Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 75
(#) Kovidivi válasza viktorka0011 hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
szia. google.com-ba beírod, hogy "TDA7350a datasheet", és megnézed az adatlapban. ilyen egyszerű...
(#) titi válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Szerintem TDA7350a helyett keres olyan IC-t, aminek ugyanaz a lábkiosztása...
(#) norbi418 hozzászólása Szept 25, 2008 /
 


Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, megépítettem a tda7293-as kapcsolást és meg sem nyikkan. Pedig minden smakkol +-42 volt, minden alkatrészt átelenőriztem és minden ok! Nem tudom mi lehet a baj. Valaki tudna nekem segítséget nyujtani ebben?
(#) kefe13 válasza norbi418 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Hát ez így nehéz lesz, mi alapján építetted ? Esetleg pár kép segítene (nyák, beültetés)
(#) norbi418 válasza kefe13 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
D-audiotol rendeltem az egységcsomagot majd holnap rakok fel képeket! Nem hiszem el pedig egyszerű kapcsolás és nem működik....
(#) norbi418 válasza kefe13 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Még annyit tudok mondani, hogy a CLIP kimeneten mértem 42 voltot ha ez segít valamit amugy itt nem kéne voltnak lenni nem?
(#) sound.man válasza norbi418 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Képet mutatsz róla? Hátha kiszúrjuk hogy mi nem stimmel.
(#) norbi418 válasza sound.man hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
ok
pill csinálok pár képet és jövök egy fél ora
(#) norbi418 hozzászólása Szept 25, 2008 /
 
A képek amiket igértem
(#) lapose válasza norbi418 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Szia!
A Mute És a Stand-by kivezetéseket hova kötötted?
(#) norbi418 válasza lapose hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
szabadon hagytam őket nem kötöttem sehová
(#) norbi418 válasza lapose hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
vagy kéne neki adni áramot???
(#) lapose válasza norbi418 hozzászólására (») Szept 25, 2008 / 1
 
Ha nem kötöd sehová némítva van! +Ut-ra kell kötni őket.
(#) norbi418 válasza lapose hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
köszönöm a segítséget megyek megprobálom
(#) norbi418 hozzászólása Szept 26, 2008 / 1
 
Sziasztok!
Köszönöm a segítséget sikerult megoldani, megszolalt az erősítő.
(#) imrusdj hozzászólása Okt 16, 2008 /
 
nekem az lenne a kérdésem,h hamegrendelek egy kitet a d audionál milyen eszközökre van szügségem,h összetudjam szereni normálisan?
(#) maTaKee válasza imrusdj hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
-Forrasztópáka
-Forrasztó ón
-Multiméter esetleg ellenállás színkód táblázat
-Megfelelő tápegység
-Hűtőborda

Azt hiszem ennyi?!
(#) Dj TSM válasza m.joco hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Lehet kozos a hutoborda de muszaj szigetelo alateteket tenni az ic-k ala mert minusz van bennuk es emiatt ha nemlenne alatet nemtudnad a hutobordat lefodelni,es ha nincs fodelve a hutes akkor joesej van arra hogy gerjedni fog a vegfok,mert a hutes eleg nagy felulet es felfogja a zavaro frekvenciakat.
(#) imrusdj hozzászólása Okt 17, 2008 /
 
és forrasztóból is millyen fajta legyen?szerintetek érdemes rendelnem egy erősítő kittet vagy vegyem meg a boltba használtan a boltba.mert a kittek ugyebár végerősítők?es ahoz,h rendesen müködjön elöerősítő is kellene nem?mert én pc vel akarom összekötni és az ugye bár gyenge jelet ad és lehet nem elég a végerősítő?
(#) Ronin válasza imrusdj hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Szia. A hangkártyád kimeneti jele elég lenne a 7293-asnak.
Bár én a helyedben vennék valami használt 2×50W-os
erősítőt (10e kb) hacsak nem akarsz nagyon építgetni.
(#) Ronin válasza imrusdj hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Valami ilyesmire gondoltam :
1
2
Vagy ha nagyon igényes vagy: Integra
(#) anonym1s hozzászólása Okt 21, 2008 /
 
Sziasztok!
Rendelni akarok ilyen ic-t de olvastam itt hogy sok a szar utanzat es olyat nem szivesen vennek. Szoval amit venni akarok, arra ez van rairva:

TDA 7293
CZ026 735
V6 CZ MAR

Ebbol meg lehet allapitani hogy ez oke vagy csak rossz minosegu utanzat?
(#) Dj TSM válasza m.joco hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
A clip kivezetesre tedd ra a leddioda katodjat,a led masik vegit pedig 3,5kilo ohmos ellenalason keresztul kosd az ic plussz tap feszultsegere.Ennyi es igy mutatni fogja ha az erosito eleri a maximalis teljesitmenyet,nem a torzitasat.
(#) m.joco válasza Dj TSM hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Idézet:
„Ennyi es igy mutatni fogja ha az erosito eleri a maximalis teljesitmenyet,nem a torzitasat.”

Ez azt jelenti, hogy akkor fog felvillanni a LED, ha az erősítő kimenetén a jel/hullám csúcsa eléri valamelyik tápfeszt? Mert valójában akkor adja le a max teljesíményt. Ugye?
De az IC adatlapjában a sematikus rajzon azt a FET-et, ami kapcsolná a LED-et, S/C PROTECTION nevű rész vezérli. Ez nem azt jelenti, hogy a LED akkor világít, ha az IC kimenete rövidre van zárva?
Üdv.
(#) Dj TSM válasza m.joco hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Helo,tudom,hogy a vedelembol van kivezetve,hisz a vedelemnek is szugsege van arra hogy kapjon jelet a kivezetesen jelen levo jel erossegerol.A clip pedig igen ahogy irtad,akkor villog mikor az erosito a maximalis tap feszultseget ereszti a kimeneten.Vagyis villog basszusra mikor maxon van a vegfok.Nekem igy mukodik.
(#) m.joco válasza Dj TSM hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Hello
Gondolom akkor van aztán gond, ha egy kicsit hosszabban világít a LED, mert akkor már túl van vezérelve az erősítő, és vágja a sinus csúcsát, és olyankor ott már egyenáram van. így van?
Üdv.
(#) anonym1s hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Kossz a valaszokat, de en arrra lettem volna kivancsi hogy ez a jo ic vagy sem. Egyebkent mar megrendeltem szoval mostmar arra lennek kivancsi hogy ez jobb mint a 7294-es vagy rosszabb?
(#) anonym1s hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Bocs az ujabb uzenetert, elbasztam. szoval a 7294 vasn nekem es a 7293-asrol varnek tapasztalatokat.
Koszonom!
(#) Dj TSM válasza m.joco hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Igen,pontosan igy van,olyankor mar sokat kap a hangfal es a vegtranzisztorok is.
(#) Dj TSM válasza anonym1s hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
A TDA 7293 azert jobb mert +-50 volt a tap fesze es van par plussz tulajdonsaga ami a TDA 7294 esben nincs.Peldaul Clip kimenet es Bufer driver is.A clip kimenet led dioda segitsegevek mutatja a maximalis teljesitmeny elereset,a buffer driver segitsegevel pedig meghajthatunk mas veg tranyokat vagy hidbakotott masik tda-t is.Ez mar a fantazian mulik,a lenyeg hogy a buffer kimeneten negativ es pozitiv vegtranzisztor vezerlo jel jon ki.
Következő: »»   2 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem