Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Távirányító vevő U318M-mel
Lapozás: OK   1 / 1
(#) donder hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Nos, hol is kezdjem...
Van egy rádióamatőr ismerősöm, s nála láttam olyan megoldást, hogy egy régi-rossz TELEFUNKEN PALColor 6300 televízióból kihalászott távirányító vevőegységgel, és a TV távirányítójával, + a megfelelő relékkel vezérelte pl. a konnektor ki/be kapcsolását, a szobai világítás ki/be kapcsolását, s még sok-sok mindent...

Így néz ki a panel: K É P

A távirányítóról nem tudtam képet készíteni...
Mivel ilyen panelt / TV-t egyáltalán nem találtam a környéken, ezért bátorkodtam fórumra bocsátani a dolgot.
Van esetleg valakinek a képen látható panellel megegyező kapcsolási rajza valakinek?

(Itt találtam róla képet:

Azt gondoltam hogy a távirányító szerepét pedig egy univerzális, vagy egy előhalászott az eredetihez hasonló de kompatibilis távir. lenne.

A Google sajnos nem volt a barátom... átnéztem több TELEFUNKEN komplett tv kapcsrajzot is, de nem találtam meg sajnos a keresett panel rajzát.
Datasheet se nagyon van, de amit találtam abban nem volt használható rajz.
Aki esetleg kérdezné: Igen, ugyanezzel az IC-vel szeretném megépíteni, más lehetőségben (egyenlőre) nem gondolkodom.

Adminoknak: Itt a HE Fórumon pedig ugyanilyen IC kapcsolásáról egy Távirányítós fórumban sem találtam infót)


Előre is nagyon szépen köszönöm, minden kedves hozzászóló fórumtárs segítségét!
(#) donder válasza donder hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Ja és kimaradt a legfőbb, maga a szándékom:
Szeretném utánépíteni...
(#) Cavalier hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Most akkor döntsd el, hogy mit szeretnél, megoldani egy feladatot (távirányítós vezérlés), vagy kőbaltával építeni felhőkarcolót?

Nem értem, miért ragaszkodsz ehhez az ic-hez? Lomtalanításkor millió tévé, dvd játékost, stb. kerül ki, amiből bontható infra vevő. De vehetsz is, pl. itt a HESTORE-ban erre még kell egy mikrokontroller, ami feldolgozza a jelet, és kapcsolja a reléket. Van nem egy ilyen kész projekt a neten ARV-el, PIC-el.
(#) Sanyi093 válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Viszont ehhez nem kell semiféle + csak a tranzisztor ami vezérli a reléket és még olcsó is
http://www.hqelektronik.hu/info/hu/u318m.html viszont
a vávkapcsoló ic meg u321m
(#) donder válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Az egyszerűsége és az ára miatt ragaszkodnék ehhez az IC-hez... Az a bajom hogy ismerősömnek nincsen meg a kapcsrajza hozzá, ő csak a panel alapján dolgozott vele... S mivel én még panelt sem találtam, ezért fordultam ide...
(#) Cavalier válasza donder hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Ha nincs ilyen távirányítód, akkor úgyis használhatatlan lesz az IC-d, ha minden igaz, akkor ez valamilyen saját kódolásban kapta a jelet, tehát a hozzávaló adó IC kéne. Vagyis a ma használatos univerzális távirányítókkal nem fog menni.
(#) donder válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Értem... Akkor mit ajánlanál, alternatív megoldás gyanánt?
(Ettől függetlenül nem adom fel a keresést, akinek van kapcsolása, az legyen szíves ossza meg velem..)
(#) Hp41C válasza donder hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Írd be a :google: -nak "infra remote switch" és ömlik az ajánlat. Pl. egy 10F200 SOT23 tokban akciósan 52Ft+Áfa... Adónak kitűnő. Infra vevőnek TSOP1736 és egy hasonló kontroller...
(#) Sanyi093 válasza donder hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
A nyáron 5-6 év után leakasztom a falról és csinálok hozzá egy kapcsolási rajzot papíron távkapcsolót meg majd a zsibbantóból szerzünk ( ahhol van 1 ott van több is ) jut eszembe egy ismerősöm " ecet " meg autóriasztó távkapcsolóból csinált egyszer egy hasonlót mikor meglátta a rendszeremet
(#) donder válasza Sanyi093 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Köszönöm barátom!
(#) donder hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Továbbra sincsen senkinek ötlete?
(#) donder hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Sziasztok ismét!

Volna valakinek bármi ötlete az IC-vel kapcsolatban, vagy felejtős a történet?
(#) istvanbakter hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Grundig ST55-710 tv-képernyő takarításakor kissé megrázott a képcső - tapasztalat; azóta a távirányítókkal (több is van) nem működik, csak a panel gombjaival vált csatornát és hangerőt. Üvegbiztosítékok épek, mit cseréljek vagy javítsak, hol keressem a hibát? Szeretnék segítséget kérni, mert nagyon jó tv...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem