Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   25 / 75
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Hát igen Bizti volt a nyákon? Mondjuk az nem véd fordíított -tól. Amugy még túlfeszem se lehetett mert kb 38 volt körül add a toroidom pufferel.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Odaát a 7294-ben épp ma írtam: A táp és az erősítő összekötése előtt a puffereket ki kell sütni. Ott az volt a jelenség, hogy 115V-ra feltöltődött csúcstól-csúcsig a táp. Ehhez elég egy hálózati áramlökés és a terheletlen kondi úgy marad.
(#) david91 válasza reloop hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Ennek az előerősítő kapcsolásnak tehát szimmetrikus kimenete van igaz?
(#) reloop válasza david91 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Igen, alkalmas szimmetrikus jelátvitelhez. Ugyan nem ezzel a céllal készült, de azonos a két kapcsolás.
Formálódik a végfok nyákterve is.

HSM02.JPG
    
(#) Gyusze hozzászólása Júl 26, 2011 /
 
Valaki tudna adni/mutatni egy jo Stereo(azaz 2 TDA7293 as) kapcsolasu nyak rajzot? Alkatreszeket vettem mar, de nincs jo nyak tervem. Elore is koszi
(#) david91 válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Nézd meg a 7293 adatlapján lévőt! Én is az alapján készítettem el a sajátomat. (Figure 2)
(#) david91 válasza david91 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Elnézést, nem tudom már módosítani az előző hsz-t, de most jutott eszembe, hogy meg is osztom a sajátomat, hát ha hasznát veszed.
(#) reloop válasza david91 hozzászólására (») Júl 26, 2011 / 1
 
Most értettem meg, hogyan alakítottad ki az elrendezést.
Kicsit talán lehetne tömöríteni, de ez teljesen korrekt megoldás.
(#) david91 válasza reloop hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Köszi az elismerést! Valóban elég tágas, azonban szerencsére hellyel nem kellett szűkölködnöm a dobozban, így kényelmesen elfért minden.
(#) reloop válasza david91 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Mire jutottál az erősítőd alapzajával? Ott hagytuk abba, hogy javasoltam vedd le a potiról az anyát és hajtsd félre, minél messzebb a jelkábeleket a trafótól.
(#) david91 válasza reloop hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Igen azt megcsináltam, ha följebb mozdítottam a kábelt (potival együtt), és amint kikerült a vaslemez árnyékolása mögül, egyből erősödött a zaj. Közelítettem vele a doboz széle felé is, de nem csillapodott, inkább erősödött akkor is a zavar. Nos lehet, hogy ha rendesen elvezetném a doboz szélén akkor megszűnne teljesen a jelenség, csak akkor új (hosszabb) kábel kéne, tehát újra forrasztani a potit is, és a panelnél is. Nem szeretném ehhez megint szétszedni az említett részeket. Maga a zaj nem zavaró, csak akkor hallom ha a hangfal mellé hajolok, úgyhogy egészen minimális. Persze jobb lenne nélküle.
Láttam többeknél, hogy szintén középre helyezik a toroidot mint én (sokaknál még árnyékoló lemez sincs), nem tudom náluk mennyire lehet hallani a trafó által keltett zavart. Ha most állnék neki biztos a doboz valamelyik sarkába tenném, teljesen körbe vaslemezzel, és lukak lennének rajta, hogy a vezetékek tudjanak ki-be futni.
(#) Gyusze hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Hali. Sok helyt olvastam,hogy a TDA 729x -ek mind kompatibilisek egymasal. Szal, ha van nekem 1 megfelelo jo nyakrajzom a TDA7294 hez, es azt 1 nyakra rajzolom fel egymas melle, kicsi helyel koztuk de a TDA7293-as IC-t teszem bele es stereoba kotom majd 2 kabellel ami a bementrol jon, 1 +- egyik IC-hez 1 meg a masikhoz ugy meg lehetne e oldani? Nem lenne zavaras vagy akarmi? Elvileg mukodnie kell. Zavarhatjak e egymast ha pl csak 2-3 centire vannak egymastol a panelrajzok de 1 NYAk-on?


u.i: legfeljebb kette vagom mondjuk, de erdekelne,hogy igy meglehet e oldani? lent a nyakrajz.

tda7294.tif
    
(#) Gyusze hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Bocsi de mar nemtudom szerkeszteni! Itt a kit leiras, hogy jobban at tekintheto legyen.
(#) reloop válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Szia! Kipróbált, jó nyákterv. Nyugodtan egymás mellé tervezheted a két csatornát.
A TDA7293 beültethető a TDA7294 helyére. David91 rajza azért jobb, mert kihasznál egy a TDA7293 által nyújtott előnyt.
(#) Gyusze válasza reloop hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
es mi is az? a Clip kivezerles? Vagy a Driver bufer vagy micsoda?
(#) reloop válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
A TDA7293 (12. láb) külön kimenetel rendelkezik a feszültségutánhúzú kondenzátor számára. Az adatlap szerint itt nagyobb jelet szolgáltat mint a terhelt kimenet. Nő az IC kivezérelhetősége.
(#) Cs.Csaby hozzászólása Aug 12, 2011 /
 
Nos akkor hogy is van ez a tápfeszültség kérdés a TDA7293-nál és 7294-nél?

Előzmények a Kapcsoló üzemű táp autóba Hi-Fi-hez topicban.

köszi: Csaba
(#) imre8407 válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
A tda 1793 párhuzam bírja a +-40 voltot is simán, ehez tartozó kimenőteljesítmény kb. 200watt. A táp tökéletes hozzá.
(#) David 3g hozzászólása Szept 10, 2011 /
 
sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy erre az Ic-re lehet e tranzisztorokat aggatni teljesítmény nővelés céljából? Van pár db kb 130 w tranzisztorom és ezeket jó lenne felhasználni. Csak a hídalt változathoz lehet emitter követőt rakni?
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Az elvi lehetőség megvan, de eddig csak rosszat hallottam róla. A meglévő alkatrészeidhez érdemes egy egy célirányos tranzisztoros kapcsolást építeni. Ha ilyen foglalkoztat írd meg a végtranyók típusát, és a tervezett tápfeszültséget az erősítős topicba.
(#) Szabi1 hozzászólása Szept 10, 2011 /
 
Hello! Lenne egy kérdésem.
Valakitől hallottam hogy négy TDA 7293-ból csinált Két párhuzamos kapcsolást, amit hidalt. Nos ha ez lehetséges akkor mennyi hozható ki belőle 8 ohm-on max táp esetén (kb +-46v)
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
A kérdésedre 400W a válasz. Most épp ilyet építek, ha kész beszámolok róla. 200W-ot tervezek kivenni belőle +/-32V táppal, de van a trafón kivezetés +/-45V-hoz is.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Csak 400w hozható ki a 4 db. ból?
Akkor érdemesebb ebbol a 729x szeriabol a 4 es ?
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
A tda 7294 hid +-36v alatt 200w 8 ohm
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Egy IC-re - megfelelő illesztéssel - max. 100W-ot számolhatsz. Bővebben: Link
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Jelenleg tda 7294 el csinálok erősitőt subwooferhez, csak az alkatreszeket varom, amit megrendeltem mar majdnem egy honapja
De ha kész lessz csinálok tda 7293 al.

Én lehet 20 db al csinálok ilyet kulteri hangosításra 10 egyik oldal 10 másik. De ha mindegyiknek kulon kimenete lenne akkor 1 ic nél 100w 8 ohm a kimenet?
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
A kapcsolás amit mellékelek mivel jobb? Tobb a kimenő teljesítmeny, vagy csak azon változat hogy az erősítő más osztályba dolgozzon?

Capture.PNG
    
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Hídban a tda 7293 8 ohm terheléssel bazi nagy hutovel lehet neki adni +-42 voltot? akkor kijön tiszta 400w ?
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Vagy csak +-24 v-on 8 ohm terhelessel 150w jöhez ki max?
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Engem az érdekel hogy lehet minél többet kicsikaarni 8 ohm-on.
Következő: »»   25 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem