Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   506 / 506
(#) Chipmunk1960 válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 8, 2020 /

Pedig egyre több ilyen fiatal fejlesztő termékével találkozom, a pár szl hajam égnek áll! Tapasztalat nuku.
(#) Chipmunk1960 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 8, 2020 /

Én most vettem egy szélgenerátort, a belső felépítése a képeken látható. Kíváncsi vagyok, mennyit tud ténylegesen, csak még árbócot kell építeem hozzá. a csúszógyűrű megfelelőnek látszik, a vezetékeket találom vékonynak. Ha igaz a 800W nominal, az 56A DC, vagyis majdnem 20A fázisonként.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2020
(#) maszek0005 hozzászólása Jan 30, 2021 /

Tiszteletem! Szeretném megkérdezni, hogy valakinek van-e tapasztalata egy LG Direkt Drive mosógépmotor generátorrá való átalakításáról? Egy külföldi oldalon láttam, de az én angolom gyenge hozzáhttps://www.thebackshed.com/windmill/articles/coglessFP.asp
Tisztelettel: Jani
(#) erbe válasza maszek0005 hozzászólására (») Jan 30, 2021 / 1

Semmit nem kell alakítani rajta. Csak a kimeneteket kell egyenirányítani. Viszont nem egyszerű töltésszabályzót készíteni hozzá az állandóan változó feszültség miatt. Valamikor átalakítottam egy PC tápot 3 fázisú egyenirányítással. AC ~120 voltnál indult és 270 V-ot még kibírta, csökkenő feszültségnél 97 voltnál szakadt le. Egy állandó mágneses szélgenerátornál ennél sokkal nagyobb is lehet a feszültségtartomány, nagy szélnél meg nem elég egy töltésvezérlő, fék vagy fékáramkör és túlfeszültség elleni biztosítás is kell.
Szélerőmű
Itt keresgélj! Úgy 10 éve sokat írogattak róla.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2021
(#) maszek0005 válasza erbe hozzászólására (») Jan 30, 2021 /

Nagyon szépen köszönöm!
(#) David 3g hozzászólása Feb 11, 2021 /

Üdvözletem. Megszeretném érdeklődni hogy egy brushless AC servomotor megfelelő lehet e nekem szélgenerátor építéshez ?
Sajnos fogalmam sincs hogy egy DC es AC servomotor között mi a különbség.
(#) erbe válasza David 3g hozzászólására (») Feb 11, 2021 /

Használható, ha elég nagy méretű. Kis méretű, nagy fordulatszámú csak áttétellel.
AC szervomotorban nincs kefe, DC-ben van.
(#) David 3g válasza erbe hozzászólására (») Feb 11, 2021 /

Akkor a kefe csak a különbség. Nem tudtam . Állandó mágnes akkor mind 2 ben jelen van AC DC is. 1.3kw 100v amit kinéztem.
Következő: »»   506 / 506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem