Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   917 / 1121
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Kilőtted a backlight biztit valószínűleg, mert nem húztad le a töltőt ÉS az akkut is a cserekor. AZ alapon meg kell keresni az lcd kábel közelében, a csati egyik végén 3 pin szokott lenni, 3A bizti vagy 0 ohm megy oda, nehogy áthidald.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Ha szétszedem lefotózom, be karikázod melyik lehet? Egyébként le volt húzva róla,nem volt benne aksi se.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Hát ha nem volt, akkor lehet más is, de szedd le hozzá a rajzot és lcd csatlakozón mérd meg a backlight feszültséget, töltővel 20V kell legyen kijelző nélkül is kikapcsolva is.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Egyenlőre ki próbáltam a régi csíkos monitorral. Azzal jó.Akkor a monitor inverterénél lehet itt valami?

1.jpg
    
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Hát ha a másikkal jó, akkor nyilván ezzel a kijelzővel van valami. Mérd meg a biztosítékokat rajta, van egy pár, de a csatlakozó melletti kettő lehet a tápfesz. Egyik az 20V/ töltő feszültsége lesz, a másik 3V vagy 5V. De ha töltesz le lcd adatlapot, az pontosan megmondja hol mérj. Backlight on jelet is ellenőrizheted adatlap alapján, illetve a háttérvilágítás tápja fele is rámérhetsz.
De ez alapján ha nem más a kiosztása az lcdnek (nem valószínű), akkor a gép kizárató, mint hibaok.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Köszi! Itt a 12-14 oldalon amit látok kapcsolási rajzot.
(#) BEMcorp hozzászólása Márc 9, 2021 /
 
Sziasztok!
Találkoztatok-e már olyan problémával, hogy M.2 -es ssd menet közben le- és vissza csatlakozik?
Úgy értem, hogy a windows és a programok rendben futnak, de random leválasztás hang, majd rögtön csatlakozás hang.
Először nem is gyanakodtam az M.2-es ssd-re, de feltűnt, hogy pont ekkor mindig eltűnik az m.2 -es ssd-k hőmérséklete az Aida osd paneljéről, majd vissza.
Azóta csinálja, hogy beraktam a második m.2-t is. (a kisebb 'régebbin' van a rendszer).
BIOS frissítést néztem, a legújabb verzió van.
Bármi ötlet?
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Majd otthon méricskélek. Ha az N-el nevezett biztosíték, amit látok a csatlakozó jobb és bal oldalán a nyákon esetleg kiment, azt milyen smd biztosítékként keressem?
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Kb lényegtelen, 2-3A vagy 0 ohm is elmegy, csak ne hidald át. De csak úgy nem szokott kimenni.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Rendben ,megírom mit sikerült méregetni. Köszi!
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Az N5010 már LED háttérvilágítással rendelkezik. LCD csere előtt ellenőrizted az új kijelzőt, hogy egyezik a csatlakozójának a lábkiosztása, vagy nem cseréltél kábelt? Világított valaha is ezzel a másik kijelzővel, vagy a csere óta sosem? Ha régebben világított, akkor az alaplapon, az LVDS csatlakozó mellett, az U4901 pozíción lévő, G5285T11U-GP N-MOSFET 4-5 lábain megvan a 3.3 volt? Ha megvan, és a 3-4 lábait rövidre zárod, megjön a világítás?
(#) img válasza img hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Megint benéztem, hogy oldalváltás után folytatódott a történet.
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Márc 10, 2021 / 1
 
Igen ellenőriztem a lábkiosztást,megnéztem mindkét LCD hátúján lévő paraméterek egyeztek.A gépben maradt a kábel csak az LCD-t dugtam rá.Ment is vele kb 5 hónapot. Gondolom hogy az LCD háttér világítása mehetett ki (először majd kezdem azzal a két biztosítékkal) mert ahogy visszadugtam rá a régi eredeti (van benne egy csík a képernyőben) LCD-t most megint megy csak ugye csíkos. Hát röviden ennyi.
(#) suhi62 hozzászólása Márc 10, 2021 /
 
Segítséget szeretnék kérni.Egy 180GB os SSD 0%-os,és állandóan kiírja hogy meghibásodás várható.HD sentinellel írás,olvasási tesztet végeztem,hibát nem érzékel.Mit lehet vele kezdeni,hogy a hiba megszűnjön?
(#) sany hozzászólása Márc 10, 2021 /
 
Garancia? Visszaküldés?
(#) antiktelefon válasza suhi62 hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Meg kell nézni, milyen tulajdonság alapján mondja. Ha írásmennyiség vagy óra alapján, akkor garancia sincs.
(#) Pethical válasza suhi62 hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Nincs hiba, még. Ez az üzenet azt jelenti, hogy a saját adatai alapján előreláthatólag meg fog hibásodni. Ennek lehet számos oka, élettartam vége, olyan hibák olvasás/írás közben amiket még tud korrigálni, stb.
(#) suhi62 hozzászólása Márc 10, 2021 /
 
Működési idő :74 nap,17 óra
Becsült hátralévő élettartam : 14 nap
Összes írt adatmennyiség : 76,72 GB
(#) Pethical válasza suhi62 hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Ez nekem nem tűnik agyonhasználtnak.
(#) suhi62 hozzászólása Márc 10, 2021 /
 
Ezért nem értem a 0%-t,és a hibát.
(#) Epu2 válasza suhi62 hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
A 0% valami téves adat lehet ezért várható a meghibásodás. 100% a makula nélküli SSD.
(#) antiktelefon válasza suhi62 hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
SMART adatokat nézd meg, hátha kiemelkedik valami közüle. Decimálisra rakd hdsben, úgy jobban észre veszed, de a százalék mellé szokott magyarázat is lenni, hogy mi alapján számolta.
(#) Doky586 válasza suhi62 hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Ugye nem egy 10 éves HDS progival nézed a friss ssd-t..?
(#) img válasza suhi62 hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Milyen SSD ez egészen pontosan és milyen oprendszer alatt, milyen alaplapi vezérlőről megy?
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2021
(#) antikzsolt hozzászólása Márc 11, 2021 /
 
Üdv.

A képen látható kondíció esés miért lehet? Felénk elég gyakori az áramszünet(új tápegység postán van aktív pfc a jelenlegi és nem szereti a szünetmentest) és talán azért esett lett? Vagy esetleg az 51 fokos(nem tudom hogy jött össze az neki. Sosem volt 28 foknál melegebb szoba.)
Az trimm funkciót úgy emlékszem hogy bekapcsoltam. A HDS úgy tűnik nem regisztráltként. kikapcsolva jelzi. Bár jó lenne ellenőrizni valahogy.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Azért csak 80% a teljesítmény mert nem megy a Trim.
Milyen gép? Milyen os? Eszközkezelőben a win beépített 2006-os Szabványos drivere vezérelje az ssd-t, ha telepítettél chipset drivert ez elállítódhatott, kapcsold vissza a szabványosra.
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
win7 op rendszer ultimate Asztali gép.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Az SSD-nek nem tesz jót ha hosszú ideig nem megy a Trim. Olyan mintha mindig 100% ra tele lenne írva filelokkal. Cseréld a drivert.
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Nemrég cseréltem. Érezhetően javult a teljesítmény szinte azonnal. Eddig nyögvenyelősen ment a dolog. Már csak a kondició zavar, 9,42T adat volt rajta és lement 86%. Kicsit fura. Hibát nem jelez. Véletlen elérési idő jó. Egyetlen hibára gyanakszom hogy valamikor túlforrt. Csak tudnám mikor és hogy.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Most jut eszembe. win7 még nem optimalizálja az ssd-t ezért trim sikeres bekapcsolása után egyszer futtasd le ezt parancssorban: <Link> A második menet elején meg kell szakítani..!

A kondícióval ne foglalkozz, ez nem úgy működik mint HDD-k esetén. Még 10% os ssd is hibátlan (nem úgy mint hdd-k esetén). Csak azt jelzi hogy ha eléred a 0% -ot akkor már elérted a gyárilag tervezett írásmennyiséget. Te ezt csak évtizedek múlva fogod elérni ezzel a tempóval..
Következő: »»   917 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem