Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális labortápegység
Lapozás: OK   22 / 22
(#) Szaturnusz válasza Bakman hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Kösz a választ! Ennek a kivezetésnek van számomra valami gyakorlati jelentősége, mire lehet ezt használni? Esetleg földhurok elkerülésénél lehet valahogy értelme?
(#) Bakman válasza Szaturnusz hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Az én tápegységemnek van ilyen csatlakozója de még soha nem használtam semmire.
(#) Szaturnusz válasza Bakman hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Ez biztató

Valószínűleg valami ilyesmit fogok venni, azt hiszem azt viszont preferálom, hogy legyen USB 5V rajta, feltételezem, hogy a mínuszok közösítve vannak. Az végül is jól jöhet, hogy valami arduinos dolgot megtáplálok 5 volttal és akkor még marad másra a változtatható fesz.
(#) Bakman válasza Szaturnusz hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Elképzelhetőnek tartom, hogy erősítők tesztelésénél jól jöhet igaz, a maiak kettős szigetelésűek amelyeket eleve tilos földelni, esetleg nagy értékű soros ellenállással ESD védelemben segíthet. Utóbbi esethez vannak jobb megoldások (szinte csak jobbak vannak), nem javaslom a villamos hálózat földelésének használatát.

Ha a kimenetek negatívjai nincsenek összekötve, te is össze tudod kötni őket.
(#) Szaturnusz válasza Bakman hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Ahogy nézem, amelyiken van USB 5V, azon mindig van GND is.
(#) Szaturnusz válasza Bakman hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Nézegettem még a neten, eltérőek a vélemények, de pl van olyan, aki szerint a GND-t azért vezetik ki, hogy ha csinálsz valamit, amit megtáplálsz a labor tápegységed egyenáramával akkor le tudd földelni (pl a fém burkolatát, annak, amit csinálsz), hogy ha esetleg a labortápodban zárlat van és emiatt valamelyik DC kivezetésre rájutna a 230 volt, akkor az valamilyen szintű védelmet ad.
(#) Bakman válasza Szaturnusz hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Vagy éppen fordítva, ha a hálózaton valamelyik eszköz zárlat miatt juttat feszültséget a védővezetőre, rázzon az is, aminek nagyon nem kellene. Persze ez igen extrém példa, de az is, amit leírtál.
(#) Szaturnusz hozzászólása Júl 19, 2023 /
 
Ha beírom a gugliba, hogy "why is there ground on dc power supply", akkor kijön egy csomó más szempont is. Ahogy látom számomra ezek nem lényegesek

Talán ez egy jó összefoglaló:
"To ground or not to ground - that is a perennial question. Seems everyone has a conflicting opinion. In many cases you can have conflicting requirements - EMC vs a potential ground loop and so on. Sometimes you have to comply with a specific standard and it can prescribe the solution. In short, there is not one simple answer to cover all situations!"


https://electronics.stackexchange.com/questions/589864/should-i-gro...t-proj
(#) Szaturnusz válasza Bakman hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
ÁVK levág ha földelve van a burkolat és arra rájut a fázis vagy a nulla. Ha nincs földelve és rájut a fázis vagy a nulla, akkor csak akkor fog levágni, amikor már megérinted és rajtad keresztül földelődik, de akkor tipikusan 30mA még átfolyhat rajtad egy ideig. Bár mindegyik elég extrém, ritka eset, talán nem is igazán döntő, mert ahogy írtam, sok más szempont is van.
(#) Szaturnusz válasza Szaturnusz hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Hülyeséget írtam. Jóval több is folyhat rajtad, mint 30mA, amíg le nem vág az AVK. Na mindegy, ez itt off topik
(#) mex válasza Szaturnusz hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Szerintem most írtál:Hülyeséget
(#) Szaturnusz válasza mex hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
miért?
(#) Szaturnusz válasza mex hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Az ÁVK-nak nincs áramkorlátozó célja és nyilván van egy lekapcsolási késleltetése. Amíg le nem kapcsol, addig átmegy rajtad az összes áram, ami csak tud és ez jóval több lehet, mint a szokásos 30 mA
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2023
(#) mex válasza Szaturnusz hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Igaz, mégsem hülyeség.
(#) Joe_001 válasza Szaturnusz hozzászólására (») Júl 20, 2023 / 1
 
Szia!
Ha az ÁVK több áram folyik, mint amit rávan írva, akkor dobd ki!
Kevesebtől levághat, mert már folyik rajta áram, és az összeg a határ ahol le kell oldania.
(#) Bakman válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
Idézet:
„Jóval több is folyhat rajtad, mint 30mA, amíg le nem vág az AVK.”
(#) Inhouse válasza Szaturnusz hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
A földeléses dilemmán kívül hasznos lehet az 5V2A USB és a DC kimenet kikapcsolási lehetőség, és ahogy látom még olcsóbb is...bár ezek valami nagyon elvetemülten alacsony áraknak tűnnek...
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2023
(#) Szaturnusz válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
Pont ezzel szemezgetek: https://www.aliexpress.com/item/1005001780763843.html

Innen a 30V 10A 220V-os változattal csak azt nem tudom linkelni de a típusra meg kinézetre ugyanaz: A-SPS-C3010 Black. Már amennyire itt van értelme típusról beszélni

Én az előlapon egy kapcsolót látok vagy ezzel esetleg mindkettőt az USB-t és a DC-t is egyszerre lehet ki-be kapcsolni? [edit ja persze két kapcsoló van, vak vagyok ]

Az van odaírva, hogy 1000+ darabot eladtak, elég jó review-k vannak róla.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2023

ttt.png
    
(#) Gafly válasza Szaturnusz hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
Ha pesti vagy, rendelj kettőt, és megosztozunk.
(#) Szaturnusz válasza Gafly hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
"Free Shipping
From Poland to Hungary via DHL_P_PLDEEU
Estimated delivery on Aug 09"

Nem minden változatra, de erre a 30V 10A-re pont az van. A megfelelő "color"-t válaszd ki
(#) Szaturnusz válasza Gafly hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
a fehér pl kínából jön, nem lengyelből, azon van szállítási költség bár az meg 2 ezerrel talán olcsóbb és a szállítás 6 ezer, szóval tulajdonképpen csak 4 ezerrel drágább szállítással, mint a free shippinges fekete 30V 10A 230V
(#) robis01 válasza Szaturnusz hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
Nem 4e lesz drágább. Kínai rendelésnél lesz +ÁFA, +posta, +vámolási költség.
(#) Szaturnusz válasza robis01 hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
megrendeltem a lengyelből érkezőt. Remélem, jól járok vele
(#) Gafly válasza Szaturnusz hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
Sok örömöd legyen benne.
(#) robis01 válasza Szaturnusz hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
Az biztos, hogy ennyiből nem lehet otthon megépíteni egy ilyen tudású labortápot. Jó vételnek tűnik. Ha van kedved, lehetőséged megírhatnád a tapasztalataidat, vagy akár készíthetnél róla teszt videót is.

Nekem proli/alkotó/pioneer utánépítés van. Egyetlen előnye ennek a labortápnak hogy könnyebb javítani, mivel van dokumentációja (sikerült már ráküldenem 72V-ot a labortáp kimenetére).
(#) Szaturnusz válasza robis01 hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
Nem lepattintani akarom, de ahogy a hasonló forrasztó pákás topikba írtam, nem biztos, hogy a véleményem mérvadó, mert bár az iskolai végzettségemhez eléggé kapcsolódik de ezzel csak nagyon amatőr szinten foglalkozom. Azt sem tudom, mit kell majd néznem, milyen tapasztalatokat, hogy megállapítsam, hogy jó-e

Én pl nem fogom soha megterhelni annyira, hogy nézzem, hogy pl mennyire tartja a feszt vagy az áramot. Eszközöm sincs hozzá, mármint valami műterhelés vagy nagyobb teljesítményű ellenállás vagy ilyesmi. Nyilván van egy egyszerű multimeterem, de az se egy szuperpontos kalibrált cucc, szóval még a pontosságát se tudom biztosan megállapítani

Az én felhasználási területem, hogy pl arduinos dolgokat hajtok meg vele, meg kisebb áramköröket, led-eket próbálgatok néha, néha, évente párszor. Ritkán kell, de úgy gondoltam, hogy nem foglal sok helyet, azért néha jó, ha van egy normális tápom végre.

Kicsit olyan ez, mint a hegesztőtrafóm, az is ritkán kell, hegeszteni sem tudok csak taknyolni, de amire használom általában elég vagy flex-szel kiegészítve egyelőre mindenképpen elég volt
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2023
(#) toto válasza Szaturnusz hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
Azt is megnézhetnéd, hogy az áramkorlátja hogyan működik: beállítasz egy kis áramértéket, pl. 20 mA-t, és egy feszültséget pl. 5 V-ot. Utána fogod és rövidre zárod a kimenetet. Na most , ha jól működik, akkor a 20 mA-es áramkorlát működésbe lép, és nem történik igazán semmi látványos. Azonban ezeknek a kapcsoló üzemű tápoknak a kimenetén szerintem jó nagy kondik vannak. Tehát ha rövidre zárod, akkor egy nagyot szikrázik, utána bekapcsol az áramkorlát. Nekem a cégnél ilyesmi digitális tápok vannak, és nem bíznék rá egy érzékeny áramkört. Nem is nevezném őket labortápnak.
Én is szemeztem ezekkel az ali-s tápokkal, de félek, hogy a fentebb leírt módon működnek.
(#) Szaturnusz válasza toto hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
Kipróbáltam. 5V, 20mA és összeérintettem a két kimenetet. Elég picit és nem mindig, de azért az esetek 80%-ban szikrázik.
(#) Moderátor hozzászólása Aug 30, 2023
 
A kéréseteknek megfelelően a forrasztó pákás értekezés eltávolításra került. Köszönjük.
Következő: »»   22 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem