Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 28
(#) Brienter válasza titi hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Beültetés rajz jó?

panel.png
    
(#) hzoli2 hozzászólása Aug 3, 2009 /
 
Sziasztok!
Én nagyon amatör vagyok ezekhez a dolgokhoz, a hidkapcsolás érdekelne, hogy hogyan kell ezt összekötni? Van egy 4x12W os autoerősítőm (TDA1516BQ), 2db hangfallal szeretném sztereoban üzemeltetni. Így elméletileg 2x24 w-os teljesítményt kapok.
A hidba kapcsolásnál egyszerüen összekötöm a 2db kimenö teljesítményt párhuzamosan és így összeadódik,

vagy a tda ic egyik kimenő csatornáját öszekötöm a másik tda ic egyik csatornájával és a maradék 2x24W lesz? ezt biztos, hogy mindenki tudja, csak én nem.
(#) Kovidivi válasza hzoli2 hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Erősítő hidalása, ez a kulcsszó. Keress rá! Üdv!
(#) lapose válasza hzoli2 hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Szia!

Két lehetőséged van:
- Mivel ez az IC alapból egyszerűen hidalható, bekötöd a katalógus 4. ábrája szerint és kész is.
- Külső fázisfordítót használsz, és azzal hidalod. ilyenkor a hangszórót a két kimenet közé kell kötni.
(#) hadnagyakos hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Ezzel meg lehetne hajtani még egy tranzisztoros végfokot csupán teljesítménynövelésből?
Van valakinek ilyen jellegű kapcsolása?
(#) Kovidivi válasza hadnagyakos hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Erősítő elé előerősítő kell, nem pedig végerősítő. De igen, meg lehet hajtani, csak szerintem felesleges, és nagyobb lesz a torzítás.
(#) hadnagyakos hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Akkor egy végső kérdés, ez működik tda1557-el is? Mivel ez van itthon és ebben van hangszóró védelem.
Ha jól tudom ezeknek ugyan az a lábkiosztásuk, tehát elvileg titi kapcsolása és nyákterve jó hozzá.
(#) hzoli2 hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Köszi a gyors választ az áthidalás ügyében.

A fázisfordító , csak annyit jelent, hogy az egyik hangfalat fordított polaritással kötöm rá a 2 kimenö jelre?

Vagy valamilyen műszaki ketyere?
(#) titi válasza hadnagyakos hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Hali!
A TDA1557Q-nak más a lábkiosztása, az csak 13 lábbal rendelkezik, és kialakításából adódóan eleve hidalt.
Azt hiszem van annak is topikja, és szerintem nyákterv is van ott hozzá. (Ha nem találsz, szólj.)
(#) titi válasza Brienter hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Hali!
Elvileg igen. A Mute/Stby lábat úgy látom, csak kivezetted, azt hová, hogy kötöd?
(#) Brienter válasza titi hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
+12V-ra.
(#) titi válasza Brienter hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Azért egy kondi a test felé elférne, és ugye ellenálláson keresztül kötöd a 12V-ra?
(#) Csabu82 hozzászólása Aug 7, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!

Most olvastam a ciket és szeretném megtudni kell e valami plusz ha számitógép tápról szeretném meghalytani, hogy a táp se menjen tönkre és ne is torzitson, vagy a táp szagatása nem befojásólja az erősitő müködését?

A segitséget elöre is köszönöm
(#) titi válasza Csabu82 hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Hali!
Természetesen működik PC tápról, semmi egyéb nem kell hozzá.
Azonban ha ugyanarról a PC tápról akarod hajtani, amiről a gép is megy (mármint ha pl. PC-be akarod beépíteni), akkor esetleg lehetnek gondok. Nem biztos, hogy elbírja a táp a PC-t és az erősítőt is egyszerre.
(#) Csabu82 válasza titi hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Szia!
Köszönöm a gyórs választ. egy külön tápra akkarom rákötni. Gomdolom egy 250w atx táp elbírja ha megcsinálnám 5.1be is, gondoltam nem árt egy kis kihívás
(#) Brienter válasza titi hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Őszintén megvallva se kondi se ellenállás mivel a gyári rajzon sincs beiktatva és kezdő léttemre nem is gondolkoztam rajta. Mekkora és milyen értékű kondit ellenállást rakjak be?
(#) titi válasza Brienter hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Hali!
Nézd meg a róla készült cikket, ami ellenállás és kondi ott van, az neked is jó lesz...
(#) Brienter válasza titi hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Megcsináltam egy az egybe ahogy írtad a cikkben semmit nem változott sajnos a helyzet ugyanúgy melegszik mint az állat és brummos is sajnos. Egy fogyasztásmérőbe volt bedugja és véletlen azt vettem észre hogy ha lehúzom az egyik hangfalat akkor megnő a fogyasztás ahhoz képest mint amikor amind a kettő rajta volt. Ha lehúzom mindkettőt lecsökken rendesen de ez normális nyilván.
(#) titi válasza Brienter hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Dobhatnál róla egy fényképet, hátha okosabbak lennénk...
(#) carp07 hozzászólása Aug 13, 2009 /
 
ha hidba kötöm az erősítőt akkor muszály elhegynom a kondenzátorokat és akkor melyek csatlakozora kell kötnöm a hangszőrót??
(#) carp07 hozzászólása Aug 13, 2009 /
 
a hangszóró bekötése már megvan h hova kell már csak az kéne h a kondikat muszály elhagyni mert én úgy odottam meg h a bemenetnél kötöttem össze (melléketem képet)

P1010986.JPG
    
(#) titi válasza carp07 hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Hali!
Így is megoldható, csak ahogy én csináltam, úgy megspórolható a két bemeneti kondi.
Viszont hídba kötésnél nincs szükség a kicsatolókondikra. (a 2db 1000 µF-os)
(#) fihu hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Sziasztok!
Megépítettem ezzel az IC-vel az sztereo áramkört, de zúg (gondolom a trafótól) és recseg. Kérdésem az lenne, hogy ezt a recsegést, hogy lehetne kiküszöbölni? És esetleg a zúgást is. A hangerőt egy sztereó potival szabályzom! Ha kell képet tudok feltenni.
Előre is köszönöm!
(#) fihu válasza fihu hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Pontosabban a mély hangoknál torzít, de igazából, nem találom rá a megfelelő szót. A kapcsolást átnéztem többször is, de nem láttam benne hibát, ami volt azt kijavítottam.
(#) titi válasza fihu hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Hali!
Miből áll a tápod?
Nem hajtod túl nagy bemenő jelről?
Szerintem mutass képet...
(#) fihu válasza titi hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Igazából 1 trafóból és egy graetz-ből. A végfokon van 1 100nf es kondi gondoltam jó lesz, de lehet, h még káne szűrni. Viszont a torzításra még mindig nincs ötletem. Az is lehet a táp miatt?? Kb 13-14 volt jön ki a trafóból így.
(#) titi válasza fihu hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
A bemenethez nem használnám azt a vezetéket, oda inkább árnyékolt kábel kellene, mert ezen sok zajt össze tud szedni.
Másrészt nem biztos, hogy elég az a puffer, ami végfok előtt van, talán nem ártana az egyenirányítás után legalább egy 4700 uF.
A 13-14V-ot az egyenirányítás után méred?
Szóval szerintem először tégy egy puffert az egyenirányítás után, és úgy, azon a kondin mérj feszültéget. Ha ott a fesz rendben van, akkor kösd rá a végfokot, addig ne!
(#) fihu válasza titi hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Szia!
köszi! Ha nincs 4700 uf-os akkor rakhatok elé 2db 2200uf ost?
(#) titi válasza fihu hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Persze!
(#) fihu válasza titi hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Köszi a gyors válaszokat! Holnap megnézem!
Következő: »»   3 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem