Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   846 / 1121
(#) Ragathol válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
Engedd el, lépj tovább. 2019 -et írunk (még).
(#) ujfalusi hozzászólása Nov 24, 2019 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy a ruter teljesítménye okozhatja e hogy távolabb (a másik szobában) néha elmegy, szakadozik az internet. Érdemes e másikat venni?
(#) 1tom válasza ujfalusi hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Ez attól függ, hogy kábelen produkálja ezt vagy wifin. A wifi-n netezel annál lehetséges ilyen probléma pl. vasbeton épületeknél. Ha kábelen produkálja ezt, akkor lehet utp kábel hiba vagy router gond is.
(#) Kari55 hozzászólása Nov 30, 2019 /
 
Sziasztok!

A számítógépem monitora, (LCD) valami oknál fodva a színeket rosszul jeleníti meg.
Ugyanis reggel még semmi baja nem volt, és 1-2 óra múlva amikor ujra bekapcsoktam stand-by állapotból, a színek olyan neonfény szerűre változtak. Csináltam róla print-screen képet hogy itt megmutatom, ám pendrive-ra átmásolva a laptopon helyesen jelennek meg a színek.
Ezek szerint a monitor hibásodott meg, nem az alaplapi videókártía?

Hogy derítsem ki a hiba okát?

Köszönöm.
(#) Udvari Zsombor válasza Kari55 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Fotó kellene, ugyanis két random képernyőképből semmit se lehet mondani.
Általános kérdés: másik gépen próbáltad a monitort??
(#) Kari55 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Nincs másik gépem, csak egy laptop, de ahhz nem tudom csatlakoztatni.
(#) Kari55 válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Íme egy fotó:
(#) xxxyyy válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Keressél kábel hibát. Esélyes, hogy az egyik színösszetevő hiányzik. Általában a csatlakozásoknál szokott lenni KH. Ha nincsen picit szétcsúszva a 2 csatlakozó akkor megtörhetett a kábel a csati nyakánál. Utóbbi esetben általában mozgatásra visszajön a szín.
(#) Kari55 válasza xxxyyy hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Fix heelyen van minden, megsem mozdítottam semmit.
(#) Secret válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Próbálj meg mindent megmozgatni, ahogy xxxyyy írta. Attól, hogy minden fix helyen van, még lehet kontakthiba.
(#) Kari55 válasza Secret hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Megtettem, semmi javulás.
Próbáltam a laptopot és a monitort HDMI kábellel összedugni, de nem ismeri fel kijelzőként.
(#) xxxyyy válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Ellenőrizzed, hogy a laptopod VGA drivere fel van-e telepítve normálisan illetve egy újraindítást még megér.
(#) nedudgi válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
A monitoron lehet állítani színhőmérsékletet? Ha igen, próbáld változtatni.
(#) Kari55 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Ezt is próbáltam már, még halványabban olvasható a szöveg.

Többet nem tudok kezdeni vele, holnap viszem a szerelőhöz.

Köszönöm a segítő szándékaitokat.
(#) vladcepes hozzászólása Dec 3, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy Dell PP17L Laptop, a kérdésem az lenne hogy van olyan oldal ahol megtudhatnám hogy a gépet mennyire lehet bővíteni? Már mint inkább a memória bővítése érdekelne, hogy meddig lehet bővíteni,meg hogy menne e rajta valamelyik Windows 7 fölötti Windows. Válaszokat előre is köszönöm!
(#) vargaf válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
(#) belfi2 hozzászólása Dec 4, 2019 /
 
Sziasztok!
Nem régen szertettem egy ASUS p8q77m típusú alaplapra. Valamivel modernebb mint ami nekem eddig volt, ami egy Gigabyte GA ep43ds3l. Az azusban Egy I5 3470 proci, 4GB DDR3 1600Mhz ram, valamint egy SATA3 WD-1T HDD (6 hónapos)van , valamint egy gyengébb GF9400GT videokártya.A Gigában egy E8400 Proci, DDR2 800Mhz RAM egy SATA2 valamilyen 250GB HDD, és egy GF8400 GS videókártya. Mind a kettő WIN10 x64 1909 rendszer van kb ugyan azokkal a programokkal. A különbség az hogy az AZUS-t UEFIben telepítettem, gondolván a gyorsabb indulásra.De nem ! A giga kb 5* gyorsabban betölt 0-ról a használható állapotig mint az ASUS.A rendszergyorsításról fellelhető irodalmat már amit megtaláltam , átolvastam, beállítottam.Tehát a nem feltétlenül a winnel induló programokat letiltottam , kigyomláltam , mégis lassú. A BIOS.ban a FAST BOOT bekapcsolva , CSM mod UEFI , bár vannak opciók amit csak legacyben enged , pl a PCI foglalatokat mert a videokártya nem UEFI illesztőprogramos.De ettől még véleményem szerint nem lehetne 5* lassabb az indulás. Érdekes módon MBR Legacy módban sem volt gyorsabb.Ha secur bootot át állítom el sem indul.Van valami ötletetek hogy mit kellene vele csinálni? (SSD-re most nem futja)
(#) Ge Lee válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Szinte biztos hogy oprendszer probléma, nekem van két asztali gépem amiken régen win7 volt most meg win10 van, és sokkal gyorsabban indult mindkettő a win7-tel.
Nekem az tetszik nagyon ebben az eszement hardver meg szoftver fejlesztősdiben, hogy minél előrébb járunk az időben annál rosszabb lesz az egész. A laptommal ott tartok hogy a 2 magos procijával meg a 4GB ramjával lassan nem lehet böngészni! Szó szerint! A régi xp-s sokkal gyengébb hardverű laptoppal meg igen. Miért? Hát mert azon már a böngésző sem tud frissülni, nem támogatja...
Talán 2 éves lehet a laptopom, egész jól használható volt idén tavaszig. Aztán jött egy frissítés a chrome-ra, na azóta fehérség, feketeség, "homokóra", várakozás, összeomlás és egyebek...
Nyitnék új lapot, lassan töltődik, mondom bezárom inkább, megnyitom majd később. Ahogy bezárnám fekete lesz az egész képernyő, és semmit nem csinál csak várakozik, majd kiírja egy idő után hogy nem válaszol, mit csináljon vele...
Amikor kezdődött ez a netes akármi, sokkal gyengébb hardverrel, meg sokkal régebbi oprendszerrel csak egy kattintás volt minden, és nyíltak az ablakok. Most meg.... vicc az egész.
(#) belfi2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Igazad lehet. Sőt! Az egyik ismerősömnek is 2 éves laposa van az is ASUS igaz 2magos de lassú , pedig WIN10 támogatása is van .Azért tényleg elképesztő hogy minél modernebbek akarunk lenni annál rosszabbak a megoldások , sok esetben végzetesek, gondolok itt a WIN10 frissítéseire . A gép mikor felállt akkor már kiválóan dolgozik, pl egy 250 klippet tartalmazó mappát WEBM-ről AVI-ba kb 2 óra alatt megcsinálta a másik 10db-ot csinált ennyi idő alatt.(Igaz fullon ment a gép de még csak nem is melegedett) Szóval nekem csak az indulással van a bajom. A kis képnél a pontok 1,5szer mennek körbe, ennél meg 5-6 szor.Ezt nem tudom mitől van.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) vladcepes válasza vargaf hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Köszönöm! ,végignéztem de nem bírtam eligazodni,vagyis nem találtam benne leírást hogy meddig lehet bővíteni.
(#) belfi2 válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Hátha ez segít.Bővebben: Link
(#) vargaf válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Mivel a típuson kívül semmit sem írtál a gép jelenlegi hardverjéről, nem tudjuk, hogy van-e további bővítési lehetőség.
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
User manual.
Core 2 Duo processzor, 2GB, vagy 4GB RAM a maximum. (152.oldal)
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) bbb hozzászólása Dec 5, 2019 /
 
Sziasztok!

A .cets kiterjesztés melyik cryptovírusra utal? Gugli most nem volt a barátom és nem sikerült megtalálni. Szerencsére egyelőre még csak telefon beszélgetésen keresztül találkoztam vele, de még hozzám kerülhet a merevlemez, ami így lett lekódolva...
Tudom, hogy a crypto visszafejtésére sok remény nincs, de hátha ez még egy régi, aminek a kulcsát már megtalálták és nem is véletlen generál, hanem ugyan azt használja.

Minden esetre azokat, akik ezt a fajtát elterjesztették, megírták, s időnként új elkészítését megrendelik, simán kibelezném. Hol vagyunk már a képernyőn lepotyogó karakterek miatti bosszankodástól...
(#) pittti válasza bbb hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Valamit elírtál, ilyen kiterjesztés nincsen. Sokkal többre mennék azzal a képpel, vagy szöveges üzenettel amit minden lekódolt mappában otthagy a drágaság...
(#) bbb válasza pittti hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Mint írtam, telefonon mondták ezt a kiterjesztést nekem, lebetűzte kétszer is. Ha hozzám kerül az érintett merevlemez, akkor én is okosabb leszek livelemezről hdd nélküli gépet bootolva és ezt rákötve
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Köszönöm! Azt mi alapján tudom még meg hogy ez most 2Gb-ig engedi vagy 4Gb RAM ig.?

Ezen gondolom nem is fog futni a Windows 10
(#) Gabó válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Leírásban:
Idézet:
„Maximum memory
GM 965 supports 4 GB
GL 960 supports 2 GB”

Melyik van benne?
Idézet:
„System chipset Mobile Intel Express (GM 965 or GL 960)”

Leírásba minden benne van, onnan idéztem
(#) vladcepes válasza Gabó hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Köszi! Akkor ezt megkukkolom hogy melyik van benne.
(#) Petyaa válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Miért használsz Chrome-t? Millió jobb böngésző van még mellette. A 4giga RAM-ból megeszi az oprendszer a felét, a többit meg a Chrome...
Win10-nek hogy használható legyen min 8giga ram kell, de inkább 16.
Céges Asus I5, Win10, 4giga RAM-mellett egy egyszerű 1megás kép megnyitása úgy 10-20 másodpercbe telt.

Persze, régebben úgy 2007-ben 56kbit/s nettel lehetett streamingelni winmedia rádiót is, sőt messengeren webkamerára is elég volt hanggal együtt, igaz szaggatott de ment. De akkoriban nem voltak 8K-s videók, és mindenféle flashelt honlapok. A tech cégek csak a fogyasztók után mennek, akik minél szebbet jobbat akarnak.
Következő: »»   846 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem