Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   949 / 1119
(#) Skori válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Mindkét felületen ez a helyzet. Másik jól monitorral működik.
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
1024x768-ra tippelek. Tanyán fent van a service manualja, csak éppen a panelt nem találtam meg benne.
(#) Régi motoros válasza Skori hozzászólására (») Okt 14, 2021 / 2
 
Nem értem, miért a monitort cseréled ki, mikor az szerinted jó. Rossz a megközelítés.
A kérdéses monitort kell kipróbálni egy másik gépen.
Ha ott is csak 800*600 felbontás jön ki, elképzelhető, hogy mégis csak az a natív felbontása,
még ha neked nem is annak tűnik.

Egy lényeges infót nem találtam a hozzászólásaid közt, milyen a videojel átvitelére használt kábel?
Analóg? Digitális? "Ezer" éves monitor elmondásod szerint, tehát ne várd, hogy olyan kristálytiszta tűéles képet produkál még, mint amilyet egy normális LCD -nek kellene, főleg ha analóg a jelátvitel.

Ha VGA kábeled van, akkor lenni kellene a monitoron egy AUTO gombnak, ami belövi az analóg jelet,
és képernyőre illeszti a kapott képméretet.

Ha digitális kábelt használsz, HDMI vagy akár DVI, akkor nem hiszem, hogy hülyeséget mutat magáról a monitor. Viszont a DVI csalóka, mert azon ott van az analóg jel is, tehát attól, hogy DVI kábelt használsz, a jelátvitel még lehet analóg...

Aztán próbálkozhatsz másik kábellel is.

Végszükség esetén leveszed a készülék hátlapját, és megnézed az LCD típusszámát.
Aztán felmész a www.panelook.com oldalra, beírod a típust, és nagy valószínűséggel megkapod az LCD natív felbontását.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2021
(#) Poli válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Egy régebbi LCD Tv-t. próbált.
Bővebben: Link
(#) Skori válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
A kisebb ellenállás irányába megyek. Arra gondoltam, hogy létezik olyan szoftver, amivel úgy lehet állítani a felbontást, hogy figyelmen kívül hagyja a monitortól kapott (és esetleg hibás) információt. Egy gyors tesztelésre ez elegendő lett volna, viszont sok energiát nem érdemes ebbe beleölni, ez egy ajándéknak felajánlott tv/monitor, egyszerűbb rádugni egy másikat amivel nincs probléma (közben érkezett magánban felajánlás egy monitorra), ezt pedig tovább fogom ajándékozni. Némelyik kábeltv-n (pl. Digi) még van analóg adás, tv-ként még funkcionálhat valakinél.
Köszönöm mindenkinek aki segíteni próbált!
(#) Udvari Zsombor válasza Skori hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Akkor nem szóltam. Tulajdonképpen valamiért az a monitor nem fér össze a gépeddel, sajnos ez van.
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
A probléma azzal, hogyha nem beszélgetnek és akármit ráküldhetsz, hogy semmivel nem vagy előrébb vele. Sajnos sok LCD (főleg a régiek) még csak a "no signal" feliratot se böki az orrod alá, mikor számára értelmezhetetlen felbontásban (képfelbontás és frekvencia!) küldöd rá a képet. Amikor biztosan tudod, hogy az adott jószág támogatja mondjuk az 1024*768-as felbontást 60Hz-en, akkor kiküldheted rá és meg is kellene jelennie a képnek. De ha ezt nem mondja el magáról, akkor jön a találgatás és a közös hang megtalálása. A kijelzőt, mint "általános pnp monitor" telepítheted, ekkor lehet neki variálni a dolgait, s reménykedni, hogy tud a 800*600-on kívül mást is. Ezen kívül másik trükk lehet, ha egy ismert monitor telepítőjét adod neki és azt hazudod olyan van rádugva. Szerencsére a monitorra nem annyira kényes, hogy valóban az a fajta kell neki, mint amit beállítasz.
(#) Longa György hozzászólása Okt 17, 2021 /
 
Szia-szia!A mellékelt táp aljzat milyen bekötéssel rendelkezik?Van egy kapott számítógépem amit szeretnék használni.Van 19 voltos tápom, csak a csatlakozó más fajta.A neve is jó lenne, de a bekötése még jobb.Ha valaki tud segítsen légyszives.
(#) Longa György hozzászólása Okt 17, 2021 /
 
Bocs.Az ábra le maradt.

images.jpg
    
(#) Epu2 válasza Longa György hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Egy márkát-típust írhattál volna, mert ma divat, hogy a gépek kommunikálnak a táppal. Ez is olyan. Attól hogy adsz a gépnek 19V-ot, még semmi nem biztosít arról, hogy elindul. Három érinkezős a tápcsati.
(#) img válasza Longa György hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Ha nem hozzá való a tápegység akkor nem fog vele működni, mert ezek a centerpines tápegységek aktívan kommunikálnak a laptopban lévő töltő elektronikával és ha nem ismeri fel, akkor ignorálja. Egyébként a csatlakozó így ránézésre HP vagy Dell.
(#) Longa György hozzászólása Okt 17, 2021 /
 
Bocs.Az ábra le maradt.
(#) Longa György válasza img hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
hp compaq dc7900 ultra-slim desktop pc a gép amihez kell.
(#) img válasza Longa György hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Ahhoz ilyenre van szükséged.

Vagy itt egy használt, fele annyiért.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2021
(#) Longa György hozzászólása Okt 17, 2021 /
 
Ami a középső henger alakú műanyagban vannak érintkezők azokhoz tartozik tűs érintkező?
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2021
(#) img válasza Longa György hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Ha a 4 lukra gondolsz, azok nem érintkezők. Ez egy 3 pines (palást külseje, palást belseje és a középső tüske) csatlakozó.
(#) Longa György hozzászólása Okt 17, 2021 /
 
Oké.Értem.
(#) Suba53 válasza Longa György hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Tudok adni eredeti HP tápot ezzel a csatlakozóval. El csereberélhetjük.
Budapesten van. Írj privátban, ha érdekel.
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 17, 2021 /
 
Valaki tudja win10 rendszerben hogy lehet manuálisan elindítani a képen látható képernyő billentyűzetet?
Néha nem jön elő magától, hiába van szövegbeviteli mezőben a kúzor...
A tálcán nincs parancsikon vagy semmilyen indítóalkalmazás hozzá.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2021
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 17, 2021 / 1
 
Megnyomod a "Windows" gombot, beírod OSK és nyomsz egy entert.
Billentyűzet nélkül pedig a windows\system32 mappában találod osk.exe néven.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2021
(#) elektronika95 válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 17, 2021 / 1
 
Legegyszerűbben talán Windows gomb+CTRL+O kombinációval.
De a Start gomb/Beállítások / könnyű kezelés / Billentyűzet / bekapcsolod
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 17, 2021 /
 
Nos srácok kipróbáltam, de ez nem az a képernyőbillentyű, amit magától elindít, mikor elindítja.
Ez egy kisebb billentyűzet, bár ez is használható végszükség esetén.
(Mondjuk ezen legalább ott van pl a PrintScreen, amivel az alábbi képet lőttem.)

Szóval új kérdés, W10 tableten hogy lehet elindítani billentyűzet nélkül az feladatkezelőt?
Ott a folyamatok közt rá tudnék keresni, konkrétan milyen programot indít...
(#) Suba53 válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 17, 2021 / 1
 
Ez a gép ( File kezelő )
C:\windows\system32\taskmgr.exe

Egérrel, tapizással végig tudod pötyögtetni
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Csak hogy világos legyen, itt az original képernyőbillentyűzet, amit keresek.
Kényelmesebb írni rajta, mert nagyobb...
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2021
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 17, 2021 / 1
 
Nos megvan a kis fattyú. Nem tudom, win10 eszköz -e, vagy gyártóspecifikus program.
Ha gondoljátok utána nézhettek.
(Bár mivel microsoft osztott mappában van, lehet beépített eszköz.)

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\lnk\TabTip.exe
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 18, 2021 1 /
 
Azokon a win10-eken van, amelyiken a táblagép funkció engedélyezve lett. Nekem pl. teljesen máshogy néz ki ez a fajta billentyűzet az asztali gépen
(#) Skori hozzászólása Okt 19, 2021 /
 
Használ valaki WireGuard-ot? Ha igen, akkor kérdeznék a tapasztalatokról...
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
Tálca → jobb klikk → Eszköztárak▶→ Érintőbillentyűzet ‒ ez kiteszi a gombját a tálcára.
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Hmmm, ha legközelebb a kezembe akad, megpróbálom azt is...
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Az ugyanazt a beépített billt hozza elő, neki valamelyik másik kell, mint már kiderült...
Következő: »»   949 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem