Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kivezérlésjelző, de nem LED-ekkel

Témaindító: seedz, idő: Nov 15, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 22
(#) butib válasza Bakman hozzászólására (») Jan 11, 2017 /

Elég kis feszültség elég volt a probához 12V + fűtés 13V váltó kis amperral .
Értem egy kijelzővel nem lehet egyszerűen .
Köszönöm
(#) mate886 hozzászólása Júl 15, 2017 /

Sziasztok! Elővettem rég elfeledett projektem, ami nem más mint egy vfd kivezérlésmérő. Ahogy itt a fórumon ajánlottátok kb 2 éve, építettem hozzá egy csúcsegyenirányítót egy mellékelt rajz alapján. De meg se mukkant, fogtam bedobozoltam. De a most épülő fejhalgatóerősítőmbe nagyon jól mutatna, szoval szeretném végre megcsinálni
Az a kérdésem hogy mit nézzek át? Vagy ha lenne valaki akinek elküldhetem, hogy megnézze mi a probléma okozója, az lenne legegyszerűbb (persze nem ingyen), mivel csak egy mezei multiméterem van itthon. Esetleg azt meg tudnátok mondani hogy milyen értéket kéne mérnem.az egyenirányító elött és után? Ennyit le tudok mérni én is köszi hogy elolvastad!
(#) proli007 válasza mate886 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /

Hello! Egy műszerrel is elboldogulsz várhatóan. Ha megvan a kivezérlésjelződ tápfeszültsége, akkor adj valami feszültséget (Pld. 0..5V-ot) az egyenirányító 1µF-os kondijára és nzd meg mutat-e valamit a kijelző.
Ha ez jó lenne, akkor egy kis trafóról adj kb. 6V váltófeszültséget az egyenirányító bemenetére és tekerd a potit. Jleznie kell de az 1µF-on mérhetsz feszültséget is, kb. 0..8V között poti állástól függően.
(#) mate886 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /

Köszi, ma vagy holnap megpróbálom, aztán irom mire jutottam
(#) metabo123 hozzászólása Júl 20, 2017 /

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne:
Proli007 Dinamic-2 kapcsolásnál a műszer előtét ellenállásának meghatározása azonos az elődjénél, a cikkben leírtakkal? Magyarán itt is 5 Volt a kijelző belső „normál szintje”?
(#) proli007 válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 20, 2017 /

Hello! Oda írtam a kapcsolási rajzra, hogy 0..3V. De 12V táp mellett semmi akadálya hogy ez 0..5V legyen. De a meghatározás azonos. Viszont az legnagyobb érzékenység kb. 300mV lesz.
Következő: »»   22 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Okt, 17. Kedd
20:31:12
Jelenleg 431 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu