Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   932 / 1119
(#) Régi motoros válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 9, 2021 / 1
 
Egy régi cuccban minden elromolhat. Nyilván ebben alaplap is benne van. Meg esetleg ha a táp valamelyik feszültsége kívül van a tűréshatáron, elképzelhető, hogy nem indul. Egy tápcserét is meg lehet próbálni. De az is előfordulhat, hogy VGA halt meg, ha abszolut nincs semmi kép.
Ha nincs semmi közelebbi információ, akkor jön a kizárásos alapon mindent cserélgetni kell egyesével.
Ha van szerencséd, ki tudod szűrni mi nem megy.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2021
(#) img válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 9, 2021 / 1
 
Ja, nem a csatlakozó miatt gondoltam lefotózni a lapot, hanem a típusszáma miatt.

Ha emlékeim nem csalnak, RAM-ot és VGA-t tudok adni hozzá (tápot is, de azt kapsz bárhol).
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2021
(#) Régi motoros hozzászólása Júl 9, 2021 /
 
Mazsolázgatok az alaplapok köz, és az egyik megjegyzése közt erre figyeltem föl:
64 bites Windows 7 operációs rendszer támogatásához 2. generációs AMD Ryzen™ vagy 1. generációs Ryzen™ processzort kell beépíteni.

Ez meg mi a gyík? Komolyan ott tartunk, hogy már az se mindegy milyen CPU van a gépben?

Ui.: W10 nem kell, elég, hogy a tabletemen az van...
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 9, 2021 /
 
Soha nem volt mindegy...
Amúgy meg azért nem támogatja mert 3. gen indulásakor win 7 mar nem volt támogatott egy ideje.
Ryzen memória érzékeny is, minimum 3200as rendes időzítesű kell. 2400ból volt amivel el sem indult.
Ha ryzen lapot veszel olyat nézz ami az új generációkat viszi.
De használt gépet is nagyon jól össze lehet rakni, egy 1600 vagy 1700 ár érték elég jó, ha brutál erőset akarsz akkor meg 3700X, ahhoz egy ab350 is megteszi úgysem fogod lecserélni.
Ja win 7 támogatása megszűnt, használós gépre rossz ötlet felrakni ha netet is dugsz bele.
Win 10 adatgyűjtése problémás nagyon de minden felhasznalói élményt befolyásoló dolgot be lehet állítani win 7 szerűre.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2021
(#) antikzsolt hozzászólása Júl 10, 2021 / 1
 
Üdv.
Régebben írtam hogy random leállás ventilátor felpörgés fagyások. Még a villanyszolgáltatót is zargattam(bár nem teljesen ok nélkül) Végül is a hiba forrása a bizonytalan kontaktus a tápegységben lévő billenőkapcsolóban. Pedig párszor gondoltam rá mi lenne ha cserélném de minimális volt az esély hogy pont az döglött el.
(#) SzilCsong válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 10, 2021 / 1
 
Köszi srácok a segítséget.
A VGA kártya másik gépbe jó, tehát azt kizárnám.
A táp kiadja szépen a 5/12V-ot, terhelés alatt is.
Próbálkozok másik memóriával is, meg van már at billentyűztet.
Megírom, mire jutottam.
(#) Régi motoros válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 10, 2021 /
 
Mert mégis a többi mit nem tud, ami a W7 -hez kell egyébként? Hol van ez leírva?
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 10, 2021 /
 
Miért kérdezel tőlem ilyesmiket?
Ugyanez volt az xp végén is, mindenki hőbörgött, hogy ez nem igaz, hogy xpt már nem támogat...
Egyszerűen nem támogatott, ennyi. Lehet mindenfelől összeszedett driverekkel hibátlanul menni fog, lehet instabil lesz, a gyártó nem szórakozott elavult dolgok támogatásával.
Írtam elég sok dolgot, ha olcsó kell 1600 vagy 1700-at vegyél egy 15 ezres használt AB350 lappal, ha nagy teljesítmény kell akkor meg szintúgy AB350 3700-zal. Ryzen nem jól húzható, fölösleges tuning lapot venni meg húzható procit.
RAM sebességre figyelj és helyedben használtan venném a procit és lapot is.
Az én 3700X-em konkrétan lábhiányos volt így harmad áron vettem, kicseréltem a lábakat és jó. Nem kell túlizgulni ezt a használt hardver dolgot, csak nem facebookon kell alkatrészt venni hanem sok értékeléses hardveraprós eladótól.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2021
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 12, 2021 /
 
Okozhatja-e egy instabil microSD kártya azt, hogy 720p videó rögzítésekor jó eséllyel a felvétel megsérül (0 bájt lesz), utána a kamera megtagadja akár csak fotók készítését és a visszajátszást? Plusz, ahogy telik az idő, random fájlok olvashatatlanná válnak, melyek csak kártya formázásával törölhetőek.
Érdemes-e inkább egy másik, picit drágább (jobb minősegű) microSD kártyát vennem?
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Az elképzelhető, hogy nem elég gyors a kártya.
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Futtass le egy tesztet a H2W teszttel, és kiderül hibás e a kártyád.
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Bármit... Ha "instabil" és megsérül a fájl nyilvántartó tábla/directory a fájlkezelő progi utána elcsúszik rajta...
Az is lehet, nekem van is olyan 64Gb-s ami csak 8G, így 8G fölé írva "körbefordul" elszemeteli a kártya elején lévő adatokat, aztán mikor a fájlnyilvántartó ill directoryba rondit, történik a csoda...
Spéci progival 7G-re formázva úgy tűnik jól működik
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
MicroSD átalakítózva? Lehet, hogy csak az átalakító kontakt hibás (de persze a kártya is lehet rossz).
(#) antikzsolt hozzászólása Júl 12, 2021 /
 
Üdv.

Nem igazán találtam neki jobb topikot de remélem nem baj hogy ide írom a kérdésem .
Van egy DualCore AMD Athlon II X2 250, 3000 MHz (15 x 200)amit szeretnék kicserélni. Van egy alkalmazás ami igencsak leterheli de csak az egyik magot. Sajnos nem lett felokosítva több magos rendszerre. Az alaplap típusa ASRock N68-S3 UCC
Milyen procit lenne érdemes nézegetnem?
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Itt nincs átalakító, simán van benne a kamerába a microSD kártya.
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
A hibát a kamera, vagy a PC jelzi?
(#) antiktelefon válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Bármire, amit találsz hardveraprón olcsón.

Végignéztem, semmire, 20 ezres proci is alig 20%-ot ad single coreban, ez felejtős így, csere ajánlott.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2021
(#) Epu2 válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
- Support up to 95W Socket AM2+* / AM2 processors: AMD Phenom™ FX / Phenom / Athlon 64 FX / Athlon 64 X2 Dual-Core / Athlon X2 Dual-Core / Athlon 64 / Sempron processor
- Support up to 95W Socket AM3 processors*: AMD Phenom™ II X6 / X4 / X3 / X2 / Athlon II X4 / X3 / X2 / Sempron

HA ezek mondanak valamit.
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Tulajdonképpen hibát magától nem jelez, csak rendellenesen kezd működni a kamera, vagyis képtelenné válik akár csak fotókat készíteni, meg megszűnik működni a visszajátszás funkció. Az is elég az újbóli működéshez, ha számítógépen fájlkezelővel járok a kártyán, de teljesen kiszámíthatatlan, hogy melyik video felvételi próbálkozás fog video elvesztéshez és rendellenes működéshez vezetni. Viszont érdekes módon ha csak fotókat készítek, akkor teljesen stabil marad.
Ezek szerint nagyobb adatmozgatásnál hibázik a kártya, ami így nyilvánul meg? Vagy...?
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Jelenleg nem otthon vagyok, jó ötletnek tűnik, amit írsz, holnapután megpróbálhatom, ha el nem felejtem.
(#) antikzsolt válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Az egész gépet cseréljem? 20% Nem rossz ha már gyorsabb.
(#) antikzsolt válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Igen mondanak ismerem is. Csak hát melyik lenne a jobb választás.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 13, 2021 / 1
 
A tapasztalatok alapján legalább annyi adatvesztést okoz a kártyák rossz formázása, mint az (átalakítóval használt) SD monolitok kontakt hibái. Sok téves információ kering a neten a kártyák megformázásáról: én először mindig számítógépen csinálok teljes formázást (tehát NEM GYORSFORMÁZÁST: az eszköz alapértelmezett beállításaival, kivéve fájlrendszert, ami FAT32 / exFAT a váz tudása szerint, a blokkméret maradhat az, amit alapértelmezettként felajánl), majd utána a fényképezőbe áttéve annak a saját formázását is, hogy beállítsa magának a könyvtárszerkezetet. A fényképező alapértelmezetten csak gyorsformázást csinál, magyarán csak a könyvtárszerkezetét törli le a kártyának, de az adatok ugyanúgy rajta maradnak. Több más negatív tulajdonsága mellett ettől pl. lassabb is a kártya, viszont ami lényegesebb, hogy nem frissülnek a rossz / instabil szektorokat tartalmazó listái, így megtörténhet, hogy a vezérlője olyan, hibás szektorra / blokkra ír, amit már rég ki kellett volna zárnia, és így hibásan felírt adat keletkezik. Értelemszerűen minél nagyobb egy fájl (minél több szektort / blokkot foglal), annál nagyobb az esélye, hogy lesz benne hiba. Élettartam növelés céljából nem szükséges minden fotózás után teljes formázással megformázni (bár úgy a legtisztább), de 2-3 alkalmanként erősen ajánlott. Formázáshoz az SD Association hivatalos programját ajánlom: https://www.sdcard.org/downloads/formatter/eula_windows/SDCardForma...EN.zip Ellenőrzéshez pedig a h2testw-t: https://www.heise.de/download/product/h2testw-50539
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Köszönöm, lehet, hogy először érdemes lenne a hivatalos programmal kezelnem a kártyát, hátha változik valami.
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Először a H2testw -t futtasd. Főleg, ha valami gyengébb SD kártya, vagy noname.
Majd azután formázd csak. Ha a H2testw hibás szektort talál, akkor újra kell particionálni az egészet, úgy, hogy a hibás szektorok ne legyenek a formázott használható területen.

Tipikusan a hamis adattárolókat lehet így némiképp "helyreállítani" hogy működjenek adatvesztés nélkül. De az ilyen memóriákon már ne tárolj létfontosságú adatokat. Fényképezéshez sőt videózáshoz is használható, de előbb vagy utóbb, lehet bedobja így is a törülközőt.
Ilyen meghajtókat inkább csak amolyan végszükség esetén lehet használni, legalább is annak ajánlatos.

Pl fájlokat másolni egyik gépről a másikra, még lehet. Értsd úgy, hogy pár napon belül vissza is olvasod a rá mentett adatokat. De azon se csodálkozz, ha fél év (megjósolhatatlan időn belül)
múlva csak úgy egyik napról a másikra minden jel nélkül olvashatatlanná válik az egész.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2021
(#) antiktelefon válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
20% az gyakorlatilag semmi egy baromi régi processzornál, ami most is 20 ezer. Konkrétan alig jobb, mint egy 2500Ft-os opció.
Linkeltem a támogatási listát, nézd meg a legerősebb procikat a passmark oldalán, gyakorlatilag semmit sem fogsz nyerni rajta, inkább multicoreban lenne nagyobb különbség, de az nem számít.
(#) antikzsolt válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Ok. Köszi azért. Ez nem jó hír. Bár ha meg is veszem legalább nyerek pár évet mielőtt teljesen le kell kapcsolni a gépet. Lézer mellet face és filmek mennek rajta. De az is néha döcögős.
(#) Epu2 hozzászólása Júl 14, 2021 /
 
Ahogy öregszik a W10, úgy lesz gyakoribb, többféle böngészőnél, hogy a lap nem válaszol. Előfordul, hogy a böngésző gyor újraindítása sem segít. csak pár perc várakozás után. Mindezt a Fácsén teszi leggyakrabban. Memória 8 GB.
(#) Epu2 válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Meg is van a megoldás. A W10, szerény beállításokkal, egyetlen állandóan futó WathsAppal 4GB feletti memóriát zabál. A böngészőnek a maradék meg nagyon karcsú.
(#) fecameca válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Én már közel 10 éve csak Linuxot használok. A 3 GB memória, ami most van, bőven sok. Eredetileg 2 GB volt benne, de videó szerkesztéskor, amikor renderelt, még kb 1 GB virtuális memóriát kért, és lassú volt. Játékok terén nem tudom, mi a helyzet, én ugyanis nem játszom, azon kívül minden másra (Böngészés, Facebook) teljesen jó a Linux. Azóta nem kell vírusirtókkal sem szórakozgatnom, ami nem kis előny.
Következő: »»   932 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem