Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 28
(#) Vassjozsef01 hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
Nekem lenne egy tda1558Q IC-m amiből szeretnék egy 4X11W-os erősítőt építeni valaki tudna segíteni kapcsolásirajz érdekelne meg minden ami kéne hozzá
(#) sound.man válasza Vassjozsef01 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Bővebben: Link itt van az adatlapja kapcsolással. Nyákot nem nehéz megtervezni ehhez.
(#) Vassjozsef01 válasza Vassjozsef01 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Köszi! csak anyi kérdésem lenne hogy ez megy-e 12V-rol meg nekem az egyik hangszóróm 8 ohm(MÉLY) 25W-os a másik3 pedig 4 ohm 15W os hogy ez gond lehet!
(#) Tuci válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Helló! Ez az erősítő engem is érdekelne! Nem tudja véletlenül valaki, hogy mennyiért lehet egy ilyet beszerezni???
Előre is köszi!
(#) Tuci válasza Tuci hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Mármint az IC ára érdekelne, a többit tudom kb milyen árba vannak
(#) sound.man válasza Tuci hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Bővebben: Link Hq video-nál ennyiért van.
(#) GyurikaBx válasza Vassjozsef01 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Google a barátom!
(#) Vassjozsef01 hozzászólása Jún 16, 2008 /
 
a kábeleknél ami az erősítőnek a jelet küldi melyik a plusz és a minusz? Van az alap burkolat ami alatt van egy vezeték ami csupasz és van még egy piros színű burkolat is és az alatt is van egy vezeték?
(#) andrew24 hozzászólása Nov 27, 2008 /
 
mmm.. nem is tudom, megépítette ezt valaki?

Esetleg aki jobban otthon van ezekben írhatna ide hogy köll e valamire figyelni, vagy annyira egyszerű hogy az már nagyszerű?

Konkrtéan én 1554 essel próbálkoztam, de.. megmondom őszintén netudom hogyan sikerült elérnem, de nem működött abszolute egyiksenemse.

Szóval.. énis a katalóguslapból próbálkoztam, a 2 csatornára hidalt változattal. Bemeneten fólia kondi, 3300 uf es, 25 voltos elko a tápvonalon, és 100 nf kerámia szűrőkondi.

Nem tűnt nehéznek, és tényleg mindent bekötöttem rendesen, csak nem akart működni..

Feldühödve azon hogy ennyire egyszerű dolgot is el tudok rontani most rendeltem 2 darabot a 1558 as ic- ből.

Háthogyha.. tud valaki valami okosat mondani hogy mégis mit lehet ezen a kis vacakon elrontani azt szépen megköszönném ha leírná ide..

és akkor nagyon de nagyon boldog lehetnék.. Hátha most nem fulladok kudarcba.

Ami eddíg beszereztem az egy 200 VA -s toroid, és 35 amperes diódahíd, forrszemes próbapanel, a kondik, és az ic -k, meg egy stereo 47K ohmos lineáris potméter.

ha valakinek esetleg van a gyári kapcsoláson kívül olyan ami jóól működhet azt nagyon szívesen várom.

Hát, előre is köszönöm a türelmet, végülis ha már valaki elolvasta akkor gondolom van szabad ideje
(#) titi válasza andrew24 hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Hali!
Most nem sok időm van, megyek melóba, de:
Már többet is építettem 1554, 1557, 1558-al.
Mindegyik elsőre működött.
Van amelyiket autómagnóból másoltam le, de hogy melyik, azt most nem tudom.
Viszont az adatlapon lévőkkel is biztos menniük kell, lehet nálad van bibi.
Ha képeket tudsz mutatni, talán kiderül, mi az.
Üdv!
(#) andrew24 válasza titi hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
háát a 1554 es icknek annyi, megfőztem őket 230v vel a konnektorból. megérdemelték.

1558q holnap jön, megy egy forrszemes próbapanel, azon összerakom s feltöltök egy képet. remélel ezúttal menni fog.
(#) titi válasza andrew24 hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Mielőtt beüzemeled, dobj róla képet, és várd meg a választ, hogy jó-e.
Mert ha hamarabb kijön belőle a füst, mint segítséget kapnál, akkor már késő a segítség...
(#) andrew24 válasza titi hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
hátőőő a 1554 es ic-k azért sültek meg mert szándékosan rávágtam őket a konnektorra.

Az a helyzet hogy megcsináltam a kapcsolást, de semmi hangot nem kívánt adni, úgy kussolt ahogy nem illik.
(standby/mute v+ on volt, szóval nem azért)

úgyhogy.. felkaptam a vizet.
próbáltam ügyeskedni rajta de véletlen sem adott életjelet.

Aztán most felhúztam magam azon hogy 4 darab kondit nem bírok össze kombinálni egy redvás (tetű, pinkeltonfoston, népművészeti cserépedény, stb.. ami kifér a csövön, bízok a képzelő erőben) ic-ve kombinálni úgy hogy csináljon is valamit.

na. hát ennyi. Azért fogok feltenni képet.
Nehezen hiszem hogy minden ic rossz lett volna, de azt is nehezen hoszem hogy ennnnyire nem vagyok jó.
(#) andrew24 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 

nagyon kitartó is figyemes voltam miközben szarrá égett az IC, szóval ebben nincen is hiba
csak simán elkapott az agyérgörcs. Ennyi. Megesik.
(#) cseffo hozzászólása Jan 1, 2009 /
 
ez elé kel valami elöerősitő?
és hogy lehet hangeröszabályzot csinálni elé?
elöre köszi
(#) lapose válasza cseffo hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Szia!

Ha számítógépről, CD meghajtóról üzemelteted akkor nem szükséges!
A rajzon a hangerőszabáyzó bekötése!

Hangero.gif
    
(#) cseffo hozzászólása Jan 2, 2009 /
 
mit lehetne csinálni vele h nem zugjon?meg ne torzitson?
elöre köszi
és milyen értékü poti kel hangerőszabályzonak?
(#) lapose válasza cseffo hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Szia!

Normális rajz alapján meg kell építeni!
47-100 Kohm.
(#) cseffo hozzászólása Jan 3, 2009 /
 
kerestem már de ugyan azt találtam ami az adatlapján van!
ha valakinek van akor feltehetné!

(#) mizsei.robi hozzászólása Jún 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Lehet ezt az ic-t úgy hidalni,hogy csak 1 kimenetet hidalok?
(#) lapose válasza mizsei.robi hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Szia!

Szerintem lehet!
(#) mizsei.robi válasza lapose hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Szia!
Kösz a gyors válast!
2.1 -es erösitöt akarok belöle építeni
(#) M63-002 hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
Tiszteletem mindenkinek.

Van nekem két, régi, darabonként 4 Ohmos és 16W-os hangfalam.

Őket rá lehet kötni erre az IC-re (hangerőszabályozást is beiktatva), hogy ne nyírja ki a hangfalaimat? Mert ha jól tudom, akkor ez az IC 2 csatornás módban 2*22W-ot ad le?

Továbbá van még két kérdésem, mert az erősítőkhoöz nemigazán értek... A hangszínszabályozó áramkört inkább a bemenetre, vagy inkább a kimenetre kötnétek?

MP3 lejátszóról szeretném járatni, mert a füldugókat gyűlölöm. Lehetséges ez? Nem kell eléje ezesetben előerősítő?

Üdv.:
002
(#) szunyi válasza M63-002 hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Heló!
1, Ennek az IC-nek a 22W, a maximális teljesítménye, amely a 10%-os torzítási tényező mellett még kivehető a cuccból. Ha viszont a 0.5% os torzításnál mért kimenőteljesítményét vesszük, ott már csak (typ.)17 W-ot produkál. De! Ki mondta hogy a maximális kimenőteljesítményt kell belepumpálnod a hangszóróba. Pl.: az MP3 lejátszódat rákötve 0-ról fokozatosan az élvezhetőig növeled a hangerőt, és akkor nem fog tönkremenni a hangszóród.
2, A hagszínszabályozót az átviteli láncban természetesen az erősítő elé kell helyezni!
3, Nem kell előerősítő, mert az MP3 lejátszó kimenete kb. 1-2-3 V os nagyságrendű.

(#) M63-002 válasza szunyi hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Helló!

Köszönöm a tanácsokat. Itt találtam egy hangszínszabályozó kapcsolást, LM1036-os IC-vel, valószínűleg azt fogom megépíteni hozzá.

De majd csak szeptember környékén, addig tervezés, meg a trafó beszerzése fog megtörténni.

Üdv:
002
(#) M63-002 hozzászólása Júl 7, 2009 /
 
Szereztem az IC-hez hűtőbordát.
Ekkora bőven elég, és 500Ft-ért nem is volt drága.
(#) szovhoz hozzászólása Júl 11, 2009 /
 
Érdekelne hogy milyen tápot csinálnátok ehhez az erölködőhöz. Szeretném bedobozolni. Gondoltam torrodira vagy kiöntött tokos trafóra.

De akkor még kell építenem hozzá táp részt is.

ötletek vagy kapcsolások érdekelnének.
(#) lapose válasza szovhoz hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Szia!

Sima trafó-diódahíd-puffer. A trafó legalább 100VA-es legyen.

tap.gif
    
(#) gembird hozzászólása Júl 13, 2009 /
 
Helló az lenne a kérdésem hogy ebből a 1558Q ic-ből nem lehet valahogy kihozni a 2x30-40W-ot van itthon kettő is. Valahogy összehozni őket. esetleg úgy hogy megépítem a 2x22W kétszer és valahogy összekötni ez csak egy tipp lenne.
(#) Rakloo válasza gembird hozzászólására (») Júl 13, 2009 /
 
Nézd meg ezt:Bővebben: Link
Következő: »»   1 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem