Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 28
(#) Kovidivi válasza Rakloo hozzászólására (») Júl 13, 2009 /
 
Hm. Már alapból hídban van az ic, mikor 2x22W-ot lead... :no: :no: TDA7375 2ohmon 2x30W. Üdv!
(#) Rakloo válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 13, 2009 /
 
Elnézést.Nem figyeltem .
(#) gembird hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
A TDA7375 2 ohmon nekem nem jó mert 4 vagy 8 ohm hangszórókat akarok meghajtani vele ezért gondoltam erre akor lehetetlen kihozni belölle 2x40W-ot?
(#) Kovidivi válasza gembird hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Nem az IC-vel van a baj, hanem a tápfeszültséggel. 12V-on a maximum 4-ohmon, hídban, 18-20W.
40W-hoz kell legalább +- 26V - 8ohmon, 4ohmon +-20V, ezt pl. a TDA7294-es IC adatlapjából néztem. Bármilyen más erősítő is hasonló tápfeszültségekkel működik. Ha hídban szeretnél hajtani egy erősítőt, akkor majdnem elég a fele akkora tápfeszültség is.
(#) gembird hozzászólása Júl 15, 2009 /
 
Akkor ha megépítem a TDA 7294-el ha ráteszem 4vagy 8 ohmra akkor Anak a teljesítménye menyi lessz KB. Amúgy nekem +-22 V kellene.
(#) Kovidivi válasza gembird hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Olvasd el még egyszer az előző hsz-em, és ha még mindig hibádzik valami, kérdezd meg újra!
"Amúgy nekem +-22 V kellene. " - és ebben én hogyan tudok segíteni? Elmész egy boltba, és veszel +-16V-os trafót. Üdv!
szerk: használd a válasz gombot! A TDA7294-nek van külön témája, ha érdekel, olvasd el nyugodtan!
(#) Einstein válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Lehet hogy úgy gondolta a 22v-ot hogy neki annyi van és hogy azon mekkora teljesítményt ad le a cucc.
(#) gembird válasza Einstein hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
igen én úgy értettem hogy nekem 22v-os trafóm van és azon kb hány wattot ad le. De elolvastam ez előző hszt még egyszer és már értem.
(#) Kovidivi válasza gembird hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Hány VA-es a trafód? Mert ha ilyen kicsi pár 10VA-es , akkor abból nem fogsz kivenni 2x40W-ot. Ehhez minimum 100-120VA-es kell.
A kivehető max. teljesítményt pedig a TDA7294 adatlapjában, a supply vs. output power, vagy hasonló táblázatból lehet nézni!
(#) Brienter hozzászólása Júl 16, 2009 /
 
Üdv!
Ennél a végfok IC-nél megoldható az hogy 2 csatornát szimplán használok a másik két csatornát hídba kötöm így egy 3 csatis végfokot kapok?
(#) lapose válasza Brienter hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
Szia!

Igen megoldható.
(#) Brienter válasza lapose hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
Üdv!
Táp földje és hangfrekis rész földje összeköthető? Az ic-ről készült cikkben össze van kötve ha jól látom. Nem lesz így nagyon zajos mert én pc-tápról használnám?
(#) Kovidivi válasza Brienter hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
(#) Brienter válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
Kösz így már egyértelmű
(#) Manyoc hozzászólása Júl 22, 2009 /
 
Én most építettem meg. Tápnak egy 250W -os AT PC táp került. 2 csatornásra raktam össze. 80W 8 Ohm-hangfalakkal üzemel. Egy 25 nédzetméteres helységet nagyon szépen kitölt a hangja. Hűtésnek egy PIII as Slot1 es foglalatú proci hűtőbordáját tettem.
Csak ajánlani tudom mindenkinek.
(#) prst14 hozzászólása Júl 26, 2009 /
 
üdv!
Megépítettem a kapcsolást ,jól sikerült.Véleményem szerint jól is szól! Mindenkinek ajánlom ,olcsó és jó!
A videó is nagyon jó ,érthető!
Viszont elkövettem egy NAGY hibát.
A teszt alatt a bal első oldalt kötöttem csak rá egy hangszóróra ,a PC JACK aljzatját kivezetve ,és véletlenül a bemeneti vezeték TEST és BAL oldala összezárt ,csak egy pillanat volt ,de a bajhoz úgy néz ki pont elég volt ,ugyan is azóta a bal első oldal nem ad ki ,csak búgást .
Mi történt? A TDA azon oldalát sikerült megölnöm ?
A többi oldal szól!
Előre is köszönöm a választ!
(#) titi válasza prst14 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Hali!
Én még nem próbáltam a bemenetet rövidre zárni...nem is próbálom ki...
Mellesleg ott még van egy csatolókondi, így nem értem a dolgot.
Bár inkább a kimenet rövidre zárásánál szokott ilyen tüneteket produkálni egy erősítő.
Esetleg nem a hangkártya kimenete feküdt meg?
Egy képet azért megnéznék...
(#) prst14 hozzászólása Júl 26, 2009 /
 
Üdv!
Hát mostmár én sem értem a dolgot ,ugyan is most meg működik! Kipróbáltam minden kimeneten és semmi hiba.
A képeket mellékelem:
(#) prst14 hozzászólása Júl 26, 2009 /
 
A képek minőségén nem tudtam javítani sajnos ,hiába minden trükk ,telefonnal ezt lehetett kihozni!
Újabb 4 kép:
(#) titi válasza prst14 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Lehet, valami kontakthiba volt...?
(#) titi válasza prst14 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Látom, négy csatornásban használod.
Kíváncsi lennék, érthető-e, hogy mit kell átalakítani a sztereó változathoz? Mármint, hogy sikerült-e érthetően átadnom az infót...
(#) prst14 válasza titi hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Lehet kontakt hiba volt...nemt udom ezt mostmár örök homály fedi...
4 csatornásnak van kialakítva jól látod...
Sajnos a Sztereo része nem volt számomra világos...hogy átkötés meg izé...nem vagyok jártas az erősítők terén szóval azt sem értem mi az a hídba kötés
De majd egyszer azt is elmagyarázza talán valaki...
(#) titi válasza prst14 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Lehet egy kicsit majd "tuningolom" a videót, azért kérdeztem.
Akkor majd megpróbálom ezt a részét érthetőbbé tenni.
Köszi!
(#) prst14 válasza titi hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Én köszönöm
(#) Brienter válasza prst14 hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Hello!
A bemeneti szűrökondi az lehet fóliakondi is? Ha nem akkor mondjuk 10nF-os kerámiát rakhatok az 1nF-os helyett?
(#) titi válasza Brienter hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Hali!
Mint a cikkben láthatod, a gyári ajánlás szerinti rajzon nincs is a bemeneten az az 1nF-os szűrőkondi, tehát, ha elhagyod, akkor is működni fog az erősítő. De nyugodtan berakhatod a 10nF-os kondit is. A zajszűrés a szerepe, mint a neve is mutatja, tehát a működést nem befolyásolja...
(#) pakaierik hozzászólása Júl 28, 2009 /
 
Helló.
megépítettem ezt az kapcsolást egy tda1554-essel. Adatlapját néztem u.a a kettő ic szerintem.
az biztos hogy nagyon melegedik és szerintem "halkan" is szól és az egyik fele a négyből nemszól...
(#) titi válasza pakaierik hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Hali!
A forrasztások jók? Sajnos a képről nem tudom megállapítani, elég homályosak.
Én sokkal kisebb hűtőfelülettel használom, de nem melegszik.
Nézd át a forrasztásokat, és az egymás melletti forrasztásokat is nézd meg, hogy valahol nincs-e közöttük zárlat. ("Sípoltasd ki")
Hangszórók megfelelően vannak bekötve?
(#) Brienter hozzászólása Aug 3, 2009 /
 
Üdv!
Megépítettem életem első erősítőjét ezzel az ic-vel azzal a módosítással hogy 1-2 csati az simán közös kicsatolókondival és a 3. csatornát pedig hidaltam. PC tápról megy 2db 4ohmos hangfalat hajt. 3csatorna arra még nincs hangfal. Borda egy kb 13x 5cmx3cm magas borda.
Hiba minden csatornán van egy kis brumm gondolom ez az elégtelen szűrés miatt van pedig van benne kerámia kondi is meg egy 2200µF-os elkó. 3-adik castornára van áthallás az 1-2csatiról ami nem vészes még. A legnyagyobb probléma az hogy ha még a jelkábelek be sincsenek kötve és a 2 csatorna hangfalai rajta vannak máris 2A-t eszik és melegszik állatul. Mindent lehúzva róla kb 80mA.
MI lehet a baj vele ? Valahol gerjed vagy mi?
(#) titi válasza Brienter hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Hali!
Esetleg mutass képet.
Következő: »»   2 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem