Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szünetmentes táp javítása, élesztése
Lapozás: OK   26 / 26
(#) molnarp válasza draco31 hozzászólására (») Jún 28, 2017 /

Igazatok volt, megnéztem másik akksival, azzal indul.
Köszönöm!
(#) sirály12 hozzászólása Jún 29, 2017 /

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Nemrég vettem egy második szünetmentest is. Ez egy APC Smart 1000 SUA rack-es szünetmentes.
Egy olyan kérdésem lenne, hogyha gyárilag nincs benne a ventije, és ha beültetem azt kb 10 alkatrészt, akkor vajon vezérelni fogja ventit?
Vagy a szoftver is más benne mint a ventis verzióban?
A panelon az alkatrészek helyei ott vannak. Már szereztem hozzá kapcsolási rajzot is és visszakövettem, hogy melyek is ezek az alkatrészek. Nem egy nagy dolog belerakni, de ha a szoftver is más, akkor feleslegesen nem foglalkozom vele.
Azért lenne jó, mert a másik szünetmentesem is nagyobb akkukról van hajtva és 4-5 óra áthidalást tud. Ezt viszont igy venti nélkül nem merném olyan hosszan használni. (Erre is nagyobb akkuk kerülnének mint a gyári.)
(#) uniman válasza sirály12 hozzászólására (») Jún 29, 2017 /

Először is pontosítani kellene a két készülék típusát... Bővebben: Link
Ha csak azon a 10 alkatrészen múlik...akkor én már rég kipróbáltam volna.
Legrosszabb esetben bekötöd fixen a ventilátort...
A rack házában bizonyára vannak külön ventilátorok...
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2017
(#) sirály12 válasza uniman hozzászólására (») Jún 29, 2017 /

A pontos tipus: sua1000rmi2u
Csak akkor kezdek forrasztgatni benne, ha valószinü, hogy megéri.
(#) Epeti hozzászólása Júl 2, 2017 /

Sziasztok!
Van egy APC BACK UPS CS 350 esem, használtan vettem némi hibával... De megtaláltam a hibát, kicseréltem a reléket benne, az egyiknek össze voltak sülve a kontaktjai... csere után jó lett, de összerakáskor fatàlis hibát vétettem sajnos, az aksi kábeleit valahogy felcserèltem a panelon... az F1 jelű bizti kiolvadt, de utána hiába pótoltam, aksiról csak terhelés nélkül üzemel, terheléssel pár mp. alatt kikapcsol... mi tettem tönkre, mit nézzek át?
(#) weend válasza Epeti hozzászólására (») Júl 2, 2017 /

Szia!
Nem lehet, hogy rosszak az akkumulátorok? Terhelésnél nem eshet le a feszültség az akkukban?
(#) Epeti hozzászólása Júl 4, 2017 /

Megpróbáltam egy autóaksiról, sajnos azzal is ezt csinálja Mire megmérném a feszt, már ki is kapcsol... legalábbis a digit.műszer nem követi le olyan hamar...
(#) c27 hozzászólása Júl 10, 2017 /

Sziasztok!

Van egy APC SU620i net szünetmentesem, ami lépésenkénti szinuszt csinál (kváziszinuszt). Ez a szünetmentes ráköthető aktív PFC-s tápegységű számítógépre? Elég sok eltérő válasszal találkoztam már a neten. Nekem még mindig nem egyértelmű, hogy lehet vagy sem.
(#) sirály12 válasza c27 hozzászólására (») Júl 10, 2017 /

Azért találkoztál sok eltérő válasszal, mert mehet is vele, de valószínűbb, hogy nem.
Ilyenkor ha lehetséges próbát szoktak ajánlani, ezzel könnyen eldönthető.
(#) c27 válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 10, 2017 /

Azt is olvastam, hogy volt akinek a tápegysége eldurrat és a számítógép is tökrement (alaplap, hdd). Szóval ha ilyen megeshet akkor inkább hagynám a próbát.
Bár engem egy kicsit ez az oladal vezetett meg. Az SU650i net-nél közel szinuszos a kiemenet legalább is az ábrán.
Csak később derült ki, hogy lényegében csak lépcsőzetes a szinusz.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2017
Következő: »»   26 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Aug, 20. Vas
10:01:02
Jelenleg 303 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu