Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   953 / 1121
(#) Ge Lee válasza pont hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Tudnak a gyártók érdekességeket... Van egy RX550-es VGA-m, a gyári drivere (adrenalin) folyamatosan figyeli a frissítéseit, rákérdez hogy letöltse-e, meg utána hogy telepítse-e. Eddig ment gond nélkül, most a legutolsónál leszedi a frissítést, elkezdi a telepítést, majd kiáll hibával, hogy nem kompatibilis az oprendszerem, mert a win10 64bit az nem is win10 64 bit. Érdekes, eddig éveken keresztül annak látta...
(#) Epu2 válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Vagy egy verzió frissítés után nem működik a fizetős játék.
Akkor ugrottam egy hátast, amikor a Windows-os programot veszélyesnek nyílvánitotta a Windows.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2021
(#) img válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Á, nekem az elején önhatalmúlag uninstallált jó pár programot mondván, hogy nem kompatibilisek a rendszerrel. Azzal a lendülettel újratelepítettem őket, nem meglepő módon hibátlanul működnek azóta is.
(#) adapter hozzászólása Nov 1, 2021 /
 
Sziasztok!
Ez nem hiba hanem inkább valami user error lehet, mostanában (elmúlt kb 1 hét) a chrome több honlap megnyitása előtt érthetetlen módon karikázik majd jóval később (nem mértem mennyivel, érezhetően és már zavaróan később) nyitja meg a kívánt tartalmat, időnként hibaüzenet is dob (melléklet).
Win10, SSD 256GB, Intel(R)_Core(TM)_i3-7100_CPU_@_3.90GHz processzor, asztali gép. Eddig villámgyors volt, de nem tudom semmihez kötni a változást...
Más programokon nem látok változást, kivéve mikor egy darab játék szerverre szeretne csatlakozni, az is mintha lassabban tenné, net speedtest nem mutat változást a korábbiakhoz képest. Nod32 antivirus fut rajta.
Okozhatja valami beállítás, tűzfal vagy valami? Vagy mit nézzek meg szerintetek, mondom, tudomásom szerint nem lett piszkálva semmi rajta...

hiba.jpg
    
(#) villanyipi válasza adapter hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Ha régen volt már router restart áramtalanítsd egy pár percre, lehet az lassult be kicsit.Fapados ötlet de ha minden a régi lesz utána nem kell tovább tőprengeni.
(#) adapter válasza villanyipi hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Ezt valóban nem írtam, tegnap újra lett indítva a router is, igaz, egész más okból!
(#) Ge Lee válasza adapter hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
A chrome-nak a nyűgje lehet mert nálam is csinálja egy ideje random. Volt a chrome-nak kb. másfél évvel ezelőtt egy frissítése, hogy azóta volt-e és menyi azt nem tudom mert sosem figyelem, de azt pont láttam. Erős hardveren nem volt vészes, de a laptopomon onnantól brutális lassulás lett a böngészésben amit azóta sem tudtam orvosolni. És az a szép benne hogy semmit nem lehet csinálni vele, hiába akarnék visszatenni egy régebbi verziót nem engedi. Elkezd települni, és mire feltelepül már a legújabb verzió lesz belőle.
Pedig előtte nagyon jó volt, a firefox-ról váltottam erre mert az szintén egy katasztrófa lett a frissítései után. Vagy amit még el tudok képzelni, hogy kéne neki valami hiányzó oprendszer frissítés de annak elvileg nem lehetne köze ehhez.
(#) deebo válasza pont hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Olyan részegység hibájára, ami csak akkor dolgozik, ha van rendes driver. Olyan is van, hogy egy VGA 3D játékban tökéletesen üzemel, de video dekódolás közben teljesen meghal és így tovább.
(#) adapter válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Hát nem jóhír ez, amennyire tudom friss a chrome és win10 is... Hátha valaki még mondd valamit...
(#) Ge Lee válasza adapter hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
A fogyasztót ösztönözni kell a fogyasztásra, így működik a fogyasztói társadalom. Ha egy 1 magos proci is tökéletesen kielégítene minden igényt akkor senki nem venné meg a 8 magosat. Csak az a csúnya ebben, hogy régen egy 4 megás VGA-n se nézett ki sokkal rosszabbul egy 3D-s játék, mint ma egy 4 gigáson. És már ez is avul el, 12 gigás VGA-kat gyártanak.
(#) pont válasza pont hozzászólására (») Nov 2, 2021 / 2
 
Sziasztok! Azoknak, akik együtt gondolkodtak velem, a problémáról, mesélném, hogy mi lett a megoldás. Lehet én vagyok szűk látókörű, de utoljára, kínomban gondoltam a kábelre és láss csodát, az volt a baj. Ma vettem másik DVI-DVI kábelt és a probléma megoldódott. Nem kívánom senkinek, hogy így járjon, de ezek szerint ilyen is van, köszönöm a figyelmet....
(#) img válasza adapter hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Szia!

A mai böngészők erőteljesen a GPU hardveres gyorsítására támaszkodnak: ha ezt nem megfelelően kapják meg (lehet driver hiba, vagy egy Windows frissítéstől a dedikált VGA-ról átállt a CPU-ba épített gyengébbre), akkor lehet lassulást érzékelni.

Vagy próbáltál már másik DNS szervert a saját szolgáltatódé helyett? A Google 8.8.8.8 és 8.8.4.4-e egy ideje eléggé le van terhelve, ott a Cloudflare 1.1.1.1 és 1.0.0.1 is.
(#) antiktelefon válasza pont hozzászólására (») Nov 2, 2021 / 1
 
De ha nem ez lett volna az első javaslat, hogy más kábelt és kijelzőt próbálj, aztán teljesen más hardvert.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2021
(#) Skori hozzászólása Nov 3, 2021 /
 
Furcsa problémába futottam bele. Adott egy DELL PC 32Gb DDR3 RAM-al. Ma bekapocsláskor kaptam egy BIOS üzenetet, hogy a memória mérete megváltozott, F1: nyugtázás, F2:setup stb...
A windows az eddigi 32Gb RAM helyett 31,9Gb-ot ír ki.
Az alaplap menüjében az látszik mintha csak 2db 8Gb-os modul lenne benne, ugyanakkor össz memóriának 32768Mb-ot ír ki.
A windows amúgy fut, nem fagy, látszólag minden működik....
Mi a fene lehet ez? Döglődik valamelyik MEM modul? Vagy az alaplap kezd hülyülni? Találkozott már valaki ilyen hibával?

Addig is, megpróbálom felcserélni a modulokat, hátha...

Ja még info: AIDA64 látja mind a 4db memóriamodult, gyártási időt, pontos tipust, mindent.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2021
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
A szokásos kontakt tisztítás (radírral), elemcsere után nézd meg előjön-e megint a probléma.
(#) antiktelefon válasza Skori hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Nézd meg, ha a RAM beállítások auton vannak, lehet valami okból mást talált szimpatikusnak. Érdemes beállítani egy értéket, amit a proci, chipset és a ramok is támogatnak, akkor nem mászik el. Aida gondolom a ramon lévő eepromból olvassa ki a gyári SPD információt, sebességnek is a névlegeset adja meg. De haldokló ramtól nem írna ki 31,9Gb-ot.
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Nem csinált valami egy rejtett RAMdrive partíciót magának?
(#) Skori válasza bbb hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Sajna a RAM csereberélése sem segít.

A BIOS-ban:
installed memory: 16384Mb
available memory: 32719Mb

Elemcsere (2,9V a régi elem) után tovább romlott a helyzet:
installed memory: 16384Mb
available memory: 32685Mb

DIMM1: 8192
DIMM2: 8192
DIMM3, DIMM4 eltünt a menüből.
SATA3, SATA4 is eltünt a menüből.
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Másik gépben a SATA 3-4 meghajtók működnek rendesen?

Javaslok egy BIOS frissítést (magának a BIOS chipnek a cseréjével együtt).
(#) antiktelefon válasza Skori hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Ha sata is eltűnt, akkor először a biost backupold (lehetőleg SPI porgramozóval), aztán frissítsd.
(#) Skori válasza img hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Nem a meghajtók a baj, (amúgy csak egy DVD író van az SATA3-on) hanem az hogy ott sincs a menüben. minden SATA porthoz volt egy checkbox, hogy engedélyezem-e, és ha a nem használtakból kivetem a pipát akkor azon nem is keresett bootoláskor meghajtót. Csakhogy most nincs ott a checkbox sem.

DIMM3, DIMM4 esetében is hasonló a helyzet, ha nem lenne benne modul akkor is ott kellene lennie hogy DIMM3: empty DIMM4: empty

Bios chip-et nem tudok cserélni, de ha csak a bios lenne a gond, akkor a windows detektálhatná jól a memória méretét nem? Elvileg a legfrissebb bios van rajta, de megpróbálom frissíteni.
(#) Skori válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Megfrissítettem a bios-t (volt egyel frissebb), hibátlanul lement a frissítés, de a hiba maradt ugyanaz.
(#) antiktelefon válasza Skori hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Ezesetben valami a chipset környékén lesz, próbálj még azért cmos resetet, de ha kiszeded az alaplapot visszarakod és működik, akkor forrasztás hiba lehet.
A biosból konkrétan teljesen eltűnt bármi nyoma azoknak a sata portoknak?
(#) Skori válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Feladom. Úgy néz ki alaplapot kell cserélni alatta. Ugyan minden egyéb működik a windows sem fagy le rajta, de a memóriát kevesebbnek detektálja, és a négy slotból csak kettőt lát, de a nem láthatóban levő memóriát is kezeli, csak picit kevesebbnek.

A biosból konkrétan teljesen eltűnt bármi nyoma azoknak a sata portoknak? -> Gyakorlatilag igen.
(#) antiktelefon válasza Skori hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Azért várj még vele, ha átmozgatás hatására változik egy chipset reflowt megér a dolog.
(#) Régi motoros hozzászólása Nov 3, 2021 /
 
Srácok jól látom, hogy a Ryzen szériából a négymagosok közt nincs egy sem,
ami 3200 MHz -en járatná a RAM -ot?
Ahogy nézem, a legelső proc ami ezzel a sebességgel kezeli a RAM -ot, az a 6 magos 3500 CPU.
Igaz kapni is alig lehet, mert inkább a 3600 -at forgalmazzák.

Annál meg akkor már a 7 3700X is jobb vétel, 8 mag és még olcsóbb is vagy 10 rugóval...
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2021
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Az RYzennél nem olyan egyszerű azért, az infinity fabric sebessége cpu és chipset függő és a ram sebességnek pont fele kell legyen.
Én használtan venném a procit, és akármelyik jó lehet, nincs pár százaléknál nagyobb különbség 2667 és 3666 között se (tesztelve 3900X procival).
(#) KBal76 hozzászólása Nov 4, 2021 /
 
Sziasztok!
Rákérdezek, hátha méricskéltetek mostanában fogyasztást PC-n.
Mondom a konfigot, mert nekem túl soknak tûnik (0 km-es konfig).
i3-10105f cpu, B560M chipset (Aours Elite), 32GB ram, ssd, olcsó Nvidia vga (még), és egy 550W táp.
Ez tétlen-részterhelésen 0.55-0.75A = 125-170W. (Semmi nem melegszik.)
Van egy 10+ éves konfigom (i5-760, 8GB, ATI vga, 460W táp, hdd), ami kevesebb mint a felét eszi, teljes terhelésen 125W.
Mindkét gépben szinte minden Gigabyte.
Hogy is van ez, hiszen a régi cpu TDP-je szinte duplája az újnak, és a 10 év sem kevés (14nm vs 45nm).
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2021
(#) Ge Lee válasza KBal76 hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
Nem mindegy mivel méred. Olcsó teljesítménymérők még a PFC-vel ellátott tápoknál sem mindig tudnak valós értéket mérni. Ami tuti az egy ellenállás, rajta a szkóp, az meg kiszámolja az RMS-t akármilyen jelformából.
(#) Doky586 válasza KBal76 hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
Az üresjárati fogyasztást mérted csak?
Vagy azonos játékkal terhelted?
Következő: »»   953 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem