Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   862 / 1117
(#) Tomi20 válasza xitibi hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Sziasztok

Köszönöm a hozzászólásokat, megmértem, youtube 1kHz teszt, sztereó, de alacsony kimeneti jelszint, 0,3V Pp szkóppal mérve, VLC kimegy 1V Pp-re, torzítás nélkül. Cserélgettem a drivereket azóta, minden csak rosszabb lett, már a sub +15dB erősítésére se lett hangosabb a mélynyomó az újabb driverrel. 98%-ban Youtube videókat nézünk, ehhez keresek valami kiegészítő plugint, mert VLC-vel rendesen működik, nem hardveres a problémám.
(#) Inhouse válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Elég sok eldugott helyen lehet állítani a hangerőt (meg sok ezzel kapcsolatos dolgot) a Windows-on belül, valahol lehet, hogy mégis le van tekerve.
A VLC-t, meg a GOM playert is 100% fölé lehet tolni azért hangosabbak. De neked alapból alacsony a jel, azért nem torzít. Ha jó lenne a szint, akkor már 125%-nál is bántaná a füled.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Feb 27, 2020 /
 
Nekem is hang problémám lenne. Régebbi HP gép, Windows XP rendszer. "The device is working properly.", viszont ennek ellenére egyik kimeneten sincs hang. Korábban persze működött. Fontos lenne a hang megléte, ugyanis az az egyetlen gépem amivel digitalizálni tudnék régi kazettákat... Szerintetek?
(#) Inhouse válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Lehet, hogy van egy alaplapi hangkártyád, meg egy külön és nem jóba dugtad. Vagy nem jó amivel nézted. Vagy némítva van. Ennyi infóból ennyit lehet kihozni...
(#) Udvari Zsombor válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Nincs némítva. Csak egyetlen alaplapi hangkártya van. Próbáltam az előlapi kimenetről is, de onnan se szól. Ráadásul ha semmi sincs bedugva, akkor a számítógép házában lévő vézna hangszórónak kellene szólnia, de még az sem.
(#) Epu2 hozzászólása Feb 28, 2020 /
 
Üdv! Egy kis frissítőnek. Win 10-et kezdtem használni, de sok a problémás dolog. Ami most szívat: Outlook 2007-et használva, onnan nem tudom a linket kezdeményezni. Biztonsági beállításokra hivatkozik. Mit-hol állítsak?
(#) xxxyyy válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Ezzel a szoftver párosítással jó eséllyel egyedül vagy a fórumon (és Magyarországon is). Legalább az SP3 és - ha még működik - a frissítések fent vannak?
Van valami különösebb oka, hogy ehhez ragaszkodsz (ezzel szivatod magad?)
(#) Epu2 válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Leginkább ez van. Full frissítéssel. A Windows nem engedi az indítást. Annak kellene a beállítása. az érvényben lévő beállításokra utal. Abból meg van, ha kell, ha nem.
(#) Doky586 válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 28, 2020 / 1
 
A 97-et jobban kedveltem.
(#) Epu2 válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
De hát ez nem OP rendszer. Egyébként mnekem is ez volt A 2007 előtt.
(#) bbb válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Ezzel a párosítással egyáltalán nincs egyedül. Elárulom, hogy hivatali szinten se vették meg az újabb office csomagot, míg windows-ból már 10 az előírt...
(#) bbb válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 29, 2020 / 1
 
Nem vagy egyedül a problémáddal: microsoft answers
Mondjuk nekem működik
(#) xxxyyy válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Miután nem támogatott és tesztelt az Office 2007 Win10 alatt számíthatsz rá, hogy ha még valami tákolással normális működésre is bírod, a következő nagy frissítés után vagy újra nem fog működni, vagy előjön másik probléma.

Kompatibilis Office verziók

Privátba küldök neked egy megoldási javaslatot.
(#) Doky586 válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Rengeteg jobb és ingyenes levelezőprogi van, nem kell hozzá ragaszkodnod..
(#) Skori válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 29, 2020 / 1
 
Akkor az általam használt Office2000 se menne win10 alatt ?! Még jó, hogy meghagytam a win7-et.
(#) vladcepes hozzászólása Feb 29, 2020 /
 
Sziasztok! Kaptam egy Amilo Pro V2030-as Laptopot. Nincs benne HDD, be Boot-ol,lehetne is telepíteni cd-ről mert próbáltam. Raktam bele egy 1Tb-os Vincsesztert de nem látja. A CD- Windows telepítésig eljut és ott kiírja hogy nem található merevlemez. Szerintetek? Válaszokat előre is köszönöm!
(#) KTobi válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Csak tip. SATA-s HDDt használsz és a Windows ?XP? telepítője nem ismeri. BIOS látja-e? Ha látja, akkor driver gond, ha nem, akkor csatlakozó probléma. Nekem az alaplapon kontaktos a SATA csatlakozó, ha megmozdul nem bootol, mozgatás után megint jó. Ki kellene szedni az alaplapot és átforrasztani a csatlakozót, még nem idegesített fel eléggé, hogy meg is csináljam.
(#) vladcepes válasza KTobi hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Köszi!
Nem látta a BIOS. Arra gondoltam hogy esetleg egy Virtuális Windows 7 cd-t tennék neki be és arról használni,csak előtte kellene találnom egy magyar Windows 7 virtuálist. Vagy azt nekem kell megcsinálni valamilyen programmal az eredeti Windows 7 ből? Ha igen milyen programmal?
(#) xxxyyy válasza Skori hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Nem teszteltem azt se. Szerencsére vagy 10 éve nem volt már vele dolgom. (a 2000-es Office óta legalább 6. generációnál tartunk) Nem igazán értem, hogy mi értelme van ilyet használni. Példaként említeném, hogy az Outlook 2007-el is voltak már IMAP gondjaim bizonyos szolgáltatóknál. Frissítetlen Office 2007 előtti verziókkal meg sem lehet nyitni alapesetben újabb Office dokumentumokat.
(#) Skori válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 29, 2020 / 1
 
Azért nem frissítettem, mert az újabb word, excel semmi olyan újdonságot nem tud, amire nekem szükségem lenne, vagy fogalmazhatok úgy is, hogy ez is tud mindent amire kell. Sebességre pedig villámgyors egy mai PC-n, nem kell megvárni míg betöltődik, mert hamarabb megjelenik mint ahogy el tudom engedni az egér gombját. Ja és meg lehet nyitni vele mindent (és menteni is lehet) - ugyanis az M$ kiadott egy kompatibilitási csomagot a docx és xlsx formátum miatt, ezt kell csak feltenni. Ez egy viszonylag kicsi programocska, ami a windows-al együtt rendszeresen frissült - valószínűleg a mai napig ingyenesen letölthető a M$-tól.

Outlook-ot nem használok itthon, vannak sokkal jobb, gyorsabb, és ingyenes levelezőprogramok. Jelenleg hordozható thunderbird-ot használok. Ez baromi ügyes dolog, mert könnyű menteni és visszaállítani a levelezést, és magammal is vihetem pl. egy hordozható SSD-n, annak ellenére, hogy kb. 10GB-nyi levél van a mappáiban. Outlookkal szívtam már párszor amikor mentésből kellett visszaállítani, az újabb verzióknál a registry-ben is kell mókolni, ha a levelezési mappák mellett a beállításokat is menteni, ill. visszaállítani akarod (jelszavak, levelezési szabályok, mappabeállítások, stb...). Hordozható levelezőprogram egyszerű másolással menthető mindenestül.
Annak idején a főnök PC-jében elhalálozott a vinyó, volt mentés mindenről, az outlookról is, na de a visszaállítás minden volt, csak éppen könnyűnek és gördülékenynek nem mondható dolog.
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2020
(#) Epu2 válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Végig próbáltam párat. Vagy kezelhetetlen, vagy nem kezel több fiókot, vagy túl bonyolított. Az Outlook-hoz képest. Ennyi erővel a WEB-en is használhatnám. Legfeljebb sok idő megy rá.
(#) zsa hozzászólása Márc 1, 2020 /
 
Adott problémám abit vh6t alaplapal gyült meg. Sata vezérlő nincs benne, igy tettem bele egy pci via sata kártyát . Na most tudom xp esetén driver stb, ez nem volt gond . Xp telepítő szépen felismeri a hdd-t, felmásolja telepitő file-okat. Aztán boot után nem hdd röl bootol ha nem ismét cd-röl.
Szóval az alaplap vagy is bios állítás lenne a hiba. Természetesen bios nem látja a hdd-t, de mit állítsak hogy a pci-os kártyáról indúljon?

Boot menü: cd,hdd,csi, lan, zip
Ezt is állítottam ebben a boot sorrendben : cd,hdd1,csi
Tanács esetleg?
(#) Epu2 válasza zsa hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Üdv! Itt lehet a gond. A CD-t és a HDD-t cseréld fel. A CD-t és a CSI-t ki is veheted, mint forrást.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2020
(#) zsa válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
⁷Ezt nem vágom most. Boot menüben hdd0,hdd1,hdd2,hdd3 most a sorrend, de igy sem jó . Disk failure a hiba. Boot other device engedélyezve.
Nem a boot sorrend a hiba mivel az csak az alaplapi ide re vonatkozik.
(#) Doky586 válasza zsa hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Inkább vettél volna egy SATA-PATA adaptert, azzal menne. Bővebben: Link
Pci kártyáról nem fogsz tudni bootolni.
(#) zsa válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Igen az már uton van 1 hete, de addig is a rendszert fell szerettem volna rakni rá. Igy akkor ne is próbálkozzam ezzel a pci karival.
(#) pittti válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
„...Pci kártyáról nem fogsz tudni bootolni”

Amennyiben van az opciók között „SCSI boot”, akkor igen. (nálam is így működik)
(#) pittti válasza zsa hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
„...Boot menü: cd,hdd,csi, lan, zip”

Az a csi az SCSI lesz - azt tedd legelőre és menni fog!
(#) Doky586 válasza zsa hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Majd egy Hwinfo32-t mutathatnál róla,kíváncsi vagyok.. (kép)
(#) pittti válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 1, 2020 / 1
 
Gondolom, nekem szólt a kérdés...
Következő: »»   862 / 1117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem