Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   930 / 1121
(#) adapter hozzászólása Júl 5, 2021 /
 
Sziasztok,
Úgy alakult, hogy kellene telepítenem valamilyen virtual XP-t, Win10-re...
Ti mit ajánlotok erre a célra, melyik vált be?
Előre is köszi!
(#) bbb válasza adapter hozzászólására (») Júl 5, 2021 / 2
 
Attól függ mire kell...

A legegyszerűbb talán az Oracle VirtualBox. De a Microsoft Hyper-V se túl bonyolult, viszont ahhoz win10 pro kell, home változaton nem fog menni.
(#) adapter válasza bbb hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Pro van a gépen, amúgy azért kell, mert lehalt a régi lapos, új kellett, és van (többek között) egy hidraulika meghajtás paraméterező program ami még XP-re íródott és azon környezetben fut rendesen, most (valószínűleg) a 64 bit miatt fagy rendesen, vagy program terminated ....
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Jogos, az valahogy kimaradt, hogy DRAM. Érdekes téma, meg fogom kérdezni a nálam szakértőbb ismerőseimet, mert én nem vettem észre élettartam csökkenést a hűtött SSD-imen (csak a sajátjaimról beszélek, mert azoknak az előéletét ismerem): a megjelenésük óta megvannak a 950 Pro-k és már bőven túl vannak a TBW limitjük felén.

Köszönöm, látok SSD-t bőven így is: velük is álmodni azért nem szeretnék.
(#) bbb válasza adapter hozzászólására (») Júl 5, 2021 / 1
 
Kell beszélgetnie a programnak külső eszközökkel? Pl. USB, soros port?
Igazából majdnem mindegy melyiket próbálod ki a kettő közül, ha nem kell a külvilághoz szólnia, akkor mindkettő remek. Persze a VMWare is ott van még, mint lehetőség, de az csak magáncélra ingyenes, a "hidraulika meghajtás paraméterező program" viszont arra hajaz, hogy nem magadnak hobbicélra, hanem pénzkereseti lehetőségként használnád.
Emiatt mondanám az oracle virtualboxot és a microsoft hyperv-t, mint lehetőséget.
(#) adapter válasza bbb hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Igen kell, USB-soros adapteren keresztül egy program tölti fel az adatokat illetve (ami nekem a fő jelen esetben) diagnosztikát is azon keresztül tudunk végezni, néhány öreg masinánál borzasztó fontos lenne....
Köszi, megnézem mindkettőt hátha jó lesz...
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2021
(#) bbb válasza adapter hozzászólására (») Júl 5, 2021 / 1
 
Arra figyelj oda, hogy az Oracle VirtualBox, ha egyszer elkapja az USB-d, akkor nehéz belőle kikecmeregni. Érdemes az USB szűrőknél pontos eszközt megadni neki, különben mindent ragadhat, s olyankor pl. egy pendrive bedugásakor elfogja az egered és billentyűzeted is, de használni meg nem mindig akarja. Ilyenkor én hálózaton keresztül átvettem és úgy kilőttem, az működött
A hyper-V esetében meg nem teljesen egyértelmű a hogyanja, de beállítható, hogy használja Bővebben: Link.
(#) Doky586 válasza adapter hozzászólására (») Júl 5, 2021 / 1
 
Egyszerű mint az 1x1..
(#) Régi motoros hozzászólása Júl 5, 2021 /
 
Helóka!

Volna egy inkább érdekes, mint nehézkes kérdésem. Gondoltam felteszem, hátha előrébb jutok.
Van egy "1000" éves gépem Asrock A770DE+ lappal, AMD PhenomII X4 940 CPU -val, és 8GB DDRII 800MHz -es RAM -al. Igazából rendesen működik, és nekem elég is. A baj ott kezdődött, hogy vettem egy ADATA SX6000 M.2 SSD -t, meg egy PCIe M.2 átalakítót (a képen látható ha valaki nem látott még).

Szóval megy is meg nem is. Ugyebár a BIOS nem ismeri fel, és rendszert indítani róla nem lehet.
A Win 7 64 az már felismeri, és kezeli is, de így csak háttértárként működik, ami nem túl szerencsés.
Szóval most az van, hogy a rendszer egy normál SATA SSD -ről megy, és *** BOSSZANT, hogy nem tudok rendszert indítani az M.2 -es SSD -ről.

Nem igazán akarok alaplapot, procit, és RAM -ot cserélni, mert jó ez nekem...

A nagy kérdés az volna, ismer valaki olyan alaplapot, ami AM2+ foglalatos procit és DDRII -es RAM -ot fogad, és van rajta M.2 csatlakozó is, amiről tud rendszert indítani?

Az USB -s előtöltős dolgokat csak fél megoldásnak érzem. Nem is próbáltam. A BIOS -t próbáltam már meghekkelni (bele akartam integrálni az NVMe drivert), de az nem jött össze.

Ha megúsznám csak egy alaplap cserével, sokkal boldogabb volnék. Tudom nehéz ügy, de hátha...

Már csak azért is, mert néha gondol egyet, és kifagy, aztán restart után eltűnik az M.2 SSD.
Meg kell mozgatni, hogy újra előkerüljön, szóval szeret bújócskázni is a lelkem.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Így van, egyszerű. Az említett USB elkapós probléma is csak két-három gépen jött elő nekem, ezért mondtam, hogy készüljön fel rá.

Viszont az USB-soros átalakítónál jobb az, ha nem az XP kezeli driverszinten, hanem a hostra van feltelepítve és a soros port van átadva a vendéggépnek, mert olyankor a vendég már nem USB-soros átalakítóként kezeli, hanem rendes sorosportnak látja és tapasztalatom alapján stabilabb a működése.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Szerintem nem valószínű, hogy találsz olyan lapot, mert azoknak a tervezésekor még nem léteztek az NVMe SSD-k, így a támogatásukra sem tudták felkészíteni őket.

A magánvéleményem, hogy ha bújócskázik, akkor annak (előbb vagy utóbb) adatvesztés lesz a vége.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2021
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Ezért részesíteném előnyben én is inkább a lapcserét, de sajna akkor kell a RAM -ot, és a CPU -t is,
ha nincs olyan amit keresnék. Csak úgy nem úszom meg akkor vagy 60EFt alatt attól tartok.
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
60 ezerből többször erősebb gépet tudsz építeni...
Akár egy 4590+ valami olcsóbb lap már meg is van használtan 20-24e körül,tetszőleges mennyiségű DDR3 ramaml párosítva.
60-ért pár napja 6700k-s félkonfigot láttam.
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Biztos akad valaki akivel 1 az 1 ben el tudod egy sata3 ssd-re cserélni, egy fillér ráfizetés nélkül és mindketten jól jártok..
(#) Epu2 válasza bbb hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Komplett, erősebb és a SATA-t jól kezelő gépet is kapsz 40-párezerért.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2021
(#) Epu2 hozzászólása Júl 5, 2021 /
 
Ha már érdekes kérdést vetettek fel. Nem is van érdekes kérdésem. Adott a Metro exodus játék. Nem teljesen legális. Többször telepítettem és oda vissza végig játszottam, gond nélkül.
Egyszer csak nem tudtam telepíteni, reklamált ezért-azért. Változás csak amit a M$ követett el a frissítéseivel.
Megvettem az eredetit. A helyzet ugyan az. Mennyi esélyem van, hogy még működhet. Tehetek érte valamit?
HP ElitDesk G2 mini
Processzor Intel(R) Core(TM) i5-6500T CPU @ 2.50GHz 2.50 GHz
Memória mérete 8,00 GB (7,41 GB használható)
Rendszer típusa 64 bites operációs rendszer, x64-alapú processzor
(#) Gabó válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
És még is mikért reklamált? Mert csomó dolog miatt tudnak reklamálni.
(#) bbb válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Szerintem ez a hozzászólásod félrement, s nem nekem szántad...
(#) Régi motoros hozzászólása Júl 5, 2021 /
 
Antiktelefon, mivel ez a gépem napi használatban van, nem lehet olyan, hogy fél év mulva elkezdjek megint *** SZÓRAKOZNI vele, hogy megint miért fagyogat. Tehát ennek MENNI KELL minden nap, éppen ezért használt cuccból nem akarom összekukázni. Ha cserélni kell, akkor rátudok, (na és akkor most nyugodtan burzsujozhattok) de ebbe csak új alkatrész megy. Igazából nem vagyok egy olyan fajta, hogy amint megjelenik valami új, cseréli ha kell, ha nem. Éppen ezért előbb körbejárom a témát, és megpróbálok használható megoldást találni, lehetőleg alkatrész csere nélkül.

A "műhely" gépemben már van több használt alkatrész is, lehet kiröhögtök, de csak egy PIII 1GHz, és XP megy rajta, mert a tesztszoftver ezen is tökéletesen működik. A cerka proci meghótt benne, azért az már volt cserélve, anno 128Mb RAM -al vetem (húsz éve) tettem bele 1Gb -ot. Kapott a HDD mellé egy 16Gb SSD -t is. ASUS alaplapja még az eredeti, szintén 20 éves. Ha bemérnék rajta az XP sebességét, gyorshajtásért a gatyám is ráfizetném a büntire.
Na az mondjuk igaz, hogy netezni már ez is kevés, de ez nem is azért van.


Doky586 éppen azért vettem az M.2 -est, mert az gyorsabb. Gondoltam bepróbálom összemahinálni a mostani konfiggal, hátha sikerül. A youtubon van róla több videó is. Sajna nekem nem jött össze. Gyanitom azért, mert ennek még csak sima karakteres a BIOS, amivel meghekkelték, az meg már AMI optio BIOS. Ebbe a régi BIOS -ba úgy néz ki, hogy nem lehet beintegrálni az NVMe drivert.
Szóval az SSD -t csak ezért inkább nem cserélném el...

Ha mégis muszáj, meg kell vennem az új boardot, CPU -t RAM -ot. De most egyelőre el vagyok veszve, nem tudom mit kellene válasszak. Körbe kell szimatolni. Már így az első körben rögtön agyf@szt is kaptam, hogy mostanában úgy látom luxus már a 2db PS2 csatlakozó. Pedig a billentyűm és az egerem is olyan még. Sőt, egy LG CD íróm is van, ami csak PATA, persze ez is felejtős már. Tegyek rá PATA>SATA konvertert, ha használni akarom. A másik ami feltűnt, hogy az olcsóbb lapokon épp az M.2 csatit spórolták le, vagy mATX méretű.

Én még ott tartottam, hogy a RAM DDR3, most meg látom, hogy van már DDR4 is.
Akkor már nem sok értelmét látom, a DDR3 konfignak.

Szóval egy szónak is száz a vége (vagy hogy is van ), ha van köztetek aki mostanában belemászott már a témába, és tud ajánlani AMD procit boardot ramot mit érdemes nézni, megköszönném, ha megosztaná.

AMD CPU, DDR4 RAM és hozzá lap amin van M.2 csati, valamit PCIe slot a VGA -nak (remélem az még nem ment ki a divatból). A két PS2 csati már csak hab lenne a tortán. Az árat olyan 60EFt köré lőném be.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Kinek hogy tetszik...

vb4.jpg
    
(#) Epu2 válasza bbb hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
A címzésből kitűnhet.
(#) Epu2 válasza Gabó hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Ezt adta, de nekem magas, mint bacilusnak a zongorapedál.
(#) Gabó válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 5, 2021 / 1
 
Itt írnak róla: Bővebben: Link

De itt a metrora keresve írnak róla: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2021
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Lehet, hogy javítottak már a VB USB kezelésén, de igen, kinek, hogy tetszik. A tapasztalat mondatja velem, hogy jobban jár, ha nem az XP kezeli az USB-soros átalakítót, hanem csak soros portot kap. Csak egyetlen érv mellette, hogy így kb. mindegy melyiket választja, a vendég már tényleg csak soros portot lát, s később se kell XP-s illesztőprogramra vadászni, ha a kábelt cserélni kell.
S igen, én valóban többszer beleszaladtam különböző VB verziókkal abba, hogy lazán lehalasztotta a gazdagép USB perifériáit amikor rányomtam, hogy na ezt a pendrájvot még kapd el. A vendég megkapta, csak mellé még elragadta az egeret és a billentyűzetet is, amit a vendégben belül se engedett használni. Ezt nem is egy gépen csinálta, amd athlon 64 x2, i3 és i5 procival is win7 és win10 oprendszeren is. Azóta lehet, hogy kijavították ezt az általam többször jelzett hibát, nem kísérletezgettem vele mostanában, egyszerűen tudomásul vettem, hogy miután beindítom valamelyik vendéget, nem dugdosok bele USB eszközt.

Azt csak halkan jegyzem meg, hogy hajlandó voltam leásni ennek a környezetnek a mélyebb bugyraiba is, s a rejtett beállításokat is túrtam eleget (pl. párhuzamos port átvitel), szóval nem csak vagdalkozok és nem útálkozok. Szívesen használom ezt is, mindössze egy rejtett buktatóra hívtam fel a figyelmet és mondtam rá egy megoldást is (azaz amikor lehalasztja az USB-t, mert mindent magához ragad, akkor vnc/teamviewer/anydesk/rdp/psexec segítségével le kell állítani a vendéget és minden mehet tovább).
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Update.: Úgy látom már az optikai S/PDIF csatlakozó is a luxus kategória lett...
(#) Gabó válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Ha valami alsókategóriát nézel, biztos le van róla minden spórolva...
De megsúgom, a régi lapomon volt S/PDIF, COM port, és ps2 csati is...
Igaz nem támogatta az m.2-őt, de annyi kompromisszum belefért...
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2021
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Egy ősrégi PhenomII procit használsz napi használós gépben, és akkor összekukázásnak mondod a jelentősen megbízhatóbb és korszerűbb alkatrészek beszerzését?
Hát akkor hajrá, most már csak 9-10 generációs intelt kapsz boltban, amihez egy i3 45e, ha neked ez kell.
És igen, direkt választottam 4. generációs 4570-et vagy 4590-et, gyakorlatilag i5 6600 szint, de jelentősen olcsóbbak a lapok hozzá és a legutolsó ddr3 intel platform, ami miatt a ram is olcsóbb hozzá, de már pci-e 3 is van a lapokon.
Ebbe a gépben fölösleges PCI-e SSD-t rakni, amikor még az alaplapi SATA kontroller sincs sata 3 ( 6 x SATA2 3.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 10 and JBOD), NCQ, AHCI and Hot Plug functions)
Vagyis konkrétan még a sata SSD sebességének is a fele a kontrolleren megakad, de biztosan a proci ki fogja használni a PCI-e SSD sebességét
Ésszel kell költeni, nem félni a használt alkatrésztől, csomó új alkatrész megbízhatatlanabb, mint egy jelentősen olcsóbb használt.

Persze lehet AMD fele menni és ryzenes gépet építeni, de ott az alaplap, proci és ram nem fog 60-ból kijönni az biztos, maximum valami nagyon alap.
Én a vírus elején egy rakás gépet építettem családnak és ismerősöknek egy egyszerűbb irodai gép árából, de jelentősen jobb specifikációkkal, másfél éve egyetlen apró hibáról sem hallottam, pedig ott pár extrém megoldás is volt.
De hogy tovább menjek a fő gépemben a RAM leejtett hibás darab volt, újragolyóztam és azt használom, GPU is javított, de proci lábakat, LGA foglalat lábakat, lesodort alkatrészeket, mindenfélét javítottam már, és soha semmi nem jött vissza.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 5, 2021 1 / 1
 
Egyetértek antiktelefonnal, a magánvéleményem pedig az, hogy ha nem szeretnél véletlenszerű és megmagyarázhatatlan fagyásokat és mikrolagokat, akkor messzire kerüld el az ATI / AMD vonalat, mert még mindig nem tanultak meg drivert írni a hardvereikhez! Lehet, hogy az Intel most nem annyira izmos, viszont sokkal stabilabban működik, és munkánál az a legfontosabb (szerintem).
(#) Régi motoros hozzászólása Júl 5, 2021 /
 
Teljesen igazatok van, egy őskövülettel nyomom (úgy is kezdtem, 1000 éves). Én már kinőttem a gamer korszakból, hogy erős hardvert vegyek egy-két évente. Én csak öt (vagy inkább több) évente szoktam beújítani, de akkor is próbálok nem nagyon elszállni az árával. És éppen azért újat, mert akkor legalább X ideig van hova menni, ha valami gebasz van. A használt az csak használt, akárhogy is nézzük, degradálódik.

És félre ne értsetek, az "összekukázást" nem pejoratív értelemben használtam.
Nagyon jól tudom, hogy van akinek a használt többet ér, mint az új. Embere válogatja, lelke rajta.
Én nem az a fajta vagyok.

Az AMD -t is csak azért gondoltam, mert akkor a réééégi VGA -m még használható lenne, az is AMD.
Na jó, belemegy az inteles lapokba is, de talán csak szerencsésebb házon belül maradni, gondolom...

Aztán ha mégis beüt a krach, egy VGA megint csak +30 rugó...
Na mindegy, mindenesetre akkor szétnézek az intel háza táján is.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2021
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Ma már nem csak a gyártóazonos VGA-kat szeretik a CPU-k, legalábbis a tapasztalataim alapján az nVidia VGA-k kevesebb gondot okoznak, akár "piros", akár "zöld" CPU mellé tesszük őket.

Egyébként a mai CPU-k többségében van beépített IGP is, így a dedikált VGA megspórolható.
Következő: »»   930 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem