Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   51 / 51
(#) Chipmunk1960 válasza zolo79 hozzászólására (») Hé, 13:55 /

Én egy ilyen fojtót hiányolok belőle, mert ettől lehet szépen hegeszteni. Elég a 16A.

IMG_0056.JPG

(#) zolo79 hozzászólása Hé, 14:04 /

S ilyesmit nem lehet utólag beleépíteni?
(#) granpa válasza zolo79 hozzászólására (») Hé, 17:58 /

Ha van hely; miért ne?
(#) mateatek hozzászólása Hé, 18:34 /

Üdvözlet!

Olvasgatom a topikot, és fölmerült bennem egy kérdés.
Van egy IWELD GORILLA POCKETPOWER 140-es gépem. Kíváncsiságból belenéztem, és hát, miért is lenne benne fojtó a kimeneten. Spórmasina.
Mit tesz egy ilyen fojtó, amitől én kedvet kapnék belesuvasztani azt a gépembe? Elméletileg sejtem, de gyakorlatban mit hoz?

Attila
(#) zolo79 válasza granpa hozzászólására (») Hé, 19:26 /

Ha van hely? Hát csinálunk, ezen ne múljon már! Hol lehet ilyen fojtót beszerezni és mi alapján kell kiválasztani? S hogyan kell bekötni eme kínai csodába?
(#) granpa válasza zolo79 hozzászólására (») Hé, 20:27 /

Ilyet nem fogsz kapni sehol, csinálni kell. Lényeg, hogy az áramot bírja (keresztmetszet), valamint a mintát követve (vagy nem) kell hasonlóra elkészíteni. A többi témában is (inverteres) láthatsz mintákat, találsz leírást. Fogsz egy köteg trafóvasat/ferritet, rátekered a huzalt (sodronyt, profil-rezet), a vas legalább a főtrafó fele legyen. Sorba kell kötni a munkakábellel.
A hozzászólás módosítva: Hé, 20:29
(#) Jaki Peter hozzászólása Hé, 20:43 /

Szevasztok. Érdeklödnék, Rilon ARC200-as inverter felöl. Mekora az üzemi frekvencia. Már anyira elkészült hogy müködik, de kevés az áram, és nem is lehet szabályozni. A fetek és diodák, jók. Az alaplapra gyárilag szerelt 24v-os kapcsoloüzemü táp mijen frekin kapcsolgat? Elöre is köszi
(#) r.laci hozzászólása 14:10 /

Sziasztok!
Egy Mastroweld MMA-140 I típusú hegesztő inverterem elromlott, a hibajelenség a következő. Mikor ívet húz rögtön leáll és világít a túlmelegedést jelző piros LED. Ha valaki találkozott már hasonló problémával vagy esetleg van egy kapcsolási rajza ehhez a típushoz kérem jelezze!
Más építő jellegű tanácsokat is szívesen meghallgatok!
Következő: »»   51 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Feb, 21. Kedd
15:12:46
Jelenleg 523 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu