Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   945 / 1121
(#) Kari55 hozzászólása Okt 2, 2021 /
 
Sziasztok.
Miért nem tudom a Windows 10 Pro (1607) verziót frissíteni. Mindig ezt a hibaüzenetet kapom. (Melléklet)
Ha windowsból futtatom a telepítőt elkezdi csinálni de kb. 60-70 százaléknál megáll és kiírja a Windows 10 telepítése sikertelen.

Kérlek segítsetek.
Köszönöm.
(#) Doky586 válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Az már több mint 3 éve támogatás hibajavítás nélküli nem biztonságos rendszer (régebben unsupported mint a win7), biztos tele vírusokkal, mallwarekkel és egyébb kórokozókkal..

Rakd fel tisza telepítéssel (a régit legyalulva) az aktuális 21H1-et..
(#) Kari55 válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Csak az a baj hogy nem fér rá a dvd re, az USB ről bootolva pedig lefagy a gép, csak a rsettel indul újra.
Most megpróbálom egy másik usb vel akarom mondani pendrive val, hátha az előző nem jó.
(#) bbb válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
A 1607-ről nem lehet közvetlen frissíteni 20H2-re. Van pár köztes lépcső, amit végig kellene hozzá játszani, de az annyira sok időt vesz el, hogy jobban megéri pendrájvról tisztán telepíteni.
(#) Ge Lee válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 2, 2021 / 1
 
Nem tudom él-e még a dolog, de a microsoft honlapjáról közvetlenül tudsz letölteni telepíthető verziót, az erre szolgáló segédprogramjuk még a lemezre írást is megcsinálja neked és már csak telepítened kell.
(#) Kari55 válasza bbb hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Pendrive-ról bootolva lefagy a gép, csak a rsettel indul újra. Ez mitől lehet?
(#) Kari55 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Windows-ISO-Downloader. Erre gondolsz?
(#) Ge Lee válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Nem, media creation tool. Már régen csináltam, de úgy tölti le neked ahogy akarod, iso fáljba, pendrive-ra, vagy lemezre írja, de csinál akár online telepítést is.
(#) villanyipi válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Mégis melyik fázisban fagy le? Azonnal a bootolás kezdetén vagy már telepítés közben? Esetleg már usb detektálása előtt? Ha azután fagy le hogy kiválasztottad a usbről akarsz bootolni sanszos a hibás pendrive, de az usb port se kizárható, meg kell nézni másik portról, illetve pendrive-ról, és kizárni a hibás elemet!
(#) Kari55 válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Idézet:
„Ha azután fagy le hogy kiválasztottad a usbről akarsz bootolni”

Igen.
(#) villanyipi válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 2, 2021 1 /
 
Ha másik portban is csinálja akkor rossz a pendrive keress akár kisebbet ha egy win7 telepítésen eljut a grafikus részre a másik akkor az a meghajtó már alkalmatlan a műveletre, esetleg lehet hibásan íródott a boot rész és azért fagy a media creation tools ha végig engedi lehet működik majd, ha nem akkor másik toll meghajtó kell
(#) img válasza img hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Nocsak, "fájlok" helyett "szöveget" akartam írni, "ikonok" helyett pedig "gombokat"... De elég közel volt, határeset.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2021
(#) Kari55 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Ezzel megírta a lemezt, köszi.
(#) img válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Először megformázhatnád az SD Formatter segítségével (ez az SD Association hivatalos programja) a pendrive-ot, majd teszteld le a teljes felületét a h2testw-el! Ha nem hibázik, akkor még mindig tartozhat azon pendrive-ok közé, amik az egyedi formázásuk miatt nem bootolhatóak (pl. Adata Noble szériák, vagy U3-as pendrive-ok,stb.). A teszt után újra kell formázni, aztán ráteheted a telepítőt.
(#) Doky586 válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
A DVD túlírás nem biztos hogy szerencsés.
Én 3,6GB méretben töltöttem le az egy hónap múlva megjelenő 21H2-t az uupdump-on keresztül a microsofttól...
(#) Epu2 válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Mert univerzális telepítőt tartalmaz. Csak a 32 v. 64 bitest válassz és csak azt amire van engedélyed. Az lötyögve ráfér
(#) Electronix válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Win 10 esetében már volt nekem olyan, hogy nem minden fajta memóriát szeretett az amúgy memtest-el hibátlan modulok közül
(#) img válasza Electronix hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Elég szigorúan veszik a gyártók azokat a QVL listákat...
(#) deebo válasza Electronix hozzászólására (») Okt 3, 2021 / 1
 
Biztos, hogy nem a windows-nak volt baja a memóriával, inkább az alaplapnak, vagy processzornak, vagyis inkább a memóriavezérlőnek.
(#) img válasza deebo hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
A legtöbb alaplap támogatja a QVL listáján nem szereplő, de a szabványokat betartó modulokat, viszont egy dologra nyűgösek: a kétoldalas modulokat sok lap nem szereti.
(#) Régi motoros válasza bbb hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Az épp megfelelne, de a "jobb klikk" -es menüben a szövegek úgy is elég kicsik, azokat is max körömmel lehet nyomkodni. A másik gond az, hogy hiába teszek ki parancsikont az asztalra, újraindítás után nincs ott. Igazából a jobb klikkes menüben nincs parancsikon létrehozásra lehetőség, azt is csak a TC -ben hoztam létre. A Start menüben ott van épp az explorer, csak hát ugye azt is körömmel nyomkodós megoldás onnan indítani. És még onnan sem lehet "kihúzni" az asztalra.

Beállítási lehetőség nagyon gyér, fényerő, az USB mód átkapcsolás, és internet beállítási lehetőség van csak. Vezérlőpult meg ilyen finomságok nincsenek is...
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2021
(#) antikzsolt válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
nem lehet rádugni egy usb- egeret?
(#) Régi motoros válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Ezt kipróbálnám, ha lenne egy USB-USB mini konverterem...
Előbb utóbb valahogy összehekkelem majd. De attól félek, nem fogja felismerni.

Próbáltam a géppel összekötni, de a W7 nem is érzékelte, hogy rádugtam valamit.
Majd megnézem másik kábellel is...
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Szerintem az egér kissé overkill lenne egy pda-hoz..
Én simán tudom kezelni toll nélkül is körömmel a nyomásérzékeny 64x71mm képernyőt.
Neked melyik képernyő nem megy..?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2021
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Körömmel vagy pennel, megy mindegyik, nem is az a gond.
Gondoltam (reménykedem) hátha létezik valami fájlkezelő, ami érintőképernyőre van optimalizálva...
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2021

WinCE03.jpg
    
(#) Electronix válasza deebo hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Azért írtam, hogy Windows 10, mert az a gép abban felállásban futott 3 féle rendszerrel is: Windows Vista, Windows 7, Windows 10. Ebből a 10 kivételével mindegyik szépen működött, a 10 már telepítéskor elszállt ide vonatkozó hibakóddal. Miután kicseréltem a memóriát másikra, nem volt gond.
Tetszőleges QVL lista az én szememben maximum azt jelenti, hogy azokkal akkor kipróbálták, a többivel akármi is lehet
(#) Kari55 válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget minden hozzászólónak, telepítettem a 20H1 verziót, és minden szépen működik.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2021
(#) img válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Mármint a 21H1-et, nem? Mert az a legfrissebb.
(#) img válasza Electronix hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
"Tetszőleges QVL lista az én szememben maximum azt jelenti, hogy azokkal akkor kipróbálták, a többivel akármi is lehet."

Igen, ezért írtam, hogy

"A legtöbb alaplap támogatja a QVL listáján nem szereplő, de a szabványokat betartó modulokat, viszont egy dologra nyűgösek: a kétoldalas modulokat sok lap nem szereti."
(#) Epu2 válasza img hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Nincs jelentősége, ha nem akar 11-re váltani. Első és másodsorban csak apró működési eltérés, alkalmazás csere és design váltás van köztük. Teljes értékű mindkettő.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2021
Következő: »»   945 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem