Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   140 / 141
(#) mraulajos hozzászólása Máj 9, 2023 /
 
Hali!
A képen látható tápot akarom beüzemelni, de nem akarok használni dimmert. Azzal a két szállal mit tegyek? Szabadon hagyni, (ellenállással) rövidre zárni???
(#) Bakman válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
Szigeteld a két vezetéket külön-külön.
(#) mraulajos válasza Bakman hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
Köszönöm!
(#) mraulajos válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
A képen látható led szalagot. A jelöléseknél bárhol elvághatom, vagy csak ott, ahol a forrasztás van,
(#) rockersrac válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
Bárhol a jelöléseknél. A forrasztás csak a kereskedő általi toldás, mert ez épp két vagy több darabból lett összerakva egy tekercsbe.
(#) mraulajos válasza rockersrac hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
Köszönöm!
(#) sector99 hozzászólása Máj 16, 2023 /
 
Sziasztok ! Fejlámpában tönkrement az elektronika, egy egyszerű kapcsolást szeretnék kérni tőletek.
A led egy CREE XHP 50, 6V 5W, a táplálás 2S 18650 lítium akku. Neme kell 3 üzemmód, egy is elég. (esetleg kettő: teljes és félfény). Köszi !
(#) rockersrac válasza sector99 hozzászólására (») Máj 16, 2023 /
 
Meghajtásnak pt4115 ic, csak érdemes lenne tudni milyen árammal volt a led hajtva, abból olyan 10% levon, és jó leszel vele fényre és fogyasztásra egyaránt.(igen tudom 6V 5W a led, de ezek általában durván túl vannak hajtva, mert legyen fénye, de nem baj az hogy fűt mint a disznó) Kérdés a cellák töltése, és túlmerítés elleni védelme, plusz hogy kapcsolod az elektronikát ki-be, mivel az eredeti vezérlés csak nyomógombot használt az üzemmód váltásra.
(#) sector99 válasza rockersrac hozzászólására (») Máj 16, 2023 /
 
Köszi a tippet. Én max. 600 mA-re gondoltam és akkor nem feszegetjük a határokat. A félfényt meg majd a próba fogja meghatározni. A többi - kapcsoló, egyebek - már részletkérdés. A töltés külön történik, túlmerítés elleni védelem meg eredetileg se volt benne - szerintem.(ha nagyon csökkent a fénye, akkor feltöltöttem...)
(#) pipi válasza sector99 hozzászólására (») Máj 17, 2023 /
 
12V-ról használom a pt4115-öt, évek óta jól működik. Adatlap szerint "The DC voltage
is valid from 0.5V to 2.5V", is szabályozhatod pl potméterrel (esetleg fix ellenállás osztóval fél fény) a led áramot...
(#) uniman válasza sector99 hozzászólására (») Máj 17, 2023 /
 
Az a LED 18W-os /XHP50 (.2, .3...HD..HI)/.
Pl. a XPH50.2 adatlapjából:
"Maximum drive current: 6000 mA (3 V),
3000 mA (6 V), 1500 mA (12 V)"
(#) user1914 válasza sector99 hozzászólására (») Máj 17, 2023 /
 
Szevasz!
Itt megtaláltam a leírást melyik verzió mit tud.
Link.
Üdv. M.
(#) sector99 válasza pipi hozzászólására (») Máj 17, 2023 /
 
Most úton vagyok, majd este megnézem. De az biztos, hogy 6V 5W van rajta...
(#) sector99 válasza user1914 hozzászólására (») Máj 17, 2023 /
 
Most elbizonytalanodtam... Este lefotózom.
(#) sector99 válasza sector99 hozzászólására (») Máj 17, 2023 /
 
No ilyen:
(#) uniman válasza sector99 hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Ez nagyon nem eredeti Cree LED-nek tűnik...
Áramkorlátos labortáppal be kéne lőnni a kívánt fényerőnek a V/A paramétereket. Utána szerezni egy kész drivert...
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2023
(#) sector99 válasza uniman hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Igen, jól gondolod. Szerintem az egész lámpa nem került annyiba, mint egy eredeti LED ára lenne...Akkor marad a labortáp. Köszi !
(#) Remci hozzászólása Júl 2, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy led lámpám, amiben tönkre ment a led. A lámpa leírását csatolom. Tudna valaki segíteni,hogy hol lehetne hozzá való ledet beszerezni? Keresgéltem a guglin,de nem igazán jutottam eredményre. A lednél kint van a 6v Dc, de nem világít. A képen látható led van benne. Előre is köszi a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2023
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
Pedig a képed alapján a gugli is felismeri: Cree XR-E (Q5)
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
Köszi szépen, de nekem olyan kellene, amin nincs hűtő csillag és országon belül hozzá lehet jutni. Vagy le lehet ezekről a hűtőcsillagot bágerolni anélkül,hogy a led része tönkre menne? Ide kellene. A rajta lévő búra leesett róla.
(#) sector99 hozzászólása Júl 25, 2023 /
 
Sziasztok !
HR1791 IC-re épülő fejlámpa elektronika kis hazánkban kapható-e valahol ? De bármilyen megoldás érdekel amivel lehet helyettesíteni. Nem kell 3 mód, elég ki-be kapcsolás. Vagy ha nem túl bonyolult, akkor esetleg félfény jó lenne.
Előre is köszi !
(#) Janszi válasza sector99 hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
(#) uniman válasza Janszi hozzászólására (») Júl 26, 2023 /
 
3,7V-os a keresett cucc, nem 12-24V....
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2023
(#) sector99 válasza Janszi hozzászólására (») Júl 26, 2023 / 1
 
Köszi a linket! Nekem csak 1 kellene, meg aztán nagyon nem kedvelem az ilyen stílusú eladókat, akik kisregényt írnak a feltételekről...
(#) uniman válasza sector99 hozzászólására (») Júl 26, 2023 /
 
Megnézted...és látod?: "+12-24V -" A fejlámpádban lesz ennyi "delej" ?
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2023
(#) Kovidivi válasza sector99 hozzászólására (») Júl 26, 2023 / 1
 
Beraksz egy soros ellenállást meg egy kapcsolót, és készen is vagy. Te határozhatod meg az áramot is, így az üzemidöt is. 20-100mA között keresgélj, minél nagyobb az árma, annál hamarabb fog kipurcanni a LED, és annal kevésbé fogja bírni az akksi, de lhet, hogy már 20mA-rel is nagyon fog világítani. Az ereedeti áramkör is PWM-mel operál...
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2023
(#) brugo hozzászólása Júl 27, 2023 /
 
Üdv,

A nagy melegekkel megment az Edison foglalatba gyümüszölt táplálása a 11W-os LED-égőnek BP9916C -IC, a ledek megúszták . Tudnátok ajállani egy külső tápegységet amit a lámpán kivül helyeznek el ?
(#) antiktelefon válasza brugo hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Bővebben: Link
10db 700Ft szállítva vagy izzógyűjtőből kukázol fél tucatot és lesz közte ilyen icvel szerelt. Nem mintha megérné, de külső táppal sem.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2023
(#) nedudgi válasza brugo hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Nem nyersz sokat a bolton, mert a hő a LEDben keletkezik, és szeretne felfelé távozni.
Nem tudom már megnézni az adatlapot, szerintem a LED áramát kellene visszavenni.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2023
(#) sector99 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 30, 2023 /
 
Teljesen igazad van köszi! Néha hajlamos vagyok "túlgondolni" a feladatot...
Következő: »»   140 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem