Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás

Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   109 / 109
(#) nedudgi válasza ballazs58 hozzászólására (») Dec 8, 2017 /

A legtöb LEDszalag 12V tápfeszültséget igényel. Laposelemről meg se nyikkan.
(#) ballazs58 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 8, 2017 /

No ezt elnéztem! Van egy fali dug aljba csatlakoztatható változtatható szek oldali feszt kiadó tápegységem, van rajta 12 V is. Ezzel próbálhatom?
(#) ballazs58 válasza ballazs58 hozzászólására (») Dec 8, 2017 /

Az lemaradt: a 12 V DC!

Igen, csak a polaritásra ügyelj.
(#) ballazs58 hozzászólása Dec 8, 2017 /

Ok, köszönöm. Egyébként a Pc táp alkalmas a LED táplálására? Ott megvolt a DC 12 V. Lehet nem bírta el?
(#) Bakman válasza ballazs58 hozzászólására (») Dec 8, 2017 /

Pontosan hogy néz ki? Van olyan, amelyik bőven 12 V felett szolgáltat, hiába 12 V van ráírva. A LED szalagról van fénykép? Mit értesz a 7 x 3 alatt? 21 db. LED van a szalagon? A PC tápegységnek bírnia kellett volna, nem egy egetverő terhelés.
(#) ballazs58 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 8, 2017 /

Mellékeltem a szalag fotókat. A 7 x 3 végül is (elszámoltam) 10 x 3 >> a 3 LED-es egységből van 10 egység. Közben kocsi akkuról ellenőrizve a szalag jó, világít. (hogy hogy találtam ki ezt a zseblámpa elemet?? azért ennyire nem vagyok ..... DE mégis!)
A táp asztali pc-ben van, azt sajna most nem tudom előhalászni. Akkor valszleg valószínűleg ott lesz a gond. Amikor kitaláltam ezt a táplálási formát, lemértem igaz az terheletlen volt, 12,35 V-t mértem.

Milyen szeg a "valszeg"?
A hozzászólás módosítva: Szo, 17:17
Moderált hozzászólás

11V és 14,5V között bármilyen feszültség jó. lényeg, hogy lehetőleg alumínium felületre ragaszd, a fa, műanyag rossz hővezető, és nem árt egy kis segítség a szalag hűléséhez.
Ha csökkenteni akarod a szalag fényét, egy-két diódát sorbaköthetsz vele.
(#) Wind-Storm hozzászólása Hé, 0:46 /

Sziasztok!

Az E14 és E27-es foglalatba tekerhető fényerőszabályozható LED körtéknek mi a működési elvük a fényerő-változtatáshoz?
A hozzászólás módosítva: Hé, 0:47
Következő: »»   109 / 109
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu