Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TELTONIKA GH 1201
Lapozás: OK   1 / 1
(#) menyus hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Vettem régebben egy TELTONIKA GH 1201 típusú GPS trackert, amit akkor nem sikerült beüzemelnem GPRS módban, pedig a gyártó adatai szerint is GPRS képes a készülék. Akkor mérgemben bedobtam a fiókba a többi kacat közé, most láttam hogy itt is van ilyen készülék a kínálatban. Előkotortam és szeretném kérdezni van e valakinek gyakorlati tapasztalata e készülékkel kapcsolatban? Úgy a beüzemelés mint a használat terén. Én anno áttúrtam az összes elérhető linket és fórumot a GPRS beállításokkal kapcsolatban de semmi használhatót nem találtam, mindenhol a GH1202 favorizálják. Ott már elakadt a dolog hogy a készülékhez mellékelt szoftwer nem is kinál fel ilyen beállításokat (IP/domain / server port / APN setting...stb) Újabb szoftver verziót sem találtam sehol, a gyártó letöltő oldala elérhetetlen, 2 hete próbálgatom. Tudna valaki segíteni aki ismeri a készüléket?
(#) menyus válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Köszi, ezek azok a technikai adatok amik mindenhol fent vannak a cuccról. Itt is azt írják hogy "GPRS class 10".. de bővebb tamogatása (firmware / szoftver) itt sincsen. Neked esetleg van / volt ilyened?
(#) menyus válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Igen próbálkoztam más fórumokon is. Csak azért kérdeztem rá itt is mert megláttam a kínálatban. Reménykedtem hátha vett már itt valaki ilyet és ismeri a készüléket. Sebaj, megy vissza a fiókba...
(#) pucuka válasza menyus hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Üdv!
Szerintem kellett kapnod hozzá némi tartozékot, pl. CD -t.
Ha nincs meg, írj a gyártónak.
Próbáltam csatolni a User manualt, de túl nagy, de innenletöltheted.
(#) menyus válasza pucuka hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Van hozzá CD, csak a rajta lévő szoftverben nincsenek a GPRS re vonatkozó beállítási lehetőségek. A gyári manualja is megvan. Azzal a szoftver verzióval amit mellékeltek hozzá egyszerűen nem lehet a GPRS t konfigurálni. Találtam egy orosz nyelvű user manualt, abban egész más verziójú szoftvert irnak, de olyat meg nem találok a teltonikánál sem. Sőt, röhej hogy magát a szoftvert egyáltalán nem rakják fel a download oldalra...
(#) pucuka válasza menyus hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
CD nélkül nem fog menni.
Egyébként mit is akarsz a GPRS -nél konfigurálni? A belépéshez szükséges adatokat az előfizetés aktíválásával együtt megkapod automatokusan. Adatelőfizetés nélkül nem megy.
(#) menyus válasza pucuka hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
A készüléknél be kéne állítani az APN t, a GPRS server portot, az IP címet ahová küldi az adatokat stb. Ezek nem úgy működnek sajna hogy megveszem bekapcsolom és működik. Jó pár trackert beüzemeltem már, nem a beállítással van a gondom hanem azzal hogy nincs hol beállítani...Ugyanis a szoftver fel sem kínálja a lehetőséget.
(#) pucuka válasza menyus hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Nekem ilyennel még ugyan nem volt dolgom, de adatátvitellel igen.
Ha gondolod, jobban belemélyedek, de próbálj beledugni egy "internetes" kártyát. Összedugod egy laptoppal és szerintem onnan kell(ene) tudnod konfigurálnod
(#) menyus válasza menyus hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Megnéztem a linket amit küldtél, köszi. Abban a manualban egész máshogyan néz ki a szoftver arculata (a képeken) mint ahogyan nálam. No, az a verzió kéne nekem mert abban benne vannak a GPRS beállítási lehetőségek, az én verziómban nincsenek.
(#) menyus válasza pucuka hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Áhh, ez nem így működik, saját driver e van. Ha csak rádugom a PC re fel sem ismeri az XP csak ismeretlen hardverként. Van benne kártya, sms ben működik, meg a voice funkciója is. SMS ben küld koordinátát de hát az drága meg elég macerás bepötyögni a goole maps ba az adatokat 3 percenként
(#) pucuka válasza menyus hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szerintem kérj másik CD -t, vagy letöltési lehetőséget. A levélcím ott a manualban.
Nem is kell az XP nek felismerni, csak a CD szoftvernek (szerintem)
(#) menyus válasza pucuka hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
ok, köszönöm az eddigi segítséget. Megpróbálok a gyártónak panaszkodni.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Ja, normál kártya nem jó, adat kártya kell, mint amilyen az internet kártya. Az SMS és a WAP működik normál előfizetéssel is, de az adat átvitel nem.
(#) aszabolaci hozzászólása Júl 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Én nemrégiben Teltonika FM1120 nyomkövetőt vettem külföldről.
Szerintetek egy teltonika nyomkövetőt így tényleg be lehet szerelni?
Mást nem kell bekötni?
http://hello.inetrack.hu/t/beszerelesi-utmutato-teltonika-fm1110-fm...al/216
Ha blokkolni akarom a kocsit, akkor ahhoz kellene tudni programozni a nyomkövetőt?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem