. (vagy igen?)
Idézet:
„mintha 20 éves gépen menne.”
ezek a prögramok 28-30 évesek, 286-os gépre optimalizálva (nem játékok), szerinted fog menni a dolog?
(#) Tomi20 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Én így játszottam Prehistoric 2-t, Titus Foxot, ezek is ezeréves játékok, 286-486-os gépkre való volt, persze, több vitruális rendszert is tudsz telepíteni. Rendes XP-n (nem vitruális) nem mentek ezek a játékok, akkor raktam fel vitruálisba a Win98-at, vígan ment minden régi játék. Bár igaz, mióta 64 bites gépem van, nem próbáltam, bár mennie kellene, mert elvileg ezért (is) van kitalálva a VirtualBox. Ami nagy kedvencem a Re-Volt, az Win7 X64-en elindul, de random kifagy programhibával... Néha rámjön a nosztalgia, jó játszani a régi játékokkal.
(#) lelkes amatőr válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Van egy eredeti "7th Guest" játékom, azt próbáltam régebben feltuszkolni erre a gépre, több napom ráment hiába. Túl jók ezek a mai gépek ilyen komoly dolgokra.
Szerintem keresek valahol egy régi 386-os gépet, azt fogom beállítani ilyen régi dolgokra.
Nyugdíjasként lesz időm szórakozni vele.
(#) Tomi20 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Az a gond, ma már lassan muzeális érték egy elinduló 386-486 gép, a lemerülő, és mindent elfelejtő Biosa miatt. Holnap szétnézek itthon, de ha jól emlékszek sajnos pár éve kiraktuk lomtalanításkor, volt vagy 5-6 gép, persze ez valószínűleg nem nyugtat meg Téged, de hátha maradt 1-2, akkor ingyen odaadom (már bánom, hogy kiraktuk). Jó kezekbe kerültek volna. Sajnálom.
(#) Doky586 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
64 bites win alatt nem futtathatók közvetlenül a 16 bites programok. (de 32 bites win alatt igen)
Mindenképp DosBox vagy VirtualBox szükséges.

De ha már van egy virtuális XP-d (ha x32-es) akkor futtasd azon..
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2019
(#) eSDi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Valami beállítási probléma lehet. Nálam simán fut az 1993-ban megjelent CoolSpot DOSBox-ban Windows 10 Pro x64 alatt. Sok könyvelő a mai napig így használja a DOS-os programjait.

CoolSpot.png
    
(#) eSDi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Ez a WinXp emulátor a Windows 7-ben lévő XP mód? Ha igen, akkor az nem ugyan az mint egy virtuális gép. Virtuális gépből, annyit használhatsz amennyit akarsz. VMWare vagy a VirtualBox lesz a barátod, ha DOSbox-al sehogy sem menne.
Illetve még próbáld ki ScummVM segítségével, az támogatja és kifejezetten játékokhoz van.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2019
(#) lelkes amatőr válasza eSDi hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Kifejezetten nem játékokhoz kellene, hanem főleg saját programokhoz.

Viszont úgy néz ki, sikerült megoldanom, külön HDD-re telepítettem WIN95-öt, az alatt már tudok futtatni pár programot. Persze USB egérrel, nyomtatóval még küzdök, de ez már csak apróság.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) bbb válasza eSDi hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
+1 a ScummVM javára. Én lucasarts játékokat játszottam a segítségével PocketPC-n
Viszont azt meg kell hozzá említeni, hogy csakis a megfelelő formátumú játékokkal kompatibilis, aminek a listáját a honlapján meg lehet találni.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2019
(#) eSDi válasza bbb hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Örök kedvenc a Day of the Tentacle, évente kötelező végigjátszanom.
Az említett T7G pedig elindul DOSBox-ban is (hangkártya és CDRom beállítás után), de bekéri a CD-t, aztán ennyi. Talán ez is megoldható lenne, de nincs kedvem ma szórakozni vele. ScummVM-ben megy rendesen.

t7g.png
    
(#) nedudgi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Az egészen régi programok között sok olyan van, ami csak 200MHz alatti sebességű processzoron fut.
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Nekem 64 bites Windows 8.1 alatt simán megy a DOSBox! Ha az asztali parancsikonjáról nyitom meg akkor simán nyitva is marad (nem tűnik el), ráadásul én simán telepítettem alá egy magyar Windows 3.1-et is!
Biztosan jó helyről nyitod meg a DOSBox-ot? Nekem 0.74-es verzió van feltelepítve és a telepítője által elhelyezett parancsikonon keresztül használom. Nagyon régi programok esetén tényleg sok bosszúságtól meg tud kímélni! (Én például eredeti DOS-os Wolfeinstein 3D-t szoktam rajta játszani.)
(#) Udvari Zsombor válasza eSDi hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Pedig nem is olyan nehéz az...

1. MOUNT C: d:\!\dosbox
Saját gépen lévő mappa felcsatolása, mint virtuális meghajtó.
2. MOUNT D: k:\ -t cdrom
Saját gépben lévő fizikai CD meghajtó felcsatolása.
3. IMGMOUNT D: d:\Users\Zsombor\Downloads\Tuneland\TUNELAND.iso -t iso
Lemezkép közvetlen felcsatolása mint virtuális CD meghajtó.
(Ezen parancsokba helyettesítsd be a saját elérési útjaidat...)

Nekem ezen parancsokon kívül tényleg semmit se kellett beállítanom, automatikusan adja a SoundBlaster hangkártya emulációt!
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2019
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Idézet:
„Nekem 64 bites Windows 8.1 alatt simán megy a DOSBox!”

Ezt mondtam én is..
(#) eSDi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
A T7G játékban más IRQ van beállítva a hangkártyának, akkor nem fog elindulni, mert nem találja.
Ha nem adod meg a játék könyvtárát mint CDROM egy másik meghajtó betűjelre, akkor nem tölti be az MSCDEX-et, így az játék beállítása sem indul el, hogy át tudd állítani. De mindezt amit leírtál megcsinálod, akkor is kéri a 1. CD-t.

Idézet:
„elindul DOSBox-ban is (hangkártya és CDRom beállítás után), de bekéri a CD-t, aztán ennyi.”

Ez is ugyan ezt jelenti, csak rövidebben.
(#) Tomi20 hozzászólása Máj 1, 2019 /
 
Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem, laptopot kellene vennem munkához. Használt lenne a legjobb, nem kell erős, alap programok futtatására kellene (Win7), 15-17" méretben. 35-40e Ft-os árkategóriában gondolkozok, jó lenne passzív hűtésű, kis fogyasztású, nagy akku kapacitású, legalább 4-5 óra üzemidő. Van itthon egy mini ITX-es gépem, Asrock N3150, ennek a teljesítménye bőven elég lenne, 4 mag, 4Giga RAM, kb 20W fogyasztás, ha laptopba is építettek ilyen procit, jó lenne. Milyen márkát keressek? Válaszokat, ötleteket köszönöm, még mielőtt bárki említené Zuhi felhasználót itt HE-n, ne tegye, Vele már megégettem magam, nem érdekel...
(#) Inhouse válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Nem tudom mennyire fontos a gyártó, inkább csak annyi, hogy ismert márka legyen. A processzor i3-i5, ez alá ne add. Az ilyen processzorral szerelt laptopok, min. 4GB RAM-al már elegendőek kell, hogy legyenek a kívánalmaknak. A 17" nehéz lesz, ritka és ha van, akkor drága. De 15" körülit a fenti feltételekkel már kapsz használtan, akár jó akkuval is.
(#) Udvari Zsombor válasza eSDi hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Ha megvan az 1. CD mint fizikai lemez vagy iso lemezkép akkor D:\ betűjelre a fentebb írt módon fel kell csatolni. Elvileg a D:\ betűjel elég általános kell legyen hogy ott esetleg már megtalálja...
Vannak játékok amik a saját CD-jük nélkül el sem indulnak (esetleg még akkor sem ha nem onnan töltik a fájljaikat)...
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2019
(#) eSDi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Nem tudom, régi DOS-os játék. Nem hiszem, hogy más lenne a CD tartalma a lementett könyvtárhoz képest. Hiába csatoltam fel keresi, de ez nem az én problémám én csak kipróbáltam, mert fura volt hogy lelkes amatőr-nek csak feldob egy ablakot és kilép. Nekem az n-el kezdődő letöltős oldal a barátom, ott járt hozzá a ScummVM, azzal vígan megy (és nem ISO-ban volt, hanem CD Rip).
(#) Tomi20 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Köszönöm a tanácsod, Csütörtökön kinéztem Jófogáson egy Dell E6420 laptopot, i5, 4giga RAM, a srác 320Gigás HDD-vel árulta 40E-ért, ma meg is jött, vettem bele 240Gigás SSD-t, Win7-tel 5 órát bír az akksija, kicsit ütött kopott a gép, de munkára kell, jobb sorsa már nem lesz, de vigyázok rá, stabil, működik, teljesen csendes a ventije is, csak az nem tetszik, hogy 85 fokra engedi melegedni a procit, kb 80 foknál kapcsol be egyáltalán, addig el sem indul a venti. Biosban (Uefi) nem találtam erre utaló beállítást. Persze kitakarítottam a hűtését, újrapasztázva.
(#) Inhouse válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Használd egészséggel! Szerintem jó vétel volt, az SSD-vel elkövetted vele a legjobbat, amit még lehet. Pedig szokott lenni beállítási lehetőség a hűtéshez...
(#) Udvari Zsombor válasza eSDi hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Hát..., ezek szerint nem feltétlenül működhet a DOSBox minden régi játékkal... Amúgy vannak játékok amik csupán a CD jelenlétét ellenőrzik, annak ellenére hogy HDD-ről töltődnek... Oké, esetleg a ScummVM is megoldhatja... Én sem tudhatok mindent... (Én olyan letöltést kerestem volna ahol iso lemezkép érhető el...)
(#) Macsek71 hozzászólása Máj 9, 2019 /
 
Van egy számítógépnek látszó tárgy az asztalomon. Feltűnt, hogy a tápegysége hajszárítónak képzeli magát, forró levegőt LEHEL . Első körben szétkaptam, kiporoltam, púpos kondi vagy egyéb szemmel látható sérülés nincs. A ventilátora (12 cm-s) 12 V megkínálva szépen pörög, nem zörög-lötyög ezért összeraktam.
Bekapcsolás után mint tornádó fúj hátul, majd 20-30 perc használat után egyre melegebb- és kevesebbnek tűnő a légáram.
-Van a tápban egy hőfok-venti szabályzó ami megmakkant ?
-Halódik a légkeverő, pár 10 per után megszorul lelassul ?

Próbáljam kivezetni a ventilátor vezetékét és mérjek rá üzem közben ? Esetleg cseréljem ki egy újra, vagy mindjárt gondolkodás nélkül cseréljek tápot ?

450 W nBase ( lehet ez a neve ? ) táp, 2016/3 készült ...
Következő: »»   823 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem