Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA8954
 
Témaindító: MadMax88, idő: Ápr 11, 2014
Lapozás: OK   1 / 1
(#) MadMax88 hozzászólása Ápr 11, 2014 /
 
Üdv mindenkinek! Valaki épített ezzel az IC-vel erősítőt? Mert ha igen akkor egy pár infót mondhatna róla hogy érdemes-e vele foglalkozni. Mert szerintem lehetne vele egészen jól hangoskodni
(#) Huginn hozzászólása Ápr 11, 2014 /
 
Üdv!

Rákerestem, Class D... Ha hangerő kell és jó hatásfok, tökéletes választás. Komplett panelt is találtam: Bővebben: Link
(#) zotya1983 hozzászólása Ápr 11, 2014 /
 
Itt van a leírása,nemrossz,nemrossz + - 42 voltról megyen és akkor adja le a 210 wattot
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2014
(#) szucsip válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Ugye nem csak nekem tűnik fel, hogy egyáltalán nincs visszacsatolás a kimeneti pontokról? 210W -os fűtőszálon biztos nagyon kis torzítással muzsikál. De egy hozzá való* hangszórón szerintem nem.
(#) Peter911 hozzászólása Jún 9, 2014 /
 
Nekem is tetszik ez IC és szívesen megépíteném a "mono- bridge" kapcsolást. Néhány kérdés:
-Megépítette már ezt a kapcsolást valaki?
-Ha igen mik voltak a tapasztalatok?
-Mekkora méretű passzív hűtőbordát ajánlott hozzá használni? Oké, class-d osztály, >90% hatásfok, de mégis...Nem szeretnék zajos ventillátort hallgatni az erősítőből.
-A TDA8954J ( álló tokozású)-hoz van-e valakinek használható panelterve, amin az IC panel szélén helyezkedik el és könnyen hozzácsavarozható a hűtőbordához.
(#) Primary válasza Peter911 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Ezekre én is kíváncsi lennék.
(#) Peter911 hozzászólása Jún 11, 2014 /
 
Úgy tűnik nekem, hogy egy kicsit leült ez téma. Pedig kb. 4000 Ft-ért már megrendelhető...
Ha pedig valóban tudja igaz az a teljesítmény (RMS), amit írnak róla, akkor gazdaságos lehet megépíteni...
Vagy talán csak le vagyunk maradva és van már ennél újabb, sokkal jobb????
(#) olahtamas hozzászólása Júl 28, 2014 /
 
Hello! Ha van valakinek használható NYÁK rajza, beultetéssel, hálásan megköszönném. Ha meglenne, megépitem az erősitöt, és mondok róla véleményt.
(#) Peter911 hozzászólása Aug 17, 2014 /
 
Philips-ék nem híresek arról, nyákrajzot adnak után-építéshez a "Userek"-nek...
Viszont megtaláltam ezt:
Bővebben: Link
Ez sem tűnik olyan rossznak, bár nyák-, beültetési-rajz ebben a leírásban sincs...
Egyébként annyira nem komplikált, lehet, hogy tervezek hozzá egyet...
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2014
(#) foxi63 hozzászólása Ápr 6, 2016 /
 
Hali tudom, hogy ül a topik, de megépítettem a TDA8954 SMD változatát, és tökéletesen működik.
Egy 7x7cm hűtő-t ventillátor nélkül is csak langyosítani tud. -+40V kapcsolóüzemű tápról megy.
Azt tudja ami a katalógusban van, nyílván a 210W és 10% torzítás nem hallgatható, de 2x120W nál
nem hallható torzítás, egy ekkora pici Ic-től nem várt teljesítmény...
Előttem írták, hogy nincs visszacsatolás az erősítőben, ez nem igaz, fix előre beállított erősítése van,
én kiegészítettem egy TL072 vel,eredetileg 8-900mV bemeneti érzékenységű. Túlterhelésnél 100mS időkre letiltja a kimenetet, ha a tápfesz nem szimmetrikus (>50%) szintén kikapcsolgat
Bekapcsoláskor nem pukkannak a hangszórók,némítható egyébként. Vezérlés nélkül semmilyen sustorgás zaj nem hallható.
És a lényeg : hálózati táppal együtt 10x15 cm helyen elfér.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2016
(#) Primary válasza foxi63 hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Képet kérek!
(#) foxi63 válasza Primary hozzászólására (») Ápr 7, 2016 / 1
 
reggel lefotózom.
(#) foxi63 hozzászólása Ápr 8, 2016 /
 
Sokat így nem mond... Az IC alul van, sok smd kondival.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2016

d_class.jpg
    
(#) neander válasza foxi63 hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Hali! Látom, hogy ücsörög a topik, de megpróbálom beéleszteni.
Látom a munkádat, tetszetős! Megjelentek az Ebay -en a két IC -s, darabonként hídkapcsolású panelek 7000Ft -körüli összegért.
Szerintem rácsúszok egyre. Van egy Behringer B112D aktív hangfalam táp és végfok panel nélkül. Abba szánom. Nem osztanád meg a tápod rajzát, paneltervét esetleg? Sokat segítenél vele.
Üdv!
neander
(#) olahtamas hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
Nemrégiben megvásároltam a két IC-s hídkapcsolású panelt. Eszméletlenül jól szól ( ITT 8041ben kapott helyet). Sajnos az egyik fele elhallgatott :/ Szerintem cserés lesz benne az IC. Ettől függetlenül még az egyik fele is bőven kiszolgál a szobában, de már bulin kevés lesz.(Jó ha van tartalék a rendszerben és nem maxon megy végig )
(#) pcmaster90 hozzászólása Máj 15, 2019 /
 
Szerintetek elegenő lessz 2db 500VA -os trafó a TDA8954 hídkapcsolt erősítő modulhoz ami 2x420W -nak van feltüntetve ?Szekunder feszültségek: 2x27V mindkét trafó esetében.


TDA8954
(#) olahtamas válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Tapasztala alapján bőven elegendő. én kb egy 700VA-es torroid trafóval hajtottam meg egy hidat, és hamarabb kezdett el betorzítani, mint a trafó ahogy birta volna. Tisztességesen minimális torzitással kb 300-350W körüli teljesitmény vehető ki, ha jól emlékszem. Ha sokáig maxon megy, egy ventillátor sokat segít.

Ja és a hangszóró rövidzárjára figyelj, mert ez az erősítő nagyon érzékeny erre.
(#) pcmaster90 válasza olahtamas hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Na közben megjöttek a toroidok .Az egyiket már rá is kapcsoltam kíváncsiság képpen de csak az egyik csatornát terheltem 8 Ohm-os hangfallal kb. Névleges terhelhetőség 150W +30W a magas ,hát elég meggyőző eddig a teljesítménye valamint dinamikája.Feljebb tekerem rendesen kiülteti a PA hangszórót a helyéből.Szóval elég jó ,de azért a gyári 8x1000µF kondenzátorok mellé még szeretnék minimum 4x22000µF kapacitást hogy abban sem legyen hiány természetesen nagyobb gratez-eket is fog kapni az erősítő!
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2019
(#) olahtamas válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Ekkora pufferelésnél érdemes egy lágyindítót/koppanás gátlót beiktatni, mert kikapcsoláskor kinyomhatja a hangszóró membránját, Egyébként nagyon meggyőző hangja van nálam is. Több helyen használtam már (egy pár panelt sikerült tönkre is tenni)
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem