Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD lejátszó javítás
 
Témaindító: ddr, idő: Szept 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   84 / 84
(#) küzmös Gergely válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Szia! Érdekeset írsz, mert amikor feltolja (már ha feltolja normálisan) az a lötyögő teteje (mágneses tartó?) nem pörög a lemezzel együtt, csak reszket, mocorog. A lemeztartót levettem, de vissza is tettem, szépen rácuppan, egy halk kattanással. Van amikor fel sem pörög, ha kézzel rásegítek akkor elkezd pörögni, vagy inkább bolyongani. Lehet hogy nem tolja fel rendesen a mechanika?
(#) Udvari Zsombor válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
Lehetséges, hogy valóban valamitől nem tolódik fel eléggé a mechanika, ha nem cuppan rá felülről a lemez tartó ellenpárja, akkor el fog forogni a lemez alatt a tartó, esélye se lesz rendesen felpörögni. A tengelyen lévő tartóval vigyázz, esetleg kényes lehet, hogy mennyire van rátolva a tengelyre. Azt kellene megvizsgálni, ami a tálca becsukásakor feltolja a mechanikát.
(#) DonThomasino hozzászólása Dec 1, 2022 /
 
Honnan tudnék ilyen DVD belső egységet szerezni?
AK96-01579A samsung
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Dec 31, 2023 /
 
DVD lejátszó, scart kábellel összekötve egy (nem okos) LCD tévével. A lejátszó képe villog, vagyis véletlenszerűen el-elmegy, de eközben a hang folyamatos marad, tehát ez így élvezhetetlen (a tévé jó).
Mit kellene megnéznem? Esetleg valami video beállítás valamelyik készüléken?
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 1, 2024 /
 
Elsösorban milyen a felvétel (PAL 50Hz vagy NTSC 60Hz). Nézted a DVDt egy PC-n. Ott ment?
Meg azt is nézd meg milyen regios a DVD.
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Jan 1, 2024 /
 
Nem függ a lemeztől, hogy az gyári vagy írott-e, sőt, tegnap magnó híján mp3 CD-t játszottunk le vele és úgy is villódzott a kép, hogy csak a lejátszó saját menüje volt a képernyőn.
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 1, 2024 /
 
Más analóg jelforrást jól kezel a tévé? Biztosan van valamilyen lejátszó, amit próbából rá lehet kötni.
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 1, 2024 /
 
Van a lejatszonak valamilyen menüje?
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Jan 1, 2024 /
 
Jogos! Beléptem a lejátszó Setup menüjébe, átállítottam a video kimenetet PAL szabványról NTSC szabványra és nem akarom elkiabálni, de míg a menüben mászkáltam nem akart elmenni a kép. Tehát most már tudjuk, hogy lehetséges, hogy a tévénk nem szereti a PAL video jelet.
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 1, 2024 /
 
Hogy milyen exotikus gépekhez van neked szerencséd. Hol veszed öket a valamilyen bolhapiacon?
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Jan 1, 2024 /
 
Mikor a jelenlegi házunkba költöztünk, nevelő apám vett egy olcsó Technika márkájú LCD tévét, a DVD lejátszó régebben képcsöves Orion tévével volt használva és azzal nem volt gond. Mindegy is, ha a kép így stabil, akkor mindenki örül.
Nincs magnónk, anyám gépe jelenleg szerelőnél van, így DVD lejátszóval játszottunk le írott mp3 CD-ket: a tévé kimenetébe csatlakoztattuk a jó minőségű hangszórónkat, míg anyám vissza nem kapja a gépét.
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Jan 5, 2024 / 1
 
Most kipróbáltuk a lejátszót műsoros lemezzel és tökéletesen stabil a kép.
Megoldás: video kimenet átállítása PAL szabványról NTSC szabványra.
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
Ez felettébb érdekes, mert egy DVD player nem tud szabványt konverálni, márpedig itt a környéken árult DVD lemezek PAL szabvány szerint készültek, vagy a lemezeket is a bolhapiacon vettétek? A gyári lemezeken van egy regiokod. Mi van a tieden?
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
Én csak azt tudom, hogy az említett dolgot állítottam át a lejátszó Setup menüjében, amitől a zavaró jelenség megszűnt.
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
Keress a lemezen meg a DVD lejátszon ilyen jeleket.

IMG_7035.jpeg
    
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Jan 7, 2024 /
 
Tegnap szüleim végignéztek rajta valami nem gyári DVD-t és hiba nélkül végigment. Ilyen régiókód matricákról nem tudok, hogy bármelyik lenne rajta, de szerintem "all" lehet, ha át lehet állítani a video kimenetet.
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 7, 2024 /
 
Ha jól emlékszem 5x lehet a lejátszón megváltoztatni a régiót, utána lezár és örökre ott marad. Ez hardveres tulajdonság, nem szoftveres. Mindegyikben ott van.
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
A fene se tudja, én csak a lejátszóból távozó video jelet állítottam át, semmi mást.
Következő: »»   84 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem