Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   948 / 1121
(#) pont válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Mint írtam újratelepítettem a win-t, törölt-újként létrehozott partícióra, driver ott nem volt/maradt.
(#) antiktelefon válasza pont hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Próbáld ki teljesen másik gépben, ha úgy sem jó, lehet bga hibás kártya és megpiszkálásra előjött. De gépet nem kell újratelepíteni, ddu elég.
Illetve nézd meg a tápdugókat, a pcie slot menti kis kondikat nagyító alatt és a kártya hátát is, hátha levertél valamit.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2021
(#) pont válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Erre már én is gondoltam, de nincs olyan másik házam amibe beleférne..... Mi az a bga hiba?
(#) antiktelefon válasza pont hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Maga a videochip forrasztása a kártyán.
De a legtisztább akkor is az, ha a gép és a monitor is más. Az is megeshet a driver hülye felbontásba rakja a kártyát amit nem kezel a monitor, bármi lehet, de piszkálás+ driver után nincs kép az ugyanolyan gyakran hardveres eredetű mint szoftveres.
Ha Budán vagy kipróbálhatod itt, ha nem, akkor úgyis ideje lehet kipucolni a többi gépet.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2021
(#) pont válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Viselkedni úgy viselkedik, mintha tényleg hülye felbontásba rakná a kártyát, mert mint írtam órákig elmegy ha nincs telepítve hozzá való driver (nem tudom akkor lehet-e forrasztási hiba) De ilyenkor mit lehet csinálni, mert azért csak ebbe a gépben lenne a helye ezzel kellene összehozni. (Köszönöm a próba lehetőségét, de száz kilométerekre vagyunk egymástól...
(#) antiktelefon válasza pont hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Keress bármilyen lapot, 775 is megteszi.
De ha nem egy modernebb 1080p kijelzőre kötötted, először azt nézd meg.
Amúgy ha van integrált gpu akkor állítsd elsődlegesre azt és rakd fel úgy a drivert, ha aida64 gpgpu lefut végig többször a driver eldobás nélkül akkor esélyes szoftveres a gond. Vagy akár nicehash minert is használhatsz, az is jó terhelés
(#) pont válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Másik videokártyával nem tudom feltenni a drivert, mert azzal a hibával kezdi, hogy nem talál amd kártyát, próbáltam. Régen úgye úgy ment a felbontás állítás, hogy ha nem kattintottál arra, hogy maradhat az új pár másodperc múlva visszaállította a régire, de a win 10 ha nincs driver akkor keres egyet a háttérben és egyszer csak eltűnik a kép. A saját drivere is ha odaér a telepítésben hogy valószínűleg felbontást állít szintén sötétség. De a tegnapi ki-be cseréig, ment ezzel a kártyával ezzel a monitorral, FurMark nyúzta fél óráig hiba nélkül (90 fokon)
(#) antiktelefon válasza pont hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Integrált procis videókártyára állítsd a biosa és alaplapba dugd be a monitort, vagy rakj mégegy valami régi kártyát mellé. Már ha nem valami olyan amd procid van amiben nincs.
Furmarkot meg felejtsd el, legjobb módja a vrm felrobbantásának, még workstation kártyak eseten is.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2021
(#) Epu2 válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Ha van kép a BIOS-ból, akkor próbáld csökkentett módba indítani. Ha ott van kép, akkor a felbontást átállítani.
(#) antiktelefon válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Rosszul címezted, de:
Van képe win alatt is alap driverrel, amikor a rendest felrakja, akkor dobja el. Másodlagos kártyán aida64gpgpu teszt fut rendesen, illetve bányászni is lehet rajta, ha ezek mennek, akkor felbontás gond, ha ezek sem jók, akkor a kártya piszkálása fizikai hibát hozott elő.
Tipikusan GPU és VRAM hiba esetén is el tudja dobni a képet driver után a kártya, de bugos driver is okozhat ilyet.
(#) pont válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Megcsináltam amit mondtál, ha a hálózati kábel ki van húzva akkor fel is telepszik a gyári driver, ott van az eszközkezelőben, hogy megfelelően működik, csak éppen kép nincs továbbra sem.....
(#) antiktelefon válasza pont hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
De terheld be. Mi az, hogy hálózati kábel ki van húzva? A GPU tápot ne húzogasd ki, biosban állítsd át a video kimenetet alaplapi elsődlegesre.
(#) pont válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Nincs alaplapi video, egy GT710-essel van kép. Az internetet kell kihúzni, hogy a win10 ne telepítsen automatikusan, mert akkor a Radeon se tud telepíteni mert, folyamatban van egy másik telepítés erre az eszközre. De ezen már túl vagyunk fenn van a gyári driver, az eszközkezelő szerint megfelelően működik, a Radeon pro settings-ben lehet nézni (miközben a GT710 van a monitorra dugva) hány fokos mennyit pörög a ventilátora csak AMD-be dugva a monitorkábelt kép nincs....
(#) antiktelefon válasza pont hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Akkor így válaszd ki Aida64-ben ezt és pár gpgput nyomj rajta, vagy bármi más nem grafikus terhelést próbálj rajta (pl nicehash miner akár, ha van kéznél fiók). Furmark meg ilyesmi másodlagos gpun nem fut.
(#) pont válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Lefutott az Aida...

Névtelen.jpg
    
(#) antiktelefon válasza pont hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Akkor esélyes driver gond, innentől te tudod csak megoldani.
(#) kala1982a válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Elég jól használható ilyen célra:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2021
(#) Skori hozzászólása Okt 14, 2021 /
 
Van egy win7-et futtató PC, alaplapi intel videomaghajtóval. Az a probléma, hogy nem ismeri fel a monitor felbontását, és mindenáron 800x600-ban akarja meghajtani, és nem is enged semmilyen más felbontást beállítani. Milyen szoftverrel lehet felülbírálni a windows által jónak vélt monitorfelbontást?
(#) antiktelefon válasza Skori hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
A windowsos vagy az Inteles felületen próbaltad állítani? Ha egyedi felbontást nem ismer fel a monitor, az egy dolog, de egyedi felbontás opciónak mindig kell lennie ha edidből nem olvassa ki jól. IGPU-hoz is van külön driver, annak van egy grafikus felülete is beállítasokkal.
(#) Doky586 válasza Skori hozzászólására (») Okt 14, 2021 / 1
 
Nem megfelelő VGA driver van fenn. Frissítsd.
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Próbáld meg a CRU-t!
(#) Skori válasza img hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Megpróbáltam, gyakorlatilag hatástalan. Valószínűleg a monitor ad hülye információt magáról, mert most rádugtam egy másik monitort próbaképpen, és azzal minden ok.
(#) Skori válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
A legfrissebb drivert raktam fel.
(#) Skori válasza img hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Amit először próbáltam monirtorként az gyakorlatilag egy régebbi LCD TV, analóg tuneres, az eredeti funkciójára ezért csak erősen korlátozottan használható, viszont monitornak jó lett volna. 800x600 felbontásban a betűk meg minden elkenődik rajta, látszik, hogy nem ez a panel felbontása, és a windows is szinte használhatatlan ebben a felbontásban.
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Milyen monitor ez pontosan?
(#) Skori válasza img hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
ORION LCD PT 20S
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2021
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
És milyen felbontást nem tud?
(#) Skori válasza img hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
A windowsban kizárólag 800x600 jelenik meg, semmilyen más felbontás nem választható ki, akkor sem ha a nem támogatott felbontások elrejtése elől kiveszem a pipát. Viszont ebben a felbontásban eléggé rossz a kép, látszik, hogy az LCD panel felbontása valószínűleg nem ennyi.

Ha lett volna rá lehetőség, akkor kipróbáltam volna, hogy milyen felbontás esetén ad elfogadhatóbb képet. Igazából a neten sem találtam specifikációt erről a TV/monitor-ról.
Ami látható: 20" és 4:3 képarány.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza Skori hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Győződj meg róla, hogy a legfrissebb hivatalos driver van-e feltelepítve ahhoz az alaplapi vidseokártyához! Valamint, másik monitorral próbáltad?

Ha a gép felismeri a csatlakoztatott monitor felbontását, attól még kellene tudni felbontást váltani. Ha nem hagy váltani, akkor ott valami komoly gond lehet.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2021
(#) Skori válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Másik monitorral jó: Bővebben: Link
Driver: Bővebben: Link
Következő: »»   948 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem