Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   951 / 1121
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Idézet:
„Ezek szerint résztvevők számától függően csökken a felbontás?”
Kezdem érteni. Tehát van egy bizonyos állandó video felbontás, amit a net bír. Ez az "ablak" mindig akkora, minél több kép van benne, nyilván annál kisebbek, hogy mind benne legyen. Így minél kisebb egy kép, csak annak megfelelő kisebb felbontással van jelen, mivel az összkép mindig állandó.
Akkor talán csak az maradt a kérdés, milyen kamera lenne jó.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2021
(#) antiktelefon válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 28, 2021 / 1
 
Akár egy Logitech C920 is elég ilyen célra, látószöget neked kell kiszámolnod, de alapvetően még egy 5 ezres használt webkamera is teljesen megfelelő képet ad, ha kellően jól be van világítva a szoba. Persze nem ez a cél...
Amúgy olyan kamerát kell keresni, amin az OSD letiltható a hdmi kimeneten, van amin fixen rá van ültetve a képre és az nagyon zavaró. De én nem gondolnám túl, ha nincsenek bemutatók, táblára rajzolások, akkor bármi megteszi, egy jó karakterisztikájú mikrofon sokkal fontosabb.
Kamerából olyat összerakni ami nagy látószög és autofókuszos és a kimenetén nincs osd lehet picit trükkös lesz, konkrét ajánlást csak az tud adni, aki használja az adott eszközök kombinációját.
Amúgy kicsit érdekes ötlet, de a goprok is használhatóak webkameraként is, és annak nagy a látószöge, illetve a régebbieken van mikrofon bemenet.
De esélyes egy sima jó minőségű webkamera is elég.
Én használtam amúgy SD felbontású PAL biztonsági kamerát a legolcsóbb új easycappel és obsben raktam rá szűrőt meg fekete fehérre lekevertem és beszélgetésekre teljesen jól használható volt az is Persze nem ajánlott megoldás ez, de kéznél volt minden.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2021
(#) SzervízMacska válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 28, 2021 / 1
 
Az alap nézet az, amikor mindenki a képernyőn van. Nem tudom, van-e lehetőség egy random képet kitenni teljes képernyőre, mert akkor lehetne értelme a jobb minőségnek. Ezt majd megmondja más, aki már próbálta. A max. felbontás fullhd, ez oszlik kisebb darabokra kettő és négy között negyedre, öt és kilenc közt kilencedre és így tovább. Hogy van-e maximálva a résztvevők száma, azzal sem vagyok tisztában. Lehet, hogy előfizetéssel több a lehetőség. Kamerából mindenképpen cserélhető objektívest ajánlanék, minimum 24mm-ig lemenő fókusztávval. Ha tudja a webkamera üzemmódot, az adaptert is meg lehet spórolni…
(#) SzervízMacska válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
A gopro tudtommal a 6-ostól tud webkamera uzemmódot, segédprogrammal. Én ezt, valamint a 8-ast próbáltam macos-en mindkettő hibátlanul működik. 8-tól fölfelé már csak egy usb c port van rajtuk, egy opcionális “media mod” nevezetű keretbe kell tenni őket, hogy hdmi és mikrofon bemenet is legyen. A látószög három fokozatban állítható ugyan, és tényleg elég széles tud lenni, de ez nem keverendő a fokozatmentes zoommal. És tényleg, az utolsó szoftverfrissítés óta az osd-t nem lehet eltüntetni a hdmi képről.
(#) nagym6 hozzászólása Okt 28, 2021 /
 
Köszönöm a segítségeteket, most már sokkal "felvilágosultabb" vagyok. Kamera ügyben még aggályom a mélységélesség. Ha autofókuszos -azaz fókuszos- (Logitech C920) akkor gondolom csak a fókuszált távolság éles. Ezzel kapcsolatos adatok nincsenek róluk. Talán nem fókuszosat kellene néznem.
(#) nagym6 hozzászólása Okt 28, 2021 /
 
Még egy kérdés, de már utolsó . Ha webkamerához nem csatlakoztatható külső mikrofon, akkor a számítógéphez csatlakoztatott külső mikrofon megoldás lehet, bekapcsolható a webkamera videóhoz?
(#) Régi motoros válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 28, 2021 / 1
 
Ez szerintem inkább program függő. A videokezelő szoftverben a beállításoknál ha lehet külön kép és hangeszközt kiválasztani, akkor kiválaszthatsz hangkártya bemenetet is.
Ha csak képeszközt tudsz választani, akkor szerintem csak annak a hangját tudja fogadni...

Ui.: Mondjuk szerintem egy valamire való videochat szoftvernek alapból tudnia kellene külön kép és külön hang eszközt is választani...
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2021
(#) antiktelefon válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 28, 2021 / 1
 
Teams, zoom és obs is kezel külön minden forrást.
Mikrofonból olyat érdemes keresni, aminek a karakterisztikája kapcsolható, esetleg usbset is, nekem Blue snowball van, de nem vennék az új árán, hangminőségben bármelyik megteszi, némi zaj lehet az olcsóknál, de ha nem videót veszel fel, akkor nem feltűnő élő beszédnél.
(#) SzervízMacska válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 28, 2021 / 1
 
A Zoom programban lehet külön hangeszközt választani. Használtam már usb-s mikrofonnal is. Viszont neked, ha egy mikrofonnal szeretnél csatlakozni, gömb karakterisztikájú fog kelleni, hogy minden irányból vegye a hangot. Erre nincs konkrét, kipróbált ötletem. Viszont ilyenkor be fog hallatszani a székláb nyikorgása, vagy akár egy sima egyszerű púz is...
(#) távoli felhasználó hozzászólása Okt 30, 2021 /
 
Üdvözletem!

Segítség kellene.
Megnyomom a számítógép bekapcsoló gombját, egy pillanatra felvillan a kapcsolóban levő led.
Talán egy másodpercre.
Addig a ventilátorok is forognak. Aztán a led elalszik és ennyi.
Ezt ismételgeti vég nélkül.
Kicseréltem a tápegységet és azzal ugyan ezt csinálja.

Van esetleg tipp, hogy mi lehet a gond és hogyan orvosoljam?

Köszönöm szépen.
(#) antikzsolt válasza távoli felhasználó hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Nálam ez akkor fordul elő mikor a bioselem lemerült.
(#) távoli felhasználó válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Új most nincsen itthon, ezért a működőképes gépből tettem át, de a helyzet nem változik.

Terheletlenül 3V van a gombelemben.
(#) nagym6 hozzászólása Okt 30, 2021 /
 
Köszönöm mindenkinek a videó konferencia ZOOM program-kamera-pc témában nyújtott segítséget, felokosodtam a szükséges mértékig. Az itt ajánlott Logitech C920 vagy C930 kamera lesz egy külső gömb karakterisztikájú mikrofonnal a befutó.
(#) antiktelefon válasza távoli felhasználó hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Írhatnál pontos konfigot. Van csipogó a gépben? Ha azonnal leáll a gép akkor valami zárlatos eszköz lehet rajta, mindent húzz le az alaplapról, csak a proci, táp ram legyen rajta.
Ha így sem jó, akkor esélyes az alaplappal van gond. Nézd meg bedugva 5V standby megvan-e 5V vagy beterheli.
Illetve ha sehogy sem jó, húzd le a proci 4 pin tápot, vcore vrm zárlat is tud ilyet.
(#) pipi válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Vagy még ram se legyen benne, akkor csipognia kell, már ha van csipogó...
(#) antiktelefon válasza pipi hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Igen, pont erre gondoltam, azért kérdeztem, de ez az 1s után leállás nagyon valami fő tápbuszon zárlatnak hangzik, vagy 5V és USB vagy Vcore vagy hasonló.
(#) img válasza távoli felhasználó hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Vannak az alaplapon a tápfeszek meglétét jelző LED-ek? Azok hogy világítanak? Esetleg POST kód kijelző? Az meddig jut el?

Ha a ventilátorok forognak, akkor a 12 voltos ág elvileg rendben van. A power LED pedig általában az 5 voltos ágról megy közvetetten, így sérült BIOS tartalomra tippelek.
(#) távoli felhasználó válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Nem tudom, hogy van-e benne csipogó.
Tegnap került hozzám a gép. Azt mondták, hogy jó, üzemképes.
Próbáltam én is, hogy csak az alaplapi csatlakozó van bedugva. Semmi háttértár, DVD, stb.

Úgy is próbáltam, hogy a táp csatlakozója nincsen bedugva az alaplapba.
A zöld vezetéket, meg a mellette levő feketét egy drótrabbal összezártam.
Ekkor a tápegység ventilátora forogni kezdett.

Még megpróbálom memória nélkül.
(#) xxxyyy hozzászólása Okt 30, 2021 /
 
Ha "ismételgeti vég nélkül" az néha egy hibás bekapcsoló gombot is jelenthet. (rövidzárban marad)

Húzzad le a PWN ON gombot és kapcsold be a gépet egy csavarhúzóval vagy kössed át a RESET gombot.
(#) távoli felhasználó válasza xxxyyy hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Ez volt az első, ami megtettem.

A gyanús az volt, hogy a reset gomb vezetékei voltak a "bekapcsológomb" tüskéire téve.
Először azt hittem, gomb ezért nem tudom bekapcsolni.
Gondolom a reset gombra kellett volna indulnia. De nem indult semmire.
Most tettem két vezetéket az alaplapi tüskékre és innen próbáltam indítani.
(#) antiktelefon válasza távoli felhasználó hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Nem írtál semmi pontos konfigot, így nem lehet segíteni.
Nem bios lesz, a bios eepromot ki is veheted, akkor is indulnia kell és hosszú összezárásra leállnia. De minimum indulnia.
Próbáld meg a 24 pinen a bekapcsoló vezetéket csipesszel testre húzni, ha lefullad a táp akkor zárlatod van az biztos, de ha indulásra beáll azonnal, akkor is minimum aktív zárlatnak tűnik.
Amíg a gép agyhalottan nem indul, hogy fixen pörgeti a ventiket és mutat tartós életjelet, addig fölösleges biost meg postcodeot nézni, semmi sem fog történni.
(#) távoli felhasználó válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Az alaplap típusa H81M-Plus, ha erre gondolsz.
(#) villanyipi válasza távoli felhasználó hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Az a lap szeret koszos lenni és össze zárni csatlakozó pontokat vedd ki pucold át levegővel kompresszorral pumpával ecsettel ami van kéznél utána rakj vissza mindent ha, ha úgyis minden kint van nézd át a kábelek szigeteléseit nem ér-e valami a házhoz, utána szépen óvatosan mindent rakj össze ha továbbra is ezt csinálja, mivel írtad hogy próbáltad a táp cserét, és a gombot is megkerülted, akkor már gyanakodhatsz alaplapra vagy procira, ha van felesleges foglalat azonos nem sajnált procid ki próbálhatod a cserét, ha nem reagál ott alaplap hiba lesz sajnos.
(#) távoli felhasználó válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Köszönöm szépen a tippet neked és mindenkinek, aki próbált segíteni.

Mindjárt szétszedem és kompresszorral megpróbálom "megfújkálni".
(#) távoli felhasználó hozzászólása Okt 30, 2021 /
 
A kifújkálás sem vezetett eredményre.

Gondolom, akkor kuka az egész vacak.
(#) villanyipi válasza távoli felhasználó hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Ha van másik gép ott letesztelhetőek a hardverek mint memória proci esetleg vga és hard driveok, a lapon viszont kereshetsz égés nyomokat esetleg puffadt/kifolyt elkókat de az már a javításos része, amennyiben a hardverek közül jó bármi azt elhasználhatod bátran
(#) távoli felhasználó válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
A memóriát nem tudom külön tesztelni.

A "legfiatalabb" gépem nagyjából 20 éves.

Égésnyomokat nem láttam.

Kipróbáltam úgy, hogy az alaplapi csatlakozót a helyén hagytam és úgy kötöttem át a zöld vezetéket a testre.
Így a ventilátorok jól forogtak, de kép akkor sem lett.
(#) img válasza távoli felhasználó hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
CMOS resetet csináltál már? Lehet korábban VGA kártyával használták, és az van elsődlegesként beállítva a BIOS-ban. mármint emlékszem, hogy írtad, hogy kivetted az elemet, de mellé még rövidre is szokás zárni a jumperrel pár percre.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2021
(#) távoli felhasználó válasza img hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Nem csináltam.
Hogyan kell?

Van benne egy R7250-1GD5 videó kártya, ha ez a "neve".

Se ennek a kimenetéről, se az alaplapi videó csatlakozóról nincsen kép.
Már meg nem is akar rendesen menni egyik ventilátor sem.
(#) img válasza távoli felhasználó hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Definiáld: "rendesen menni"!

Kihúzol minden kábelt a gépből, kiveszed a VGA kártyát és a CR2032 gombelemet is, majd a CLR_CMOS jumpert átteszed az 1-2 pozíciójáról a 2-3 pozíciójára. Vársz pár percet, utána visszacsinálod az egészet és teszteled. Az F2-t nyomkodd indulásnál, az visz a BIOS-ba - már, ha eljut odáig.
Következő: »»   951 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem