Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autó-generátor nem tölt rendesen

Témaindító: huhuu, idő: Ápr 12, 2007
Lapozás: OK   125 / 125
(#) Busz-os hozzászólása Szept 7, 2017 / 1

Üdv . Meg oldott a probléma az összes vastag kábel és saru cseréjével és a motor és a kaszni közötti összekötéssel . A generátor szerencsére nem ment tönkre . Mind a két akksin alapjáraton lámpa nélkül 14,33 V a feszültség felkapcsolt lámpákkal 14,11V mind két akksin. Meg szűnt a világítás kimaradás műszerek ugrálása . Köszönök minden segítséget és tanácsokat tippeket .
Üdv.
(#) Tices hozzászólása Szept 11, 2017 /

Sziasztok!

Civic EK3, 1997. D15Z6

A generátor tölt normál feszültségen. 13,8-14,1V körül. Nagy eltérés nincs. A motorhoz vezető testkábelek csiszolva, rézpasztával összerakva.
HIBA: Melegen néha ON/OFF generátorrá alakul, tehát teljesen megszűnik a töltés, majd egyszercsak újraéled, nem esik, növekszik, hanem mintha kapcsoló lenne a töltésre. A fordulat nem befolyásolja, a 30-as pont rendben van, multiméterrel nincs feszültégesés, normál, tiszta csatlakozások vannak.
Az akkumulátor öreg, de így nem teljesen biztos, hogy rossz, mert lehet a töltés miatt nem tudja felszedni a kakaót. Vagy ezt a hibát okozhatja, ha nem tökéletes az akku? (Tervben van, hogy veszek, de addig nem akartam, amíg nem biztos a töltésem.
A generátor testelése lehet gond? Esetleg fesz. szabályzó túlmelegedés? Leszedni kicsit macerás panel előtt, ezért rögtön nem ugranék neki, ha nem muszáj.
Merre keresgéljek?
Köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2017
(#) zolika60 válasza Tices hozzászólására (») Szept 11, 2017 / 1

Ez a hiba lehet koszos, felakadó szénkefétől.
(#) akos70 hozzászólása Szept 11, 2017 / 1

Én is kopáshatáron lévő kefékre gondolnék először, ha nem túl régóta áll fenn a jelenség. Ebben az esetben rövid idő után állandósul a hiba.
(#) Tices hozzászólása Szept 12, 2017 /

Köszi, meg fogom nézni!
(#) Directors hozzászólása Szo, 16:16 /

Sziasztok!

Ezek az értékeke mennyire ideálisak ?

Leállított motorral az akkumulátor feszültsége 12,4V
Alapjáraton fogyasztók nélkül 13,9V
Alapjáraton tompítottal és ablakfűtéssel :13,3V
Alapjáraton minden fogyasztóval(Távolsági,ködzáró,ködfényszóró,ablakfűtés,max ventilátor):11,8V
2000 fordulaton, minden fogyasztóval:13,5V
2000 fordulaton ablakfűtéssel és tompítottal 13,75V
Az értékeket az akkumulátor saruin mértem.
A hozzászólás módosítva: Szo, 16:17
(#) Gafly válasza Directors hozzászólására (») Szo, 16:39 /

Nekem ezek megfelelnek.

De nem értek hozzá.

Mellesleg, miért kérdezed?
(#) Directors válasza Gafly hozzászólására (») Szo, 16:43 /

Lemerült az akkumulátorom, és gondoltam még mielőtt aksit veszek, lemérem ezeket az értékeket.

Örülnék ha jók lennének az értékek.
(#) zolika60 válasza Directors hozzászólására (») Szo, 20:04 / 2

Fordulaton jobb lenne, ha 14V feletti értéket mérnél, de ez is jó még. Az akkud kapacitása kevés. Mielőtt kicseréled nézd meg benne a folyadék szintet és szükség esetén desztvízzel pótold. Tudom gondozás mentes, de akkor is.
(#) Directors válasza zolika60 hozzászólására (») Szo, 20:44 /

Néztem már, teljesen rendben van desztvíz. Pótoltam múltkor. Teljesen fel is töltöttem mert egy pici hiányzott. Aztán pedig aksi töltővel teljesen fel is töltöttem. Állt két hetet a kocsit, aztán már be se lehetett már indítani. Ezt már többször is eljátszotta. Nem nagyon akarok játszadozni vele. Jönnek a hidegebbek. Az aksi 2007-es. Néztem direkt a nyugalmi áramot is. 20mA körül van lezárt állapotba. Ha jól tudom ez még jó érték.
Így te is azt javaslod hogy érdemes új aksit venni ?
Azt amúgy lehet tudni hogy miért ilyen alacsony fordulaton az érték ? Lassan tönkre fog menni a dióda híd vagy a feszültség szabályzó, esetleg elkopott a szénkefe ? Bár ha jól tudom oxidált kábel is lehet ludas.
A hozzászólás módosítva: Szo, 20:50
(#) zolika60 válasza Directors hozzászólására (») Szo, 21:03 / 1

Tíz éves akkuval nincs mit tenni. Cseréld ki és minden jó lesz.
(#) Epu2 válasza Tices hozzászólására (») Szo, 23:29 /

Üdv!
Idézet:
„Leállított motorral az akkumulátor feszültsége 12,4V”

Ez utal az akkumulátor halálára.
(#) Directors válasza zolika60 hozzászólására (») Vas, 8:54 /

Köszönöm a segítségeteket!
Következő: »»   125 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek