Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések

Témaindító: csaadaam, idő: Máj 31, 2005
Témakörök:
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1255 / 1255
(#) nagym6 válasza Primary hozzászólására (») Sze, 15:59 /

Megpróbáltam a laminálós (mint a vasalós) módszert jó volt, tonercsere, másik festékkel használhatatlan. Másik új nyomtató ismerősnél jó, eljött a tonercsere, már nem jó. Meguntam. P20-nál semmi váratlan probléma nincs.
(#) niedziela válasza Primary hozzászólására (») Sze, 18:18 /

Minél egyszerűbb, és kevesebb eszköz, annál alacsonyabb minőség.
Nyilván nem lineális, de azért igy van.
fényérzékeny technikához kell egy lámpa, egy üveglap, P20 vagy dry fólia

Az acetonos dolog hasonlít a vasaláshoz, csak szerintem még gyengébb
A fényérzékeny eljárás meg minimum ilyen.

panel.jpg

(#) Wezuv válasza niedziela hozzászólására (») Sze, 18:36 /

Ilyen alacsony a minőség... (Ezek az egyik teszt panelem részletei, amit összedobtam egy hétvégén. Tonert gyárit kell venni...)
Szóval nem kell leírni egyik megoldást sem. Mindenki azzal, amit jónak vél. Vallásháborút nem kell indítani.
(#) niedziela válasza Wezuv hozzászólására (») Sze, 19:23 /

Én biztos nem fogok vallás háborút indítani mert tizen valahány évig használtam ezt a módszert Ismerem mind a két eljárást, nekem ez a véleményem, ez nem leírása egyiknek sem. Nekem ez az objektiv tapasztalat, főleg hogy nem a vasalásról írtam hanem az acetonról.
Főleg mert azt is megpróbáltam.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Sze, 21:38 /

Ezt annyival egészíteném ki, hogy a gyárilag lakkozott panelnél még a fújást sem lehet elrontani, a réz réteg pedig kifogástalan, mindig.
(#) nagym6 válasza Elektro.on hozzászólására (») Sze, 21:47 /

Nem köpköd a P20, feltehetőleg a nyomás volt kicsi a palackban, kimehetett a gáz. Nekem van kb. 10 éves hűtőben tárolt, nemrég próbáltam tökéletesen szór, terül, könnyű egyenletes réteget csinálni, önmagától is szépen egyenletesen elterül szárítás alatt.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Sze, 21:51 /

Ezt még nem próbáltam, de ha elfogy a P20, lehet, hogy ez jön.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Sze, 21:56 /

Egy apró trükk van a P20-hoz képest, tovább kell világítani, érzéketlenebb az UV fényre.
(#) mikldesign hozzászólása Sze, 22:42 /

Az lenne a kérdésem, hogy itt olvastam egy módszerről, hogy tintasugaras nyomtató fotopapírjára lasernyomtatóval nyomtatni, és azt rávasalni panelra. Nos azt szeretném tudni, hogy ez a papír nem olvad rá a lézernyomtatóra? Nem teszi tönkre?
(#) Bakman válasza mikldesign hozzászólására (») Sze, 23:20 /

Lehet, hogy ráolvad, lehet, hogy nem, inkább ne teszteld. Lézernyomtatóba lézernyomtatóhoz való papírt. A krumplileves legyen krumplileves...
(#) Wezuv válasza mikldesign hozzászólására (») Csü, 9:29 /

Lézernyomtatóba való műnyomópapírt vegyél, lehetőleg a legkisebb tömegűt. Persze, csak akkor, ha a nyomtató szépen viszi a kis tömegű fényes papírt is. A HP 1102 ilyen...
(#) mohinger válasza nagym6 hozzászólására (») Csü, 14:42 /

Na, ez jó hír. Pont azért nem akartam P20-at venni, mert valaki azt mondta, hogy lejár a szavatossága. Így akkor inkább ezt fogom majd kipróbálni. Évente 2-3 NYÁK miatt kellene.
(#) niedziela válasza mohinger hozzászólására (») Csü, 16:21 /

Idézet:
„Évente 2-3 NYÁK miatt kellene.”

Annyiért feleslegesnek tűnik, de ....
(#) Bakman válasza mohinger hozzászólására (») Csü, 17:42 / 1

Évente két-három NYÁK miatt inkább az előrelakkozott panelt ajánlom. Hűvös, száraz helyen tartva nekem két év után is olyan, mint az új. Az csak mértere kell vágni és már mehet is a levilágítás. Kimarad a tisztítás, fújás, szárítás.
(#) nagym6 válasza mohinger hozzászólására (») Csü, 19:47 /

Vigyázz, nehogy 3 éveset vegyél a boltban, ami ezalatt tűző napon volt a kirakatban. Valahol gyártási dátum van a dobozon. Én fél évesen vettem, az kb. tíz évesen is jó. Másikat használok, ez a régi vésztartalék, de mindig meglep, hogy még jó.
(#) Firefighter1 hozzászólása Csü, 21:34 /

Tud valaki ajánlani egy üvegest? Vagy esetleg van köztünk üveges? NyÁK-kádkészítésre keresnék? Vagy essek neki ?... Üvegvágó... ragasztószilikon... aztán lesz ami lesz??
(#) granpa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Csü, 23:26 /

Nyócker, Alföldi u., a Nyufi mögött.
Következő: »»   1255 / 1255
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 26. Pé
0:06:49
Jelenleg 192 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu