Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   827 / 1121
(#) vargaf válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 24, 2019 1 /
 
Igazából még azzal sem:
Idézet:
„Rendszerkövetelmények a Windows 95 telepítéséhez:
Személyi számítógép 386DX vagy újabb processzorral (486 javasolt)
4 megabyte (MB) memória (8 MB javasolt)”
(#) kala1982a válasza vargaf hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Kb 2 hete szóltak hogy nagyon lassan indulnak az irodai gépek. Ok, msconfig, rendszerindítás, speciális beállítások. Processzorok száma fel maximumra. Maximális memóriának a közelébe sem vittem az egeret, hagytam kipipálatlanul. Fix 4 Gbyte lapozófájt állítottam még be. Következő újraindítás kb 3/4-ed óráig tartott. Nehezen el tudtam indítani az msconfigot, nézem a fenti beállítást a memória kipipálva és 256 Mbytera beállítva. Windows 10.
(#) FAZ1 válasza vargaf hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Bocsi - elírtam!
A helyes érték 3 GB!
Egy időben 4 GB volt benne /mivel belefért a slotba/, de aztán olvastam valahol, hogy a 32 bites Windows-ok CSUPÁN 3 GB-t használnak fel.
Tehát hiába van több RAMM a gépben, azt figyelembe se veszik.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2019
(#) vargaf válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Ha a perifériák memóriaigénye nem éri el az 1 GB-t akkor van értelme a 4 GB-nek. A memóriák duál módú használata is előnyt jelent, én biztosan visszatenném a memóriát a gépbe.
(#) Szasza9668 hozzászólása Máj 30, 2019 /
 
Sziasztok!

Szoftveres gondom van.
Win 10 32 bit alatt nem megy egy régi pc játék ami win 7 64 biten simán fut. Két különböző gép.

Van erre valami egyszerű megoldás vagy simán tegyek fel win 7 32 bitet a problémás gépre?

Üdv!
(#) bbb válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Vagy inkább nézd meg mit hiányol. Pl. .Net3.5? vcredist 2008-2010? Sok minden lehet, ami miatt nem megy... (Én pl. a Starcraft eredetijét is elindítottam w10x64 alatt)
(#) Szasza9668 válasza bbb hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Nem hiányol semmit. Simán kifagy a rendszer, és bezárja a játékot. C&C Generals + Zero Hour addon. Megjegyzem eredeti mind kettő. Asrock ION 3d mini pc a páciens 3GB memóriával, SSD-vel.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2019
(#) bbb válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
A process explorer nevű programot indítsd el, majd nézd végig mi történik, amikor kifagy! Látni fogod, hogy mondjuk azt mondja ez meg ez a dll hiányzik és ezért fagy ki (nem egyszerű). Esetleg kompatibilitási módban próbáld meg indítani. Könnyen lehet, hogy csak annyi kell, hogy jobbklikk -> futtatás rendszergazdaként.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2019
(#) Szasza9668 válasza bbb hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Ok. köszi!

Meglesem.

Tök jó lenne 108 cm képernyőn játszani vele.....

1 hétre elutazik a család
(#) antikzsolt hozzászólása Máj 31, 2019 /
 
Van olyan cég aki vállal lcd monitor kondenzátorok cseréjét? Sajnos a monitoromban lévő kondik jó pár púpos . és van hogy elmegy a fény.
(#) aramis hozzászólása Jún 2, 2019 /
 
Sziasztok! Tudna valaki segíteni. egy bitlocker által lezárt laptop hogyan lehet feloldani, vagy legalább leformálni vagy a locker által generált jelszót megszerezni. Win 10 van rajta.
(#) Doky586 válasza aramis hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Bitlocker a partíció titkosítása előtt felkínálja a helyreállító kód mentését MS felhőbe vagy fileba. Ezt keresd elő. Ha elfelejtetted a jelszót csak ezekkel tudod az adatokat visszakapni. Ha nem baj hogy elvesznek az adatok akkor lemezkezelőben töröld a bitlocker partíciót és hozz létre a helyén egy sima alap partíciót és használhatod az eszközt titkosítás nélkül tovább..
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2019
(#) aramis válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Köszönöm de az a baj hogy a gépen csak kék képernyő van semilyen opciót nem dolgoz fel
(#) Doky586 válasza aramis hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Akkor telepítő pendriveról bootolj, törölj minden partíciót majd reinstall..
(#) aramis válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 3, 2019 /
 
sajnos semmire nem reagál mindenre azt irja ki no bootable device. pedig érzékeli a pendrivet mert villog de az options menűt már semmi féleképpen nem adja be. At hiszem ennek az ssd nek annyi
29 gb valszinű sys hiba
(#) Lacika válasza aramis hozzászólására (») Jún 3, 2019 /
 
Húzd le a linuxmintet, és próbáld meg telepíteni. 10 perc alatt települ. Ha sikerült, akkor fogd a kedvenc Windowsodat és telepítsd a helyére.
(#) eSDi válasza aramis hozzászólására (») Jún 4, 2019 / 1
 
Hali!

Valószínűleg UEFI van már a gépen és a Legacy USB support ki van kapcsolva. Ekkor USB-ről nem igazán fog boot-olni, ha nem megfelelő a formázás. Lépj be az UEFI-be (F2, F11, DEL attól függ milyen géped van) és kapcsold be.
(#) attika hozzászólása Jún 6, 2019 /
 
Sziasztok.
Adatmentést próbáltam csinálni gépről egy külső meghajtóra, a külső meghajtó egyik pillanatról a másikra elfelejtette a betűjelét és nem látta továbbra a gép.
EaseUS Partition Master-el megnézve unlocated partition.
Van rá valami lehetőség, hogy viszont lássam a rámásolt adataimat?
(#) enree hozzászólása Jún 7, 2019 /
 
Sziasztok!
Az őrület határán vagyok, segítsetek kérlek!
Gigabyte B150M-HD3 alaplapon az istennek se tudok BIOS-t frissíteni... Letölt, pendrive formáz, kicsomagol, rámásol, újra indít, frissítés elindul, frissítés végig megy, kiírja, hogy OK, újraindít és tádááááám, a régi verziójú BIOS van a gépen!
Próbáltam oprendszer alól programmal, azzal se megy.
Valakinek valami tipp?
(#) Ragathol válasza enree hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
Üdv.

- GIGABYTE UEFI DualBIOS™ Technology

Kettő darab bios van rajta, nem lehet valahol állittani melyikről induljon?
(#) pittti válasza attika hozzászólására (») Jún 7, 2019 / 1
 
Idézet:
„...EaseUS Partition Master-el megnézve unlocated partition”

Annak pedig biztosan valami oka van (lehet hogy nem teljesen egészséges az a merevlemez!) - tehát először a hibát kellene kiküszöbölni, majd ezután adatmentő programokkal (pl. Recuva, HandyRecovery) át kell nézni a merevlemezt. Ez a hibától függően elég lassú művelet lesz, a végén kijelzi hogy miket talált. Persze az némileg szerencse dolga is, hogy a fontosabbak meglegyenek.

Vigyázz, a programok által találtak átmentése egy másik merevlemezre kell történjen!
(#) attika válasza pittti hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
Sajnos semmit nem sikerült visszaállítani, sok mindent megtalált de visszaállítva már hibás fájlként szerepelt.
A merevlemez szinte új, HD sentinel szerint is hibátlan, még a S.M.A.R.T adatoknál sincs semmi hiba.
Szerintem a Sata to Usb átalakító tréfálhatott meg valamiért.
Az elképzelhető, hogy az szórakozott velem? Vagy esetleg annak táp hibája?
Most egy másik átalakítóval újra particionáltam és formáztam és nem mutat semmi hibát.
Sajnos az adatokat buktam, amit legjobban sajnálok azok a több hónapig rajzolgatott, tervezgetett 3D terveim.
Így jártam, majd egyszer talán nekiugrok még egyszer és megrajzolgatom ha lesz időm de akkor mentek mindent felhőbe, Pendrive-ra, külső és belső HDD-re.
(#) kokozo válasza attika hozzászólására (») Jún 7, 2019 / 1
 
Szia! GETDATABACK program megmentheti még.. Bővebben: Link
(#) pittti válasza attika hozzászólására (») Jún 7, 2019 / 1
 
Mindegyik okozhatta - az adapter, a tápegysége, a csatlakozó USB kábel, - mivel ezek állandóan mozgatva vannak bárhol felléphet kontakthiba és az bőven elég, hogy ilyet okozzon. Sajnos az olcsóbb dolgok már csak ilyenek (ami pedig üzembiztos, az aranyárban van!), másoknál is volt már emiatt adatvesztés.

Mondjuk elég könnyen feladtad, én biztosan futottam volna még egy - két kört. (ugyanis az, hogy az ingyenes, vagy a warez programok nem boldogultak vele még nem jelenti azt, hogy egy hozzáértő nem tudja helyreállítani azokat az adatokat)

Bár lehet, hogy nem is voltak olyan fontosak...
(#) enree válasza Ragathol hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
Megoldódott
Kellett neki egy BIOS reset. Miután alaphelyzetbe állt, egyből frissült... A fene se érti. Azt meg főleg nem, hogy miért nem volt ez sehova leírva...
De sikerült, köszi. Amúgy nincs Magyarországon hivatalos Gigabyte szerviz. Illetve valami van, de csak a garis cuccokkal foglalkoznak és azokat is 95%-ban cserélik.
(#) attika válasza pittti hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
Fontos volt de nem pótólhatatlan, sok munkám volt benne és csak azért bosszantó.
Még megpróbálom visszanyerni a gépben levő vonóról az adatokat.
Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy amit átmásolt már külsőre azt a gépről töröltem is.
Nem kellett volna.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Jún 8, 2019 /
 
Sziasztok,

Saját tapasztalatomat szeretném megosztani külső HDD-vel kapcsolatban:
Nekem is veszett már el adatom külső HDD-ről. Kiderült, hogy a sz.gép USB kimenetén lévő 5 Volt tápellátás nem 100% amit okozhat a kábel gyengesége vagy a sz.gép táp szabályozása is.
Azóta a belső 5 Voltot megszakítva egy külső 2 A terhelhetőségű tápegységgel használom az USB-s HDD-ket, nincs is gondom többé adatvesztésre.
(#) antikzsolt válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Bár nekem nem volt sok külső hdd dolgom de amivel annak volt egy spion szála még. Tehát 2 szabad usb kellett hozzá. 1 db is elindult néha. De többnyire nem. Spion szállal használva meg nem volt gond.
(#) Doky586 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Dugd USB3-ba azok többet bírnak. Vagy Y kábel.
(#) lelkes amatőr válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
A gépem régi (AllInOne), USB3 akkor még nem volt hozzá.
Y-kábel: Nincs annyi szabad helyem, 6 csatlakozóból 5 állandó használatban van (billentyűzet, egér, video digitalizáló biztonsági kamerához, nyomtató, scanner).
Két éve használom a korábban leírt módon a hatodik aljzatot minden másra (külső HDD, mobil telefon, GPS, programozó készülékek, kártyaolvasók) gond nélkül.
Következő: »»   827 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem